Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki Logitech Z906 - Pilot zmienia kanały na TV

kenioss 30 Aug 2015 21:25 1647 5
    kenioss
    Level 2  
    Witam,

mam problem z pilotem od głośników logitech który po wciśnięciu przycisków włącz/wyłącz, mute, input, level, effect - zmienia mi w niekontrolowany sposób źródło na telewizorze (np z dekodera na tv albo na input) lub program (jeśli tv jest włączony). Nie mam pojęcia co może być powodem tego a nigdzie w sieci nie znalazłem podobnego przypadku więc jeśli daje to w złym dziale to z góry przepraszam.

Dekoder to ferguson, telewizor to Samsung UE48H6400, podłączonego mam go kablem optycznym pod głośniki, pilot od telewizora smart tv podłączony pod dekoder i sygnał idzie po przekaźniku podczerwieni który był dołączony do TV.

Byłbym wdzięczny za pomoc lub chociaż naprowadzenie na źródło problemu bo nie wiem nawet gdzie szukać przyczyny.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Nie mam pojęcia o co chodzi. Popraw proszę treść postu aby był on zrozumiały. Narysuj schemat stosowanego połączenia.
    Najwyraźniej telewizor odbiera sygnał z pilota.
  • Helpful post
    gruby1
    Level 29  
    Telewizor ma te same kody pilota co głośniki, nic z tym nie zrobisz, może poza zmianą sprzętu.

Telecaster1951 ty masz ogólnie jakiś problem ze zrozumieniem treści pisanej czy nabijasz posty?
    kenioss
    Level 2  
    dzięki za odpowiedź :) no to mnie nie pocieszyłeś @gruby1 ;) A czy pilot uniwersalny nie rozwiązałby problemu?
    kenioss
    Level 2  
    Poszperałem jeszcze trochę i wygląda na to że to konflikt dekodera ferguson z pilotem. W takim układzie najlepszym sposobem jaki widze to po prostu wymiana dekodera (albo głośników, ale to pierwsze to raczej mniejszy koszt i lepsza opcja zwłaszcza że dekoder jest już chyba dosyć stary).