Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Spirit - Nie może określić współrzędnych GPS

30 Sie 2015 18:14 18906 8
  • Poziom 17  
    Witam. Od jakiegoś czasu mój smartfon LG Spirit nie może określić współrzędnych GPS. Podczas korzystania z map Google na pasku powiadomień wyświetla się mdła ikonka nawigacji, ale pomimo długiego czekania nie udaje się ustalić współrzędnych. Sprawdziłem, czy podobny problem występuje w zainstalowanej przeze mnie aplikacji Loss of the Night (służy do "pomiaru" zanieczyszczenia światłem na podstawie widocznych gwiazd i wysyłania wyników do bazy danych). Okazało się, że wykrywa aż 22 satelity (oczywiście sztuczne :D ), ale również nie jest w stanie określić współrzędnych GPS. Czy da się to naprawić bez przywracania ustawień fabrycznych? Proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    W swoim LG naprawiłem gps na swój sposób. Wgralem nowy rom posługując się tą stroną forum.android.com.pl/topic/238931-wgrywanie-fabrycznego-softu-kdz/ i soft 74 ORP/ORANGE(POLAND) V10k a dokladnie powinien się pobrać plik o nazwie H440n10k_00.kdz ze strony lg-phone-firmware.com/ po tym żeby mieć pewność że wszystko jest jak należy, soft jest nie grzebany itd. użyłem LGMobile Support Tool z oficjalnej strony LG. Odpalamy program, zakładka Dodatkowe funkcje i awaryjne odzyskiwanie oprogramowania. Dzięki temu mam pewność że oprogramowanie jest orginalne i nie grzebane. Po tych zabiegach i włączeniu pierwszy raz auto mapy 10min szukał satelit, w mieście ma 5-7 sygnałów a na otwrtej drodze 14-17. Teraz znajduje sygnal po max 2min i przy opóźnieniu kompresji o 1,5sekundy w ustawieniach mapy sporadycznie tylko potrafii stracić sygnał. Żeby mieć pewność że goście z LG nie zwalą mi telefonu kolejną aktualizacją, wyłączyłem ją. Wydaje mi się że telefon działa płynniej i gry które momentami potrafiły się przy ciąć teraz działają płynniej. I dopiero teraz mogę powiedzieć że to wypas telefon.
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem GPS łapie bardzo powoli sygnał albo wcale. Po zakupie telefonu wszystko działało jak potrzeba GPS też po aktualizacji systemu zostało popsute.

Mam pytanie czy jak wgram nowy rom i soft ze strony LG to strace na niego gwarancje ? Czy lepiej jest oddać telefon do serwisu ?

Telefon został kupiony w Play.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Mam coś podobnego z LG Optimus PII (P710 II P710 P2). Z tym, żę oprogramowanie LG piszę mi że to najnowsza wersja. Chwilowo nie łączy mnie z innymi softami. Aktualnie pracuję na sofcie Plusa.
  • Poziom 12  
    To problem sprzętowy opisywany na wielu forach-chodzi o połączenie anteny GPSu do płyty głównej telefonu.
  • Poziom 20  
    Witam

Niestety również mam podobny problem LG Spirit 4G LTE Niby kilkanaście satelit na poziomie niestety poniżej 20 fixa brak
    Nawigację mam w samochodzie tej, w telefonie użyłem jak kupiłem telefon w styczniu i działała nawet w domu, a wczoraj i dzisiaj już nie działała. W miedzy czasie była jakaś aktualizacja być może to jej wina.

Czy da się problem jakoś rozwiązać, bo serwis LG to ....?

Po silnym przyciśnięciu po lewej stronie obok aparatui skręcaniu aż trzeszczało niby GPS powrócił. Ewidentnie coś nie łączy pewnie złoto na styki ukradli. Na tablecie z Biedronki mam dokładność 5m, stary BT-Q818 3,5m na LG spirit 20m (leżą obok siebie)
  • Poziom 12  
    Gps w tym modelu to tylko opcja w androidzie tak na prawdę to totalna żenada mój spirit na ten przykład raz łapie fixa w 3-5 sek. a raz po 20 min. nie złapie.Doginanie styków daje efekt ale problem z czasem powraca.
  • Poziom 13  
    W moim LG Spirit problem rozwiazalem w prosty sposób na antene Gps polożyłem kawałek foli aluminiowej z czekolady i byłem w szoku w ciagu minuty zlapał wszystkie satelity.!!!
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Mogę podzielić się własnymi doświadczeniami z moim LG Magna model H500f z systemem Android Lollipop 5.0.1, który także miał problem z odbiornikiem GPS. U mnie działo się dokładnie to samo co w opisywanym tu problemie z telefonami marki LG Spirit. Telefon nie łapał zasięgu GPS z żadnego satelity, ikonka lokalizacji była szara zamiast biała, a znaczek satelity nie miał żadnej białej kreski w zasięgu wyświetlanych czterech kresek. Wszedłem więc w menu serwisowe telefonu kodem wpisanym w dialerze 277634#*# i tam przeszedłem do "Field Test", dalej -> "GPS Test", ->gpsApp Test, -> zakładka GPS. Tam domyślnie jest zaznaczony "Hot" , a ja zaznaczyłem "Full", po czym dotknąłem na domyślny GPS(OFF), aby go włączyć na GPS(ON). Pojawił się znaczek lokalizacji oraz znaczek satelity w górnym lewym rogu i rozpoczęło się wyszukiwanie satelitów. Po kilkunastu lub nawet po kilkudziesięciu minutach test ciągle trwał, ale już znaczek lokalizacji zmienił się z szarego na biały, a sygnał na znaczku satelity zabielił 3 kreski z czterech. Wyszedłem z menu serwisowego i w telefonie działał już w pełni GPS i to z całkiem dobrą czułością. Zaznaczam, że w ustawieniach usług lokalizacyjnych w systemie mam zaznaczone "Tylko GPS" (bez żadnych sieci komórkowych lub WiFi, transmisję danych komórkowych też mam wyłączoną)! Aplikacje: "GPS Status" i "GPS Test" pokazują mocny sygnał z 10 satelitów oczywiście bez GLONASS, bo telefon tej funkcji fabrycznie nie posiada.
    Po każdorazowym wyłączeniu i włączeniu telefonu operację trzeba niestety powtórzyć, gdyż znów GPS nie działa :( Natomiast telefon nie wyłączany ma zasięg GPS bezproblemowo za każdym razem po włączeniu testu GPS lub nawigacji :)
    Wygląda mi to na taki przypadek, jakby system android nie włączał realnie funkcji GPS i dopiero uruchamia się w telefonie urządzenie GPS z poziomu menu serwisowego. Coś ewidentnie szwankuje programowo a nie sprzętowo. Telefon jest ogólnie OK, ma ponad dwa lata i dobrze sobie radzi.
    Jeżeli komuś pomogłem to miło.