Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiany w ustawieniach dźwięków po aktualizacji za pomocą SlimDrivers

28 Sie 2015 21:14 432 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Do momentu aktualizacji sterowników w tray'u miałem ikonkę do ustawień dźwięków. Nie chodzi o głośniczek tylko chyba od NVIDII jakieś oprogramowanie.
    W każdym razie jak podłączałem słuchawki, to od razu wyskakiwało okno, w którym miałem potwierdzenie podłączenia słuchawek do odpowiedniego portu. Kurcze niestety nie pamiętam co tam jeszcze można było zrobić. No ogólnie wszystkie ustawienia dotyczące dźwięków.
    Mam do komputera podłączony telewizor, którego używam jako monitora podczas oglądania filmów z komputera. Przed aktualizacją po prostu ustawiałem telewizor jako monitor i wszystko hulało. Dźwięk leciał z głośników telewizora.

Po aktualizacji po ustawieniu telewizora jako monitora wizja jest jak była, ale nie mam jak ustawić, żeby dźwięk leciał z telewizorowych głośników.

Ponadto po podłączeniu słuchawki nie działają.

Nie mam ikonki w tray'u, a po podłączeniu słuchawek nie wyskakuje okienko, opisane wyżej i nie mogę potwierdzić podłączenia słuchawek.

Niestety w związku z notorycznym brakiem miejsca na C:/ przy WIN7 ustawiłem zapamiętywanie tylko ostatniego punktu przywracania, a podczas skanowania SlimDrivers pokazał kilkanaście sterowników do zaktualizowania i zaktualizowałem kilka przy czym dźwięk był jedną z pierwszych aktualizacji. W związku z tym każde poprzednie punkty przywracania przepadły.

Czy jest jakaś możliwość odzyskania poprzednich ustawień?
    Czy może tylko reinstalka systemu?

Dzięki wielkie za pomoc!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie uzywaj programow typu SlimDrivers.

Sterowniki razem z oprogramowaniem do karty mozna pobrac ze strony producenta ukladu lub plyty glownej (o ile jest zintegrowany).

Podaj dokladna wersje systemu (32 czy 64bit) oraz model plyty glownej lub identyfikator karty (ven i dev) z menadzera urzadzen.
  • Poziom 12  
    Win 7 64-bit
    Płyta: Gigabyte GA-B85M-D3H
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeżeli masz kartę dźwiękową na płycie, to ściągnij sterowniki audio z tej strony i zainstaluj.
    Link
  • Poziom 12  
    Pobrałem, wypakowałem, rozpoczęła się instalacja, ale pod koniec wyskoczył błąd:

Cytat:
    Nie powiodła się instalacja sterownika Realtek HD Audio !! [Error Code: -0101]

Wykasowałem pobrany plik, pobrałem ponownie i znów to samo.
  • Poziom 25  
    Czy pobrałeś sterowniki dla Win7 64bit?
    Czy odinstalowałeś wcześniej źle dobrane sterowniki?
  • Poziom 12  
    Pobrałem sterowniki dla Win7 64bit, ale nie odinstalowałem wcześniej złych sterowników.
    Po odinstalowaniu złych udało się zainstalować nowe, podane w pierwszym linku. Pojawił się Menadżer Realtek HD Audio, słuchawki działają, niestety w dalszym ciągu nie działa dźwięk z głośników telewizora, po ustawieniu TV jako monitora.
    Zajrzałem jeszcze w Menadżera urządzeń i wydaje mi się, że w kontrolerach dźwięku brakuje jednej pozycji, w stosunku do tego, co było przed odinstalowaniem złych sterów, ale nie zanotowałem sobie przed odinstalowaniem co to było.