Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIE107 - nadpalona wtyczka od filtra przeciwzakłóceniowego

wuszy1984 30 Sie 2015 13:50 873 12
  • #1 30 Sie 2015 13:50
    wuszy1984
    Poziom 6  

Witam,

ostatnio podczas prania wyczuwalny był smród spalenizny. Po przejrzeniu forum i zdjęciu pokrywy zlokalizowałem winowajcę - wtyczka wetknięta w filtr przeciwzakłóceniowy. Izolacja brązowego przewodu jest nadpalona, sama kostka również (jak na zdjęciu).

Pytanie co z tym powinienem zrobić? Czy wymienić cały przewód razem z filtrem i kostkę? Czy samą kostkę? W ogóle mam problem z wyjęciem tej kostki, jest jedna zapinka, która łatwo się otwiera, ale kostka nie chce się ruszyć. Może przez to przypalenie. I czy taką kostkę można kupić w sklepach elektrycznych, czy trzeba jej szukać w serwisach? W sklepie internetowym znalazłem przewód razem z filtrem, ale kostki w komplecie nie ma.

0 12
  • #2 30 Sie 2015 14:03
    niewolno2
    Poziom 39  

Po zwolnieniu blokady spróbuj lekko podważyć kostkę. Po sprawdzeniu jakiego rodzaju są styki a zapewne są to styki tzw. męskie możesz w tym miejscu zastosować połączenie na zaciski/złącza konektorowe.

0
  • #3 30 Sie 2015 14:07
    skryn
    Admin grupy AGD

niewolno2 napisał:
    Po zwolnieniu blokady spróbuj lekko podważyć kostkę. Po sprawdzeniu jakiego rodzaju są styki a zapewne są to styki tzw. męskie możesz w tym miejscu zastosować połączenie na zaciski/złącza konektorowe.

Ten filtr jest do wywalenia, a nie do naprawy poprzez zastosowanie złączy konektorowych.
    Jak go nie będzie, to pralka nic nie ucierpi.

0
  • #4 30 Sie 2015 14:20
    wuszy1984
    Poziom 6  

Do wywalenia, czyli zdemontować go i nie kupować nowego, a przewód zasilający połączyć bezpośrednio z przewodami wychodzącymi z tej wtyczki? Chyba jednak wolałbym, żeby był taki filtr, skoro fabrycznie go zamontowali. Jak mi kiedyś coś innego padnie, to nie będę miał wtedy poczucia winy ;) Udało mi się rozpiąć tą wtyczkę.

Nadtopienia widać zarówno na filtrze, jak i na wtyczce, która jak widać jest mocno zjarana. Dobrze myślę, że jak wymienię filtr to nie powinienem podpinać takiej wtyczki? Powinienem odciąć od niej przewody, zamontować te końcówki konektorowe i wpiąć je bezpośrednio do wyjść z filtra - czyli bez żadnej wtyczki? Czy może gdzieś mogę kupić taką wtyczkę?

0
  • #5 30 Sie 2015 16:24
    axxx
    Specjalista AGD

Nic nie odcinaj konektory można wypiąć, załozyć pojedyncze osłonki na konektory.
    Przewód nadpalony skrócić zarobić na nowy konektor zaizolować i finite.

0
  • #6 30 Sie 2015 16:49
    wuszy1984
    Poziom 6  

axxx napisał:
    Nic nie odcinaj konektory można wypiąć, załozyć pojedyncze osłonki na konektory.
    Przewód nadpalony skrócić zarobić na nowy konektor zaizolować i finite.

Dzięki, tak zrobię.

Co mogło być przyczyną takiego nadpalenia? Jakaś wada tego filtra? Coś mogę sprawdzić, żeby nowy nie skończył tak jak stary?

0
  • #7 30 Sie 2015 17:05
    axxx
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie luz konektora .

0
  • #8 30 Sie 2015 17:13
    wuszy1984
    Poziom 6  

W takim razie jest sens zmieniać ten cały filtr (koszt koło 100zł ?), skoro powinno pomóc samo poprawienie styku konektora?

0
  • #9 30 Sie 2015 17:17
    axxx
    Specjalista AGD

To ten filtr w tej cenie to chyba jakiś złoty.

0
  • #11 30 Sie 2015 17:36
    axxx
    Specjalista AGD

Zacznij od przewodów zostaw go na razie w spokoju.
    Nie pisz elaboratów bo palce bolą od pisani
    A po następnej f....bedę już w..y.jest włyckend.

1
  • #12 30 Sie 2015 20:12
    skryn
    Admin grupy AGD

axxx napisał:
    Zacznij od przewodów zostaw go na razie w spokoju.
    Nie pisz elaboratów bo palce bolą od pisani
    A po następnej f....bedę już w..y.jest włyckend.

No fakt, jest weekend, ale ten filtr wywaliłbym w trymiga i nie bał się tego, że nowy kosztuje sto zeta, a potrzebny w tej pralce jest, jak Frani siodło.
    Więcej już nie pij, bo palce na klawiaturze będą coraz bardziej Cię parzyć... :wink:
    wuszy1984 napisał:
    jest sens to wymieniać, jeśli problemem jest tylko styk?

J.w. Zmostkować filtr i prać. No chyba, że masz w chacie Rubina 714P, a on nie lubi zakłóceń od silników szeregowych... :)

0
  • #13 31 Sie 2015 09:38
    wuszy1984
    Poziom 6  

Czyli jak usunę ten filtr to nie będzie to miało żadnego wpływu na działanie pralki i instalację elektryczną w domu? To po co montują coś takiego w pralkach?

Poproszę jeszcze o podpowiedź jak to technicznie najlepiej wykonać, żeby znowu coś mi się nie sfajczyło. Rozumiem, że powinienem uciąć kabel zasilający przed filtrem i połączyć go z przewodami, które wychodziły z wtyczki. W jaki sposób wykonać takie połączenie (nie dysponuję żadnym sprzętem typu zaciskarki), żeby było to dobrze zrobione?

0