Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WMB 51022 nie wylewa wody

jorgosj23 29 Sie 2015 18:01 987 8
  • #1 29 Sie 2015 18:01
    jorgosj23
    Poziom 6  

Pralka nie wylewa wody (no i nie wiruje). Wąż odpływowy od pompy i pompa są czyste i sprawne. Z bębna do pompy dochodzi gumowy wąż karbowany o większej średnicy. Jest on czysty w środku, ale po zaglądaniu do niego i "macaniu" palcem wyczuwa się i widać coś podobnego do białej kuli lub zaokrąglonego walca, który jest jak by na sprężynie. Można to wcisnąć lekko do środka, ale wychodzi z powrotem, tj. w kierunku od bębna do pompy. Mam wrażenie, że "ono", ta kula lub walec, uszczelnia przewód z bębna do pompy i uniemożliwia odpływ wody. Nie wiem czy mam rację, ale jak usunąć problem z niewylewaniem wody?

0 8
  • Pomocny post
    #2 29 Sie 2015 18:27
    gamoń
    Poziom 15  

Witam , jeśli twierdzisz że ten gruby karbowany wąż jest czysty i wokół tej kulki nie ma np. skarpetki i wąż odpływowy od pompy do kanalizacji jest drożny to pozostaje sprawdzić stan pompy odpływowej .
    Osobiście nalał bym trochę wody do pralki i podłączył bym 230v ( PRZY ODŁĄCZONEJ PRALCE Z GNIAZDKA ) do pompy i obserwował jakim strumieniem leci woda .

2
  • Pomocny post
    #3 29 Sie 2015 19:32
    1rycho
    Poziom 21  

Jeżeli pompa sprawna, wąż odpływowy drożny, to szukałbym w tym karbowanym skarpetek. Ja kiedyś wyjąłem dwie naraz. Pompa chodziła, wody w bębnie nie ubywało.

2
  • #4 29 Sie 2015 19:56
    jorgosj23
    Poziom 6  

Skarpetek i innych rzeczy pożartych przez pralkę nie ma. Jutro sprawdzę pompę jeszcze raz pod obciążeniem (z wodą, a nie na sucho) podłączając na krótko zasilanie do niej i zobaczę jak woda sika. Dziękuję za sugestie. Napiszę potem czy pomogło.

0
  • #5 29 Sie 2015 20:25
    1rycho
    Poziom 21  

Jeżeli wszystko drożne a pompa nie pompuje, to wyjęcie węża spustowego i opuszczenie poniżej poziomu bębna doprowadzi do opróżnienia pralki z wody. Wtedy wiadomo, że pompa niesprawna.

0
  • #6 29 Sie 2015 20:26
    jorgosj23
    Poziom 6  

Spróbuję test z wężem. Odczepię w środku i opuszczę poniżej poziomu wody. Ale to już jutro. Opiszę efekty. Dzięki wszystkim za rady. :)

0
  • #7 30 Sie 2015 21:08
    jorgosj23
    Poziom 6  

To jednak była pompa, z tym że nie jest do końca niesprawna. Wirnik się obraca, ale łopatki już nie za bardzo. Oś się wyrobiła. Spróbuję przykleić poxipolem. Napiszę czy zdało egzamin.

0
  • Pomocny post
    #8 30 Sie 2015 21:41
    gamoń
    Poziom 15  

Witam ponownie . Nie kombinuj z żadnym klejeniem . Kup nową pompę za około 30 PLN i po temacie , uszkodzona pompa potrafi uszkodzić moduł i wtedy dopiero zaczną się schody ....

1
  • #9 30 Sie 2015 23:45
    jorgosj23
    Poziom 6  

Łopatki po przyklejeniu pracują dobrze. Aby klej trzymał odwodniłem płukając spirytusem i odtłuściłem chloroformem. Klej trzyma jak skała i pralka pierze, a żona..... po prostu w skowronkach, he he. Dziękuję za rady, naprowadziły mnie na właściwą diagnozę. Jak klej jednak puści to kupię nową pompę.

0