Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.4 b+g '04 - nierówne obroty, szarpie, gaśnie podczas jazdy

30 Sie 2015 12:10 1725 4
  • Poziom 2  
    witam serdecznie Forumowiczow,
    opisze usterki.
    - nierówne wolne obroty wystepuja zaraz po odpaleniu silnika, przy probie dodania gazu gasnie, po ok 1 minucie z mocno niskich ocierajacych sie o wylaczenie pracy silnika wracaja do przyzwoitych,
    - szarpie tylko wtedy, gdy chce po odpaleniu od razu ruszyc. nie ma takiej opcji, musi najpierw przejsc 1 minutowa ceremonie uregulowania wolnych obrotow,
    - podczas jazdy na gazie (na paliwie nie praktykuje) gasnie tylko w momencie wcisniecia sprzegla -dojezdzanie do swiatel, pasow, ruszanie z jedynki i zbyt pozne wrzucenie dwojki powoduje, ze moze zgasnac (objawy wystepuja bardzo czesto),

Dodam, że:
    - silnik pali juz sporo oleju (kompresja ok na wszystkich cylindrach),
    - pompa paliwa i rozrzad wymienione 2 lata temu,
    - swiece ok,
    - swieci sie kontrolka engine i airbagu

Wrzucam zdjecie silnika bo wydaje mi sie, ze czegos brakuje, jesli chodzi o uklad powietrza. Taki juz kupilem i pracowal wczesniej ok.
    edit/ obejrzalem fotki innego slinika, jednak niczego nie brakuje.

Peugeot Partner 1.4 b+g '04 - nierówne obroty, szarpie, gaśnie podczas jazdy
  • Użytkownik obserwowany
    5eba napisał:
    - nierówne wolne obroty wystepuja zaraz po odpaleniu silnika, przy probie dodania gazu gasnie, po ok 1 minucie z mocno niskich ocierajacych sie o wylaczenie pracy silnika wracaja do przyzwoitych,

Nie znam osobiście tego auta ale wygląda na to,że dostaje albo za dużo paliwa albo za mało. Sprawdź czy nie są pozatykane filtry paliwa(jeśli są) oraz czy powrót paliwa do zbiornika jest drożny. Pompka pracuje??
    5eba napisał:
    silnik pali juz sporo oleju (kompresja ok na wszystkich cylindrach),

No więc gdzie ten olej ucieka?? :-D
    5eba napisał:
    - swieci sie kontrolka engine i airbagu

Czy masz możliwość podłączenia go pod komputer aby sprawdzić czy nie posiada jakiegoś błędu??
  • Poziom 11  
    witam..a takie coś jak luzy zaworowe sprawdzone??ten silnik TU ma regulacje zaworów na dzwigienkach
    brakuje tylko rury doprowadzającej powietrze
    na gazowni dawaj wydechy ciut luźniejsze
  • Poziom 2  
    bylem na komputerze u gazownika. wydedukowal, ze wyskoczyl jakis blad z przewodami WN oraz podwieszenie zaworow wydechowych. z gazem nic nie robil.
    podsumowujac trzeba byloby zostawic auto u mechanika i szukac usterek + sprawa ze znikajacym olejem w sporych ilosciach. zdecydowalem sie na przeszczep pacjentowi silnika. zamowiony u znajomego czlowieka zajmujacego sie sprowadzaniem czesci z Francji. dzieki za podpowiedzi, zamykam.
  • Poziom 2  
    Witam,
    auto ma ciągle problem z ruszaniem po odpaleniu i gdy zatrzymam się na światłach. Gdy zwalniam przed skrzyżowaniem prawie do zera i chce kontynuować jazdę auto dławi się, szarpie, potrzebuje ok 10 sekund , aby wskoczyć na obroty.

Po odpaleniu praca na wolnych jest bardzo nieregularna, wciśnięcie pedału gazu sprawia, że auto gaśnie. Wygląda to jakby samo musiało chwilę popracować, wskoczy na 1100 obr. i można jechać.

Objawy były na oryginalnym silniku, który wymieniłem lecz nic to nie pomogło (wymieniłem bo brał już olej). Ostatnio miał full serwis płyny, filtry trochę zawieszenia, magiel, alter generalnie sporo kasy włożyłem bo szkoda mi tego silniczka sprowadzonego z Francji, a tu kicha z tym ruszaniem.

Na dzień dzisiejszy doszły problemy z odpaleniem go na zimno.