Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Maxtor 120gb, Seagate 250 - seagate chce restarta a Maxtor nie widzi kom.

31 Sie 2015 11:05 1077 9
  • Poziom 7  
    O to mój problem:
    Siema mam w domu 3 dyski jak widać na zdjeciach 2 z których chce odzyskać dane (zamieszczone niżej).
    Ten 1 z 120 gb nie działał, gdy podpąłem pod zasilacz wcale się nie włączał z zasilaczem ze starego kompa chyba stara płytka robi zwarcie, wiec kupiłem 2 taki sam dysk i przemieniłem płytkę i zaczoł sie krecić dysk a zasilacz już sie nie zawiesił wiec pomyślałem odzyskam dane jej :D. Dziś kupiłem: Orginalna obudowa do dysków produkt firmy Segate USB 3.0 obudowa 3,5 cala i gdy podepnę 1 120 gb to komp go nie widzi ale w programie hd tune widzi go ale jakoś dziwnie, tak samo z 2 dyskiem 250 gb, ale jak podepnę to komputer chce go sformatować :/. Chciałbym odzyskać dane z tych 2 dysków chcę zobaczyć co na nich mam proszę o pomoc.

Mam teraz laptopa, a 1 dysk 120 Gb mam z 1 komputera, ale sie spalił zasilacz, płyta gł. i dysk, kupiłem tylko płyte gł. i zasilacz i dysk co jest na 2 zdjeciu i on działał. i niedawno zobaczyłem vid jak ktoś kupił 2 dysk taki sam (w moim przypadku 120gb dysk) i przemienił płytke i odzyskał dane reszte opisane w 1 poscie.

Kupiłem drugi maxtor identyczny z allegro, pisał sprzedawca że on działa, a ten program hd tune jest wszystko ok i tam samo widzi je hd tune przy podpiętym na obudowie co kupiłem teraz tej na usb bo spr. ale komputer go nie widzi w mój komp., ale już jak np. dam prawym na komputer-> zarządzaj->zarządzanie dyskami to go widzi o tak Dysk Maxtor 120gb, Seagate 250 - seagate chce restarta a Maxtor nie widzi kom.
    a dysk ze seagate 250 działał na starym kompie a teraz wywala że chce formata. jak podepnę pod obudowę

Nie moge zainicjować Maxtora ponieważ wyskakuje mi taki komunikat
    Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia we/wy

Wasilkowski:
    Do odczytu SMART użyj Crystal Disk Info dla windows, lub botowalnego MHDD.
    Ja:
    dysk 250gb

dysk 120gb moj

dół dalej 2 dysk

3 dysk pokazuje po zmianie płytki ten co kupiłem

2 strona

I na tym rozmowa się skończyła proszę o pomoc.

Prośba moderatora: ANUBIS (31 Sie 2015 17:27)
    Proszę poprawić post, edytując prawidłowo wstawić zdjęcie/a/. Zgodnie z >>> Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum >> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

• Poziom 24  
    250 przeskanuj DMDE, 120 spróbuj gdzieś podpiąć do stacjonarki, żeby sprawdzić, czy go widzi BiOS.

• Poziom 24  
    tak - powinno Ci coś znaleźć.
  • Poziom 7  
    Dysk Maxtor 120gb, Seagate 250 - seagate chce restarta a Maxtor nie widzi kom. takie coś wyskoczyło co teraz ?
    To ja mam szukać w NTFS czy FAT?
  • Poziom 7  
    A jeszcze mam pytanie o ten 120gb bo nie mam gdzie go spr :/ na chwile obecną, a da się jakoś z niego odzyskać też dane którymś z tych sposobów albo jakoś go włączyć na te usb :(? Czy jak podepnę go do jakiegoś innego kompa on będzie działał normalnie? i jak oceniasz 3 dysk?

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

Dysk Maxtor 120gb, Seagate 250 - seagate chce restarta a Maxtor nie widzi kom. postanowiłem użyć test disk i utknąłem w tym punkcie, kliknąć deeper search czy write?

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Dysk Maxtor 120gb, Seagate 250 - seagate chce restarta a Maxtor nie widzi kom. jak na zdjęciu jak przesuwam w lewo i prawo szczałkę zmienia sie literka na tych partycjach jak to ustawić?
    Dlaczego jak daje na P na klawie to nic nie ma na dysku?

Dodano po 42 [minuty]:

Mam wyłączyć ten program czy innym spr. ? jakiś darmowy żeby był i dało się odzyskać dane

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Wyłączyłem to teraz ...
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Masz uszkodzony system plików to dlatego po klawiszu p nie widać plików.
    Jeżeli dane bardzo ważne to oddaj do odzysku komuś kto ma pojęcie o tym. A jeżeli to tylko z ciekawości chcesz odzyskać to masz wszystko na filmikach powyżej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Jak naprawiłem uszkodzony system plików?. Pozwole sobie skopiować jak to zrobiłem :D
    Po pierwsze robimy jak jest napisane:
    Metoda #3 – Naprawa za pomocą Diskpart

Jeśli żadna z powyższych opcji nie pomaga, to możemy skorzystać z narzędzia do partycjonowania dysku w wierszu polecenia i wywołać kilka komend, które mogą tchnąć drugie życie w naszego pendrive'a.(albo dysk)

W tym celu wciskamy kombinację klawiszy Windows+R i w oknie uruchamiania wpisujemy cmd, po czym potwierdzamy komendę przyciskiem Enter.(proponuje Start-->Wszystkie programy-->Akcesoria-->Wiersz poleceń-->PPm i uruchom jako administrator) W oknie wiersza polecenia wpisujemy diskpart.

Po potwierdzeniu aktywuje się narzędzie dyskowe. Kolejną komendą jest wybranie dysku, na którym będziemy wykonywać dalsze komendy. Wpisujemy list disk i naciskamy Enter.

Wyświetli się lista dysków. Musimy teraz rozpoznać na liście naszego pendrive'a (najlepiej po rozmiarze i numerze, zazwyczaj na samej górze są nasze zwykłe dyski, pendrive powinien znajdować się na dole). W moim przypadku jest to dysk oznaczony numerem 2. Musimy go teraz wybrać i wykonać na nim odpowiednie operacje. Wpisujemy poniższe komendy, każdą potwierdzając klawiszem Enter:

select disk 2 (zamiast 2 należy podać nr dysku, jaki wyświetla się w waszym komputerze)

attributes disk clear readonly

clean

create partition primary

i ja na tym skończyłem potem załączyłem zarządzaj komputerem-->zarządzaj dyskami i utworzyłem 2 partycje po 116GiB.
    (Dopiero formatuje 1 ale 2 jeszcze nie przydzieliłem i nie sformatowałem, tam była opcja zeby nie formatować tylko przydzielić partycji tylko, ciekawe czy bym widział te pliki o.O)
    Ps. udało się mam czysty dysk zapasowy :D

Dodano po 9 [minuty]:

Mam pytanie bo dysk zapasowy (backup) lepiej mieć w 1 partycji czy podzielić to na 2,3,4 partycje jak to jest?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Dysku nie naprawisz bo ma realokowane sektory a tego nie da się naprawić.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14082582#14082582
    To co napisałeś to można zrobić dużo prościej i szybciej z dowolnego linuksa live programem gparted.

Dysk się nadaje tylko do przechowywania mniej ważnych danych.
    Wszystko jedno czy będzie jedna czy kilka partycji. W tym przypadku lepiej żeby było kilka bo mniejsza szansa uszkodzenia kilku na raz.
    Pozdrawiam