Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson S51 Enduro - Zalewa świecę

Przemek.1997 30 Aug 2015 17:12 3462 11
    Przemek.1997
    Level 16  
    Witam, mam problem z moim simkiem, otóż zalewa świecę i silnik nie zapali. Świeca jest zalana paliwem a nie olejem, zapłon ustawiony dobrze, gaźnik też rozebrałem poprawiłem ustawienie pływaka bo było za dużo paliwa, teraz jest równo z tym wypustem w misce tak jak ma być, reszta też ustawiona a dalej to samo, próbowałem na innych świecach to też to samo, nie wiem już co może być przyczyną, proszę o pomoc
    cezars65
    Level 24  
    Sprawdż działanie urządzenia rozruchowego , to jest tłoczek na końcu którego jest uszczelka gumowa - czy jest cała i czy podczas manipulacji dżwigienką na kierownicy owy tłoczek płynnie się przesuwa i czy dochodzi do końca w swoim gnieżdzie. Może być też ze iskra jest słaba i pod ciśnieniem ginie. Rozumiem że świeca zapłonowa to dedykowana , czyli F-100 , lub jej odpowiednik.Do S51 zalecał producent ISOLATORA 260.

Dodano po 2 [minuty]:

Nie napisałeś jeszcze jaki masz układ zapłonowy?.....bo możesz mieć stykowy - klasyczny , bądż elektroniczny , a to wydłuża listę ew. usterek.
    Przemek.1997
    Level 16  
    Sprawdzałem, działa płynnie, guma jest cała, świecę mam iskrę 95 i chodził jak głupi, tylko teraz mu coś przystawiło, iskra jest dość solidna myślę że nie ginie, mam elektroniczny zapłon, teraz jak świeca sucha to zapali na 2 sekundy i gaśnie bo zalewa, potem już nie zapali tylko trzeba świecę czyścić, i właśnie nie wiem co jest.
    cezars65
    Level 24  
    Cudów nie ma.... a zaworek pływaka sprawdzony?? , czy po tych 2 sekundach jak zgaśnie i szybko wykręcisz świecę to iskra jest??. Świece jak zaleje benzyna z olejem to wymieniasz na nową , czy jakoś inaczej do życia przywracasz? Kijowo się komuś pomaga jak świecę z fiata 126p wkręca do silnika dwusuwowego, to nie jest świeca do tego typu silnika....nie przekonuje mnie to że jak piszesz przedtem chodził dobrze.
    Przemek.1997
    Level 16  
    Tak sprawdzony i zamyka, nawet dzisiaj rozebrałem gaźnik, tak jest iskra lecz świeca jest cała mokra i nie zapali potem dopóki nie będzie sucha. Próbowałem na innych to wcale się nie odezwie, czyszczę i zakładam, każdy tak chyba robi... Mam WSK która śmiga na starej iskrze z długim gwintem tylko podkładki założone do tego czasu, bo na każdej innej nie było mowy, chwilę pojeździł i padała. U simka też od zawsze była iskra i nigdy nie było problemu, nawet ostatnio po regulacji simka na tej świecy tak pięknie chodził że po zerwaniu na manetce przód do góry, i dzisiaj jak mu przystawiło w czasie drogi, dokładnie gdy zrobiłem postój i potem już nie zapalił wcale, musiałem holować go do domu, przepatrzyłem wszystko i już nie wiem co może być przyczyną
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Ewidentnie silnik jest zalany. Będzie dalej zalewać świecę póki paliwo które zastało w komorze korbowej się nie wypali. Próbuj odpalać przy zakręconym kraniku i otwartej przepustnicy.
    Nie zostawiłeś przypadkiem otwartego kranika na postoju?
    Przemek.1997
    Level 16  
    Właśnie nie, mam nawyk że zawsze zamykam kranik. Ok będę próbował ale będę pisał jak coś więc tematu nie zamykam
    Przemek.1997
    Level 16  
    Dalej to samo, simek nie odpali, ale mam wrażenie że iskra zanika na świecy, na każdej dochodzi do tego zjawiska, co jest przyczyną?
    cezars65
    Level 24  
    Nie pozostaje nic innego jak po kolei podmieniać elementy układu zapłonowego, na początek podmień cewkę WN- nie próbuj w ramach podmiany zakładać cewki WN pochodzącej od S51 z zapłonem stykowym - musi być od wersji elektronicznej.
    Przemek.1997
    Level 16  
    Cewke butelkową tak?
    Przemek.1997
    Level 16  
    Cewka butelkowa wymieniona, simek działa więc temat do zamknięcia.