Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LED do 4000zł treści multimedialne z sieciowego HDD, gry, TV (w tej kolejnośc)

krolikkrol 30 Aug 2015 23:23 822 7
    krolikkrol
    Level 10  
    Najpierw kwestionariusz:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 20m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? najczęściej 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? jak siedzimy to na wprost jak leżymy to nie ;)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na razie stać (ale niewykluczone że zawiśnie)
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na zachód, raczej brak ostrego słońca bo są rolety.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Głównie PC i internet (być może kablówka z UPC ewentualnie naziemna cyfrowa)
    10 .Jakie urządzenia? PC, czasami USB, dekoder UPC?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6 (średnio)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam preferencji (ale do mieszkania chyba połysk)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Mogę, nie muszę
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
    16. Preferencje co do marki? Brak (ale nie chciałbym Thomsona i panasonica chyba, o philipsie nic nie wiem - ale jestem otwarty na propozycje)
    17. Preferencje co do wielkości? 55cali i na pewno nie większy. Jeśli chodzi o mniejsze, to nie mniejszy niż 48
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nieostry obraz, mdłe kolory, szara czerń, czas reakcji na akcję
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? nie chcę przekroczyć 4000zł (preferowany pułap to około 3500?)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Fajnie jakby miał, wolałbym chyba pasywne ze względu na cenę okularów (które często nie są w zestawie).

Nie potrzebuję 4k, wolę telewizor fullHD ale o dobrych parametrach. Telewizor ma nie być zakrzywiony.

Fajnie jakby w wariancie 3D w zestawie były chociaż 2 pary okularów.

Miałem upatrzonego samsunga UE55H6700 ale nie idzie do już teraz dostać.

Telewizor ma głównie wyświetlać seriale i filmy z sieciowego HDD (bezpośrednio) z napisami. Programy online z serwisów typu IPLA, na pewno będę na nim grał. Telewizji na razie nie mam, ale pewnie jak się pojawi TV to i telewizja się znajdzie.
    User removed account
    Level 1  
    krolikkrol
    Level 10  
    Coś oprócz philipsa?

Chciałbym też uściślić jeśli chodzi o to, na co stawiam bardziej i z czego mógłbym zrezygnować:

Generalnie jakość obrazu jak i rozmiar telewizora stawiam na pewno ponad 3D, które po prostu może się zdarzyć ale nie jest konieczne, tak samo 4k - jeżeli 4k (prócz 4k) jest generalnie lepszy, to chętnie wezmę, ale w ogóle się na to nie napalam i wole nie mieć.
    Na dobrym smartTV mi zależy, ale również nie ponad jakość obrazu.

Dlatego jakość i rozmiar ekranu > smartTV>4k i 3d
    User removed account
    Level 1  
    krolikkrol
    Level 10  
    A jeśli koniecznie chciałbym 55 cali?
    Jak wypada porównanie tych dwóch modeli między sobą:
    Philips 55PFS7109
    Samsung UE55H6400

Oraz w porównaniu do tego sony i mniejszego philipsa.

Bardzo zależy mi na tym aby telewizor bez problemu odtwarzał różne formaty filmów i napisów (nie chcę do filmów włączać komputera)
    User removed account
    Level 1  
    krolikkrol
    Level 10  
    Czyli albo mniejsza przekątna albo 55 ale sporo gorszy TV jako całość?

Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

A jak z jakością w pewnie o klasę niższym TV: SONY LED KDL 55W805B ?
    User removed account
    Level 1