Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator prawdopodobnie AVtech, brak hasła

31 Sie 2015 09:58 1206 18
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, mam problem z rejestratorem który przeleżał na strychu kilka lat. Nie ma żadnych oznaczeń (jedynie na płycie jest napisane "2005.10.01 8-channel rev 1.1).
    Prawdopodobnie jest to urządzenie firmy AVTech, udało mi się jedynie znaleźć zdjęcie z płyty głównej która wygląda tak samo jak w moim DVR i jest to model KPD-D801, jednak obudowy są zupełnie inne. Czy ktoś wie jak można zrobić reset tego urządzenia, tak by skasować hasło? Hasła nie pamiętam a wszystkie typu 1234, 8888 itp nie działają. Zakres cyfr jest od 1 do 8, hasło składa się z 4 cyfr.
    Wyjmowanie baterii kasuje tylko datę.
  • Poziom 34  
    Proszę spróbować z 0000.
  • Poziom 9  
    Na rejestratorze są do wyboru cyfry tylko od 1 do 8, pilota nie mam.
  • Poziom 34  
    Mogę się mylić, ale hasło wpisuje się pilotem.

Ma Kolega telefon z emiterem IR? Można jeszcze spróbować z pilotem od radia Philips.
  • Poziom 9  
    Raczej nie mam takiego telefonu, wszystkie stare "komórki" poszły dawno do utylizacji. Pamiętam, że kiedyś działał kod fabryczny 1111 wpisywany bez pilota.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Rejestrator który ma 10 lat..... Nowe rejestratory z gwarancją i pakietem nowoczesnych programów kupisz już za niecałe 200pln brutto? Jest sens tracić cenny czas na "próby ocudzenia" tego staruszka?
  • Poziom 34  
    Kolega jpl ma rację. Nie wspominając już o dostępności i pojemnościach dysków PATA.
  • Poziom 9  
    Jest sens, bo on ma działać na działce gdzie trwają prace budowlane, na prowizorce i istnieje możliwość, że ktoś go ukradnie.
  • Poziom 7  
    Z tym że musisz liczyć się z tym że jakość obrazu z tych kamera będzie bardzo słaba a czas zapisu bardzo krótki, a jeżeli istnieje ryzyko kradzieży to wogóle mija się z celem. Efekt może być taki że namęczysz się z uruchomieniem tego systemu a i tak nic nagranie nie da. Lepiej faktycznie zainwestować, kupić nowy, który może posłużyć Ci w przyszłości.
  • Poziom 18  
    hose_estable napisał:

Prawdopodobnie jest to urządzenie firmy AVTech

Do AVTecha fabryczne jest - admin/admin
  • Poziom 9  
    Ten rejestrator nie ma funkcji wyboru użytkownika. Może jest sposób na reset poprzez zworki? na płycie jest zworka JP1 i JP8 z czego ta druga ma kilka nóżek (widać na zdjęciu)
  • Poziom 34  
    Niestety nie ma takiego sposobu. Złącze z wieloma nóżkami to port JTAG, służy on do programowa.
  • Poziom 9  
    A dałoby rade samemu od nowa wgrać oprogramowanie? Albo dałoby radę podpiąć go do sieci i spróbować zresetować hasło ?
  • Poziom 34  
    Ma kartę sieciową? Jeżeli tak, to proszę podłączyć rejestrator do sieci i szukać jego adresu programem Advanced IP Scanner. Powinien być w zakresie 192.168.0/1.0-254.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Udało mi się w końcu odpalić rejestrator. Po prostu zgadłem hasło :) Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 34  
    Dobrze by było gdyby dla potomnych je tutaj Kolega podał.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    markovip napisał:
    Dobrze by było gdyby dla potomnych je tutaj Kolega podał.

Myślisz że komuś może być potrzebne hasło do rejestratora kolegi hose_estable ? :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Nie, po prostu z postu kolegi hose_estable nie można wywnioskować czy przypomniał swoje hasło czy fabryczną kombinację.
  • Poziom 9  
    Fabryczne jest 1111, moje było zmienione dlatego był cały ten wątek :D miałem szczęście i trafiłem za 8 razem na prawidłowe hasło.