Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki vitara 1.6 8v - Odpala tylko na chwile...

wrobel902 30 Aug 2015 11:14 2445 6
Relpol
 • #1
  wrobel902
  Level 10  
  Ręce mi opadają z moja wiarą. A wiec tak. Vitarka odpali na 2 sek i zgaśnie. zmieniałem Komputer na inny sprawny(takie same oznakowania) i dokładnie robi to samo... iskra jest na wszystkich garach. świece są dobre.
  martwi mnie wtryskiwacz podczas odpalania ledwo co daje paliwo.A jak odepnę wtryskiwacz i podepnę pod aku. To daje taka ładną mgiełkę benzyny ze szok. A na wtyczce ledwo co się robi wilgotna przepustnica a mgiełki nie ma widać wgl.... Odpinałem czujnik tep i nic.W internecie jest wiele przypadków uruchomienia poprzez odpięcie jakiegoś czujnika... Odkręciłem przewód przelewowy od gaźnika, po przekroczeniu kluczyka słychać popme, i benzyna leci do czasu wyłączenia się przekaźnika. Cz mgiełka powinna być widoczna- wyraźna od wtryskiwacza podczas rozruchu? Bezpieczniki sprawdzone, iskra tez. nigdzie nie widzę przerwy w okablowaniu. Pali mi się kontrolka od silnika. Wiec chciałem odczytać błędy tak jak tu jest to napisane http://suzuki.info.pl/?t=2;3&a=21 A tu nic... wgl nie miga..., tak jak się pali to wszystko. Nie wiem gdzie mam już patrzeć.. dziękuje za pomoc.
 • Relpol
 • #2
  domex32
  Moderator of Cars
  Musiałbyś wyposażyć się w miernik i poszukać wartości rezystancji czujnika temperatury silnika, możliwe że tu masz problem.
 • Relpol
 • #3
  żałosna udręka
  Level 34  
  Sprawdź ciśnienie jakie daje pompka paliwa. Po odpięciu czujnika temperatury mgła leci aż po nogawkach.
 • #4
  wrobel902
  Level 10  
  Oczywiście mam multimetr. Dzięki sprawdzę to najszybciej jak sie da. Chce jeszcze doda ze vitarka zgasła po wjechaniu w lekki dołek uderzenie i koniec pracy...
 • #5
  domex32
  Moderator of Cars
  @żałosna udręka słusznie prawi, chyba trzeba będzie zajrzeć do zbiornika paliwa.
 • #6
  wrobel902
  Level 10  
  No właśnie tak powinno byc. A po odłączeniu czujnika tep jest to samo... odpali na 2 sek i tyle. Pompkę paliwa podpiłem na ,, krótko '' wciąż chodziła. Dalej odpala i zgaśnie. Wężyk przelewowy zapchałem palcem.Po włączeniu zapłonu przez kolegę wypychało mi palec...
  Paliwo leci z przelewu bez pęcherzykow powietrza. Czysta benzyna
 • #7
  żałosna udręka
  Level 34  
  Wtyczka od MAP nie odłączyła się przypadkiem? Być może konfabuluję, ale przepływomierza tam raczej nie ma.