Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Sonata - Bujam się jak na morskich falach

cortot 30 Sie 2015 00:05 579 3
  • #1 30 Sie 2015 00:05
    cortot
    Poziom 2  

Mój samochód to Hyundai Sonata V NF 2.0 CRDi z 2007 roku. Od początku zakupu (miesiąc temu) tego używanego auta występuje poważny problem ze zbyt miękko zestrojoną amortyzacją przodu samochodu. Zakupiłem komplet nowych amortyzatorów. Z tyłu KYB-349038, z przodu Monroe G9503. W mojej ocenie poprawa wynosi nie więcej niż 30 procent. Na nierównych drogach samochodem kołysze jak łodzią w sztormie. Co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie? Wymienić sprężyny? Słowem: jak usztywnić przód tego ważącego 1600 kg auta? Obok bardzo niskiego zawieszenia jest to właściwie jedyna wada tego samochodu. Proszę o porady.

Michał

0 3
  • #2 30 Sie 2015 00:16
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak wyglądają gumy zawieszenia? I jakiej są twardości?
    Wpisz sobie w google "hyundai sonata suspension" i przeglądaj fora obcojęzyczne. Przy wpisywaniu google samo dopisze "problems", więc to znana sprawa.

0
  • #3 30 Sie 2015 12:50
    Staszek49
    Poziom 34  

Czy przednie zawieszenie jest kompletne. Sprawdź, może poprzedni właściciel zdemontował (usunął) np. drążek reakcyjny (jeśli ten model posiadał). Wymiana sprężyn na sztywniejsze, (dedykowane do tego modelu) może poprawić prowadzenie auta.

0
  • #4 30 Sie 2015 22:37
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Nie wiem, ale na rynek USA auta te tak bujają. Szwagier ma z USA i i mówi, ze to kwestia przyzwyczajenia. Na Europe być moze jest inne zawieszenie.

0