Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wody ogrodowa, hydroforowa OMNIGENA JY 1000-OPINIE

elektryk_siedlce 28 Sie 2015 20:47 1371 5
  • #1 28 Sie 2015 20:47
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

Witam serdecznie.
    Otóż zmieniłem swój hydrofor z jakiegoś tam Einhell na Omnigena JY 1000(mam samą pompę za 190zł).
    Niektórzy twierdzą, że w tej serii ciągle padają silniki, inni zaś twierdzą,że jest to sprzęt nie do zabicia dlatego chętnie wysłucham waszych opinii na temat tej pompy.
    Polecacie pompę tej firmy? Czy może jednak jest to szajs?
    Osobiście myślę, że ma bardzo dobrą wydajność lecz słabe silniki które nie są przystosowane do pracy ciągłej. U mnie na przykład po 3 godzinach ciągłej pracy silnik jest mocno ciepły gdzie przy Einhellu po 3 godzinach był leciutko ciepły a siedzi dużo mniejszy.
    Czekam na opinie.
    Pompa wody ogrodowa, hydroforowa OMNIGENA JY 1000-OPINIE

• #2 28 Sie 2015 20:50
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Chodzi taka pompa u mnie od 2 lat przy zbiorniku 50l. Trochę głośno pompuje w porównaniu z wcześniejszą Nocchi. Jakoś nie wyobrażam sobie jej przy pracy ciągłej. Szybko się grzeje.

• #3 28 Sie 2015 21:42
    supchem
    Poziom 21  

Omnigena to raczej marka z dolnej półki.

• #4 29 Sie 2015 21:52
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

MARIUSZ R napisał:
    Chodzi taka pompa u mnie od 2 lat przy zbiorniku 50l.

A często pobierasz wodę??
    ile razy dziennie sie uruchamia pompa??

• #5 29 Sie 2015 23:59
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Mam Omnigene ale z modułem Brio co do używania różnie jak to na działce i jak są chęci. Zawsze muszę robić rytuał podłączania do węża ssącego i ... daje radę. Raz nawet w niej woda zamarzła bo zapomniałem wylać w zimę odtajała i na wiosnę ruszyła. Jedyną naprawa jaka zrobiłem to było odkręcenie modułu Brio i uszczelnienie gwintu bo traciła ciśnienie i dopompowywała się ciągle.
    Jak na cenę to powiem nie żałuję. Miało być tanio z marketu i tyle.
    Moja jest słabsza 750W
    Jeszcze kupię chyba z omnigeny zatapialną żeliwną i tyle z ta firmą przygód.

Zaś co do ciepłego silnika. Moja jak na słońcu przy studni pracuje 3 godziny a nawet ciut więcej to korpus pompy zimny od kondensatu kałuża :D a silnik gorący z łącznie z puszką przyłączeniową. Czasem mam obawę że wiatrak wentylatora się wytopi.

Wiesz to jest 190zł a w skład tego wchodzi pompa marże handlowców i podatek więc za 190zł nie oczekuj silnika wysokiej klasy.

• #6 30 Sie 2015 06:06
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

elektryk_siedlce napisał:
    MARIUSZ R napisał:
    Chodzi taka pompa u mnie od 2 lat przy zbiorniku 50l.

A często pobierasz wodę??
    ile razy dziennie sie uruchamia pompa??

Zależy od zapotrzebowania. Norma to kilkanaście razy na dobę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME