Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiany w ustawieniach dźwięków po aktualizacji za pomocą SlimDrivers

28 Aug 2015 21:14 555 7
 • Level 12  
  Witam.
  Do momentu aktualizacji sterowników w tray'u miałem ikonkę do ustawień dźwięków. Nie chodzi o głośniczek tylko chyba od NVIDII jakieś oprogramowanie.
  W każdym razie jak podłączałem słuchawki, to od razu wyskakiwało okno, w którym miałem potwierdzenie podłączenia słuchawek do odpowiedniego portu. Kurcze niestety nie pamiętam co tam jeszcze można było zrobić. No ogólnie wszystkie ustawienia dotyczące dźwięków.
  Mam do komputera podłączony telewizor, którego używam jako monitora podczas oglądania filmów z komputera. Przed aktualizacją po prostu ustawiałem telewizor jako monitor i wszystko hulało. Dźwięk leciał z głośników telewizora.

  Po aktualizacji po ustawieniu telewizora jako monitora wizja jest jak była, ale nie mam jak ustawić, żeby dźwięk leciał z telewizorowych głośników.

  Ponadto po podłączeniu słuchawki nie działają.

  Nie mam ikonki w tray'u, a po podłączeniu słuchawek nie wyskakuje okienko, opisane wyżej i nie mogę potwierdzić podłączenia słuchawek.

  Niestety w związku z notorycznym brakiem miejsca na C:/ przy WIN7 ustawiłem zapamiętywanie tylko ostatniego punktu przywracania, a podczas skanowania SlimDrivers pokazał kilkanaście sterowników do zaktualizowania i zaktualizowałem kilka przy czym dźwięk był jedną z pierwszych aktualizacji. W związku z tym każde poprzednie punkty przywracania przepadły.

  Czy jest jakaś możliwość odzyskania poprzednich ustawień?
  Czy może tylko reinstalka systemu?

  Dzięki wielkie za pomoc!
 • Helpful post
  IT specialist
  Nie uzywaj programow typu SlimDrivers.

  Sterowniki razem z oprogramowaniem do karty mozna pobrac ze strony producenta ukladu lub plyty glownej (o ile jest zintegrowany).

  Podaj dokladna wersje systemu (32 czy 64bit) oraz model plyty glownej lub identyfikator karty (ven i dev) z menadzera urzadzen.
 • Level 12  
  Win 7 64-bit
  Płyta: Gigabyte GA-B85M-D3H
 • Level 12  
  Pobrałem, wypakowałem, rozpoczęła się instalacja, ale pod koniec wyskoczył błąd:

  Quote:
  Nie powiodła się instalacja sterownika Realtek HD Audio !! [Error Code: -0101]


  Wykasowałem pobrany plik, pobrałem ponownie i znów to samo.
 • Level 12  
  Pobrałem sterowniki dla Win7 64bit, ale nie odinstalowałem wcześniej złych sterowników.
  Po odinstalowaniu złych udało się zainstalować nowe, podane w pierwszym linku. Pojawił się Menadżer Realtek HD Audio, słuchawki działają, niestety w dalszym ciągu nie działa dźwięk z głośników telewizora, po ustawieniu TV jako monitora.
  Zajrzałem jeszcze w Menadżera urządzeń i wydaje mi się, że w kontrolerach dźwięku brakuje jednej pozycji, w stosunku do tego, co było przed odinstalowaniem złych sterów, ale nie zanotowałem sobie przed odinstalowaniem co to było.