Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter birdie 50 - słaba moc, skuter nie ciągnie

31 Sie 2015 14:42 4377 20
  • Poziom 7  
    Witam posiadam skuter siamoto birdie 50 i mam odczucie jak by skuter miał mało mocy wytłumaczę to w taki sposób jaki umiem :)

naprzykład gdy wjadę w piasek tylnim kołem i chcę ruszyć skuter tylko wyje :(

tak samo jak zaprze się nogami skuter nawet nie drgnie

co to może być że skuter tak nie ciągnie mój kumpel też ma skuter to jak rusza to go podnosi do tyłu

Co mogę zrobić ab skuter ruszał z taką dużą mocą aby chociaż koło zrobiło lekki pisk
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro silnik wyje, a skuter stoi, to napęd się ślizga.
  • Poziom 7  
    A jak zaradzić takiemu ślizganiu się napędu ?
    Wymienić zużyte elementy na nowe.
  • Poziom 7  
    a jakie to elementy ?
    czy po wymianie skuter będzie ruszał ze zrywa ?
    Elementy zespołu napędowego, czy jak wolisz bezstopniowej skrzyni biegów - pasek, tarcze wariatora, rolki... Trzeba ściągnąć boczną pokrywę, zweryfikować stan i wymienić, co trzeba.
  • Poziom 7  
    Wariator był wymieniany cały komplet

jak mogę poznać że coś się ślizga albo jest uszkodzone ?
    Ściągnij osłonę, odpal skuter, próbuj ruszyć z oporem i patrz, co i gdzie się ślizga. Pas był wymieniany? Sprzęgło odśrodkowe? Koła pasowe? Sprężyna?
  • Poziom 7  
    nie wymieniany był sam wariator z rolkami

właśnie zauważyłem takie jak by wycie ze sprzęgła i to mnie zastanawia czy to nie tego wina

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

co mam zrobić aby skuter ruszał ze zrywa ?
    Przecież napisałem! Masz wymienić zużyte elementy na nowe i doprowadzić całość do stanu sprawności.
    Bo jeśli szukasz jakiś czarodziejskich sposobów na naprawę domowymi metodami, to nic z tego - nie ma takich!
    @sebek3
    Skirux napisał:
    chcę ruszyć skuter tylko wyje :(
    tak samo jak zaprze się nogami skuter nawet nie drgnie

więc wnoszę, że silnik chodzi na pełnych obrotach, tylko skuter nie jedzie. Dlatego też stawiam na przeniesienie napędu. Bo słowa o tym, że się dławi lub gaśnie.
  • Poziom 7  
    A czy regulacja iglicy by wpłyneła na moc skutera ?

co muszę zrobić aby dostać się do iglicy ?
    Z całym szacunkiem, ale jesteś inteligentny inaczej? Co ma iglica gaźnika do zużytej przekładni? Skoro silnik ci wyje, czyli chodzi na obrotach, a skuter nie jedzie, to NIE JEST to wina silnika. Więc po co chcesz regulować gaźnik?
  • Poziom 7  
    dziś rozkręciłem i doszedłem do wniosku że zużyło się sprzęgło i jestem zmuszony je wymienić

co do tej regulacji gaźnika chodzi mi oto aby skuter miał jeszcze troszkę więcej mocy tak można powiedzieć kopa . Więc czy taka regulacja czy podniesienie iglicy doda moc skuterowi i czy to bezpieczne ?
    Wymień sprzęgło. Przyjrzyj się reszcie. Jak wygląda pasek? Nie powycierany zbytnio? Talerze?
    I jak wymienisz i doprowadzisz do sprawności mechanicznej, to może ewentualnie porozmawiać o regulacjach.
  • Poziom 7  
    sprawdziłem do wymiany mam tylko sprzęgło bo jak dodam gazu i się zaprze nogami to strasznie wyje i się ślizga :P

a czy takowa regulacja by dodała trochę zrywności skuterowi ?
  • Poziom 11  
    Kolego, nie zrozum mnie źle, ale albo oczekujesz od kolegów z forum pomocy albo na siłę wciskasz im swoje racje, dostałeś odpowiedź co należy zrobić, zrobiłeś to czy tylko wydaje Ci się, że to sprzęgło bo się "ślizga i buczy" ?

Na moc czy jak uważasz "kop" wpływa mnóstwo rzeczy, chociażby w jakiej kondycji jest silnik, zależy Ci aby go "podrywało" to najpierw doprowadź napęd do ładu i oceń jak jest.
    Poza tym nie oczekuj cudów, na siłę tylko doprowadzisz do tego, że skuter trafi na złom z Twoim podejściem do tematu w stylu "sprzęgło potem, teraz byle by miał kopa"
  • Poziom 7  
    No ok tylko się pytam bo chcę wiedzieć co to znaczy regulacja i czy jest sens jej robienia

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Witam okazało się że ze sprzęgła zdarły się okładziny i nawet odleciało to szare :P
    Sens regulacji pojawi się, jak naprawisz przeniesienie napędu, na którym tracisz teraz 90% mocy skutera. Ile razy trzeba ci tłumaczyć, co masz zepsute?
  • Poziom 7  
    w napędzie tylko sprzęgło :)