Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie otwierają się drzwi od wewnątrz

Eskulap120 30 Sie 2015 09:33 1446 4
  • #1 30 Sie 2015 09:33
    Eskulap120
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z drzwiami w samochodzie, otóż nie otwierają się one od strony pasażera natomiast z zewnątrz bez problemu można je otworzyć. Auto Kia Sportage 2008. Jak rozwiązać ten problem?

0 4
  • #2 30 Sie 2015 10:18
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tylnych z reguły funkcjonuje blokada dla dzieci przed otwarciem w trakcie jazdy. Poszukaj małej dźwigienki w okolicach mechanizmu zamka przy otwartych drzwiach.

0
  • #3 30 Sie 2015 10:26
    Eskulap120
    Poziom 10  

Sprawdzałem ją i jest w pozycji odblokowanej. W drugich drzwiach sprawdzałem jej działanie i działa prawidłowo to znaczy blokuje drzwi i po odciągnięciu spowrotem odblokowywuje no ale niestety w tamtych nic nie daje pozycja zablokowana czy odblokowania. Drzwi się nie chcą otworzyć :-/

0
  • #4 30 Sie 2015 11:08
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

W takim razie szukałbym najpierw przyczyny w wadliwym działaniu tej blokady. Bez narzędzi i ściągania tapicerki się nie obędzie.

0
  • #5 05 Lis 2015 19:59
    Szymon111969
    Poziom 6  

Witam. Jeżeli można drzwi otworzyć z zewnątrz i nie ma reakcji na zabezpieczenie "przeciw dzieciom", to moim zdaniem pękło mocowanie lub prowadzenie cięgła łączące klamkę z zamkiem. Są to najczęściej plastikowe spinki i być może któraś z nich pękła lub "wyskoczyła" z mocowania. Tylko po zdjęciu tapicerki można się upewnić, co jest powodem problemu. Pozdrawiam.

0