Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool serii AWE 80xxx - Mocowanie pokryw łożysk - brakujące śruby (?)

29 Sie 2015 18:16 624 8
  • Poziom 28  
    Witam,

Z ciekawości zdjąłem boczne pokrywy swojej pralki Whirlpool serii AWE i stwierdziłem z niejakim zdziwieniem, że plastikowe (!) pokrywy łożysk mocowane są do wanny zaledwie dwiema śrubami każda !!!
    Whirlpool serii AWE 80xxx - Mocowanie pokryw łożysk - brakujące śruby (?)

W starszych pralkach Whirlpool np. serii AWG pokrywy (metalowe !) były mocowane 'aż' 3 wkrętami.

Proszę o poradę, czy dokręcić pokrywy brakującymi wkrętami, czy zostawić jak jest i liczyć na to, że w okresie gwarancyjnym nic się nie stanie ?
    Tylko co potem, a jak 'padnie' następnego dnia po upływie gwarancji, bo akurat obluzują się te dwie 'śrubencje' i wyrwie jakieś łożysko ?

Ps: Nawiązując do jednego z poprzednich tematów, akurat ta pralka Whirlpool serii AWE nie ma uziemionych łożysk ... :|
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    lanzul napisał:
    czy zostawić jak jest

Zostawić - nic się nie stanie.
  • Poziom 28  
    nares napisał:
    Zostawić - nic się nie stanie.

hm ... miłe pocieszenie ... :| ... może wytrzyma toto do końca gwarancji.
    Ciekawe dlaczego tak fabryka skręciła, skoro nawet zestawy naprawcze, co sprawdziłem w międzyczasie, mają 3 śruby ... :| ... (???) ...
  • Specjalista AGD
    lanzul napisał:
    Ciekawe dlaczego tak fabryka skręciła

Przez oszczędność dają dwa wkręty od dłuższego czasu, ale zdaje egzamin.
  • Poziom 28  
    nares napisał:
    Przez oszczędność dają dwa wkręty od dłuższego czasu...

Lelum polelum ! Jak cienko przędą te międzynarodowe koncerny 'agiede' ... :cry: ... widać ogólnoświatowy kryzys dopadł je na całego ... ciekawe czy ich prezesi i dyrektorzy generalni za oszczędności na 4-rech śrubkach, względnie 1-dnej, kupili sobie nowe limuzyny czy nowe bungalowy w tropikach .... :D ...
    Jednym stwierdzeniem ... zdaje się że potraktowali użytkowników swoich wyrobów na zasadzie :D ... 'jak masz chęć to se wkręć śrubkę w ... ' :D .... kończyć nie będę, bo może regulamin naruszę albo co ? :| ...

A ja ... :D ... na 'złość' im ... 'wezme i se wkrence' ... przynajmniej dwie, żeby było na krzyż ... a raczej na 'x' ... :D

Ps: W starszych Whirlpoolach były też 4-ry amortyzatory a nie sprężynki od weków jak w nowych ... może dlatego poprzednia pralczyna wytrzymała mi 'naście' lat zanim się posypała ... ot taki brak przewidywania ówczesnych inżynierów koncernowych ... obecni już takich błędów nie popełniają :D ... Ciekawe czy w sprzęcie 'Miele' też tak oszczędzają ????
  • Specjalista AGD
    Wszędzie oszczędzają.Zostaw nie ruszaj żebyś nie przedobrzył :D
    Nadgorliwość gorsza od f...u :D
  • Poziom 28  
    axxx napisał:
    Zostaw nie ruszaj żebyś nie przedobrzył ...

W porządku, tylko czym tu można przedobrzyć ? Dwiema śrubkami ostrożnie i z wyczuciem wkręconymi w pokrywę każdego z łożysk ?
    Co tu się może stać, chyba nic ? :| ... A całe mocowanie będzie stabilniejsze ...
  • Specjalista AGD
    A po co Ci jedna śrubka więcej, jak i tak na jednej to łożyskowanie się trzymać będzie, bo taka konstrukcja jest?
    Lepiej spać będziesz?

lanzul napisał:
    nares napisał:
    Przez oszczędność dają dwa wkręty od dłuższego czasu...

Lelum polelum ! Jak cienko przędą te międzynarodowe koncerny 'agiede' ... :cry: ... widać ogólnoświatowy kryzys dopadł je na całego ... ciekawe czy ich prezesi i dyrektorzy generalni za oszczędności na 4-rech śrubkach, względnie 1-dnej, kupili sobie nowe limuzyny czy nowe bungalowy w tropikach .... :D ...
    Jednym stwierdzeniem ... zdaje się że potraktowali użytkowników swoich wyrobów na zasadzie :D ... 'jak masz chęć to se wkręć śrubkę w ... ' :D .... kończyć nie będę, bo może regulamin naruszę albo co ? :| ...

A ja ... :D ... na 'złość' im ... 'wezme i se wkrence' ... przynajmniej dwie, żeby było na krzyż ... a raczej na 'x' ... :D

Ps: W starszych Whirlpoolach były też 4-ry amortyzatory a nie sprężynki od weków jak w nowych ... może dlatego poprzednia pralczyna wytrzymała mi 'naście' lat zanim się posypała ... ot taki brak przewidywania ówczesnych inżynierów koncernowych ... obecni już takich błędów nie popełniają :D ... Ciekawe czy w sprzęcie 'Miele' też tak oszczędzają ????

Załóż nowy koncern lanzul AGD spółka zoo lub inne jointventure, wydaj na rynek i ciesz się kasą.
  • Poziom 28  
    skryn napisał:
    A po co Ci jedna śrubka więcej, jak i tak na jednej to łożyskowanie się trzymać będzie, bo taka konstrukcja jest?
    Lepiej spać będziesz?

Co do ścisłości to po dwie dodatkowe śrubki na każde łożysko.
    Czy lepiej spać będę ? Pewnie tak, bo z poczuciem że zadbałem o to co moje, a ponieważ niewiele mam, to zadbam ... :D

skryn napisał:
    Załóż nowy koncern lanzul AGD spółka zoo lub inne jointventure, wydaj na rynek i ciesz się kasą.

Mógłbym nawet założyć LTD lub Cooperation, albo nawet Gmbh lub Sj lub Sc lub 'itd & etc' tyle, że na Marksa z jego Kapitałem na rozkręcenie interesu to się spóźniłem, a na bossów nowej kapitalistycznej demokracji z zegarkami za 20-cia patoli nie załapałem ... :D ... Jak napisał pewien Autor: 'I w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz' ... Koncerny chcą szybko rotujących towarów, poprzez zmniejszanie liczby śrubek, a klienci zwiększenia trwałości kupowanych urządzeń poprzez dokładanie śrubek ...
    ... ALE To już polityka ...

Dziękuję za naświetlenie sprawy, zastanowię się czy dokręcać kolejne śrubencje ... pralka na gwarancji jeszcze jest :D ... w końcu fachowcy piszą, co niejedno widzieli w sprzęcie agd

Pozdrawiam