Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PUNTO 2 1.216V - Nie kręci już 3 rozrusznik

29 Sie 2015 21:47 2184 9
  • Poziom 9  
    Witam jestem posiadaczka punto 2 1.2 16v mam problem od jakiegoś czasu miałam przy odpalaniu rozrusznika zgrzyty zwłaszcza na zimnym silniku.teraz objaw był inny rozrusznik nie kręcił.Objaw jak przy rozładowanym akumulatorze, przy przekręceniu auta gasły zupełnie kontrolki i głucho.Oddałam auto do 'mechanika"i okazało się że szczotki zuŻyte bendix do wymiany i przebicie na stojanie więc panowie wymienili mi na inny używany.Autko odebrałam i palił 3 dni i to samo.Oddałam i tłumaczenie widocznie ten używany też jest zepsuty, trzeba wymienic na inny.Ok zakupiliśmy inny już po regeneracji autko paliło 1 dzień i to samo. Koszt mój już wyniósł 700 zł i nie ma poprawy,rozrusznik nie kręci kontrolki przy objawie głuchego kręcenia gasną zupełnie. Powiem tak i co teraz jestem już załamana.Masa sprawdzona akumulator też,alternator też hula.Jedyna rzecz mnie martwi bo w 2 pierwszych rozrusznikach stojany miały przebicia -czy to przypadek.Dziś z panami trzeba było zrobić próbę 15-20 razy kręciliśmy i dopiero znowu pojawił sie objaw mechanik chciał sprawdzić czy to rozrusznik i kazał mi przytrzymać kluczyk na odpaleniu głuchym i stukał w rozrusznik i nie załapał.vAle za to kabel plusowy gorący rozrusznik bez rękawic nie dotykaj alternator ciepły i zapach gorącego plastiku.bPoradzcie bo mam już dość, albo szukam egzorcysty.
  • Poziom 14  
    veterblest napisał:
    Masa sprawdzona
    dołożyć drugą
  • Poziom 9  
    robiliśmy 2 mase i tez nie kręci

Dodano po 1 [minuty]:

dziwne bo na 15 -20 odpaleń jest ok i znowu głucho

Dodano po 4 [minuty]:

Mierzyliśmy akumulator, i był ok ale przy tym głuchym kręceniu spadał zupełnie do zera.Jedno mnie zaskakuje że jak tak głucho kręcił właczyliśmy 4 bieg i lekko rozchuśtalismy go to po ponownym przekręceniu kluczyka odpalił .I tak robiliśmy za każdym razem jak objaw się pojawił. Auto jest już "diagnozowane" 3 tydzień. :(
  • Poziom 17  
    Może zęby na rozruszniku się nie zgadzają z wieńcem na kole zamachowym?
  • Poziom 9  
    czyli żle załozony rozrusznik?

Dodano po 4 [minuty]:

nie wiem czy to ma znaczenienie ale czy rozrusznik nie powinien byz skręcony na 3 śruby bo są 3 otwory jak mąz pana zapytał to powiedział że 2 bo ta 3 to tulejka
  • Poziom 31  
    Jak wygląda wieniec.Ewidentnie bendix blokuje się na wieńcu skoro po pohuśtaniu na biegu auto zapala.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Masz pecha. Nie ten ten rozrusznik. Nie te części włożone. Albo rozrusznik kręci razem z silnikiem.
  • Poziom 9  
    własnie taki objaw był 2 razy mechanik powiedział że wydaje mu się że rozrusznik kręci z silnikiem i co to znaczy.Bo on stwierdził że trzeba kolejny rozrusznik.czyli 4

Dodano po 2 [minuty]:

wienica nie znamy stanu bo panowie nie patrzyli tam a koło od wieńca robiliśmy 5 lat temu bo jak go kupiłam to zgrzytał po odpalaniu.Miesiąc było ok i i tak od nowa czasami z rana zgrzyty.Aż zaczęło się dziać z rozrusznikiem.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
  • Poziom 9  
    Dziękuje wszystkim za podpowiedzi autko dziś sprzedałam- powiedziałam kupującemu który akurat sam robi auta o objawach będzie go robił i ma mi dać znać co było to postaram się odpowiedzieć jak ta sprawa się skończyła.jeszcze raz dziękuje.