Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-30 280G - jak zainstalować system bez recovery, klucz w bios

29 Sie 2015 13:08 3810 22
  • Poziom 12  
    Witam. Dostałem laptopa Lenovo G50-30 280G i niestety ktoś usunął w nim partycję recovery. Chciałem zainstalować świeży system, jednak podczas instalacji system woła o klucz, czyli nie odczytuje go z biosu, ręczne wpisanie klucza nic nie daje, gdyż napisane jest, że jest błędny. Nie posiadam też płytki recovery.

Jak rozwiązać taki problem?
  • Poziom 12  
    Siedział tam windows 8.1 pro 64 ale przypuszczam ze od nowosci byl windows 8,instalowałem windows 8 pro 64
  • Poziom 34  
    Sprawdzałeś czy na dysku masz partycje Z UEFI o wielkości około 300 MB ?
  • Poziom 12  
    Nie ma żadnej ukrytej partycji
  • Poziom 43  
    Wstaw aktualne partycjonowanie - obrazek.
  • Poziom 42  
    Klucz powinien być zapisany w BIOS. A co jak by trzeba było wymienić dysk?
    Nie da się pominąć wpisywania klucza?
  • Poziom 12  
    w zarządzaniu dyskami mam tylko c na ktorej jest system i d ,tak podzieliłem sam,(wielkości nie istotne)wcześniej była jedna partycja i brak ukrytych

Dodano po 2 [minuty]:

Własnie dysk nie ma tu nic do rzeczy,zresztą napisałem już w pierwszym poście że nie ma partycji recovery. Klucz jest zapisany w biosie i moge go odczytac bez problemu ale niestety nie działa. Czytałem że jeśli podczas instalacji klucz nie zostanie pobrany automatycznie to mogą być takie problemy.
  • Poziom 43  
    Klucz odczytany z BIOS jest do W8 czy do W8.1?
  • Poziom 12  
    Pisze tylko bios windows oem
  • Poziom 42  
    System się zainstaluje ale nie będzie aktywowany. Możesz do takiego stanu doprowadzić?
  • Poziom 12  
    Jest zainstalowany,po prostu pominalem wpisywanie klucza
  • Poziom 42  
    I próba aktywacji kończy się niepowodzeniem?
    Jeśli tak i miałeś wcześniej oryginalny system Windows 8/8.1 to raczej bez telefonu na infolinię MS się nie obędzie.

Możesz spróbować użyć komendy

slmgr -upk

która usunie obecny klucz z systemu i po restarcie powinien być przypisany klucz z bios.
  • Poziom 12  
    Niestety usunięcie klucza nic nie dało,klucz nie jest przydzielany z bios. Podejrzewam 2 przyczyny albo mam coś źle ustawione z uefi w bios i klucz nie zostaje odczytany podczas instalacji albo system który zainstalowałem nie jest zgodny z tym który był zainstalowany wcześniej,na pewno był to windows 8 pro ale może sam obraz się czymś różni??
  • Poziom 42  
    Pisałeś że masz 2 partycje. Jeśli tak to na pewno system nie startuje z UEFI.
  • Poziom 12  
    możesz rozwinąć temat?
  • Poziom 42  
    UEFI startuje z partycji FAT32. Masz taką na dysku?
    Do tego dysk musi mieć styl partycji GPT. Tak jest u Ciebie?
  • Poziom 12  
    Nie , nie jest tak
  • Poziom 42  
    Nie wiem czy jak zainstalujesz system aby nie startował z UEFI to nie działa aktywacja systemu.
    Masz świeży system więc nie będzie to wielkim problemem jak bys jeszcze raz zainstalował system, ale ty, razem z UEFI i na partycji GPT. Jak poprawnie ustawisz w biosie to inaczej nie da się zainstalować.
  • Poziom 12  
    Niestety to nie pomogło. Po instalacji system woła o klucz, a po ręcznym wpisaniu "Ten klucz nie działa. Sprawdź go i spróbuj ponownie lub wypróbuj inny klucz".

Czy wersja systemu W8 Pro OEM, która "siedziała" na dysku, mogła się czymś różnić od mojego obrazu systemu?
    Wcześniej zanim chciałem zainstalować system, sprawdziłem BIOS i w informacjach jest napisane: "Windows license PRO". Jeszcze się zastanawiałem, czy przypadkiem nie "siedział" tam Windows 7 fabrycznie i czy ktoś nie robił upgrade do W8, ale na spodzie laptopa jest naklejka z hologramem Windows 8, więc chyba taka opcja odpada.
  • Poziom 12  
    Znalazłem w sieci recovery dokładnie do tego modelu,jest na 5 płytach dvd(obrazy ISO), windows 8.1 pro 64,po wypaleniu płyt i próbie instalacji, w pewnym momencie instalacja zatrzymuje się na takim ekranie:
  • Poziom 42  
    Czy tak trudno zadzwonić na infolinie Microsoftu? Tam masz gwarancję że Ci pomogą.
    Tylko nie zagłębiaj się za bardzo. Powiedz że dysk uległ uszkodzeniu, włożyłeś nowy i po zainstalowaniu Windows 8 nie chce się aktywować.
  • Poziom 12  
    Zapomniałem napisać, dzwoniłem do Microsoftu, kazali kontaktować się w tej sprawie z producentem laptopa. W Lenovo nie są mi w stanie pomóc, gdyż nie wysyłają płyt recovery, a gwarancja już się skończyła. Moje przypuszczenia są takie, że muszę mieć odpowiedni obraz, żeby klucz zadziałał.

Dodane:

Problem z instalacją został rozwiązany. Udało się zdobyć oryginalne płyty DVD z recovery Lenovo. Nie ma innej możliwości zainstalować, jak tylko z płyt dedykowanych do w.w. produktu, gdyż musi to być system z dodatkiem bing, a w innym wypadku nie zostanie odczytany klucz z bios. Nic nie daje instalacja systemu pobranego z Microsoftu. Wszystkiego dowiedziałem się już nie telefonicznie, a z czatu z konsultantem Microsoftu. Temat można zamknąć.
    Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".