Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linia nad działka - linia energetyczna przebiegająca nisko nad działką

31 Sie 2015 08:17 2106 4
 • Poziom 6  
  Linia energetyczna przebiega nisko nad działką, jest to linia biegnąca do sąsiada umocowana na szczycie domu mojej babci. Przechodzi ona dość nisko nad działka a mocowanie do szczytu jest stare. Myjąc auto muszę bardzo uważać na przewody które przebiegają dość nisko. Po za tym nie wyglądają za estetycznie. Na przeciw sąsiada postawiono słup od którego można by swobodnie pociągnąć linie do jego domu. Czy da sie z tym coś zrobić ? Do ZE babcia napisała 4 miesiące temu do dzis nie dostała odpowiedzi. Dorzucam zdjęcia
 • Moderator - Elektryka
  barwa83 napisał:
  Przechodzi ona dość nisko nad działka

  Dość nisko, czyli ile?
 • Specjalista elektryk
  Pomijając pytanie kol. zbich70 na tak postawione pytanie ciężko odpowiedzieć. Poza tym, że da się coś z tym zrobić, tylko nie wiadomo kto ma to zrobić i ile to będzie kogo kosztować i kto musi na to dać zgodę. Linia wygląda na modernizowaną nie tak dawno, bo wykonana jest przewodem izolowanym.

  Nie wiemy z jakiego słupa zasilane jest to przyłącze, nie przedstawił kolega żadnego planu sytuacyjnego, tylko same zdjęcia. Nie wiemy, co to za nowy słup postawiony "na przeciw sąsiada" - może jest to słup oświetleniowy, może jest to słup SN. Nie wiadomo, co jest w umowach przyłączeniowych, nie wiadomo, jakie umowy wiążą babcię i sąsiada.
 • Poziom 1  
  Witam,
  czy sprawa została jakoś rozwiązana?
  Bo jestem w podobnej sytuacji
  pozdrawiam
 • Poziom 23  
  Co ma mycie auta do wlz? Deszcz na niego nie pada? To linia izolowana...