Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PipBoy3000 z Raspberry Pi A+

mi_ma 31 Sie 2015 19:10 9525 3
  • PipBoy3000 z Raspberry Pi A+

Jakiś czas temu wspomniałem, że pewnie już niedługo pojawią się projekty własnoręcznie wykonanych PipBoyów rodem z Fallouta. Jak się okazało, nie musiałem długo czekać na spełnienie się proroctwa i już teraz mogę wam pokazać jeden z najświeższych tego typu projektów. Czym jest PipBoy3000, to wie każdy fan Fallouta. Naręczny komputer, który w świecie wirtualnej sagi pojawił się na długo wcześniej przed pojawieniem się smartfonów w naszym życiu. Co ciekawe, z nową częścią gry pojawiła się wersja kolekcjonerska wyposażona w obudowę PipBoya, do której można włożyć smartfon zamieniając go w pełni funkcjonalne urządzenie komunikujące się z grą i uprzyjemniające rozgrywkę. Oczywiście nie każdego stać na taki gadżet i wiele osób musi się zadowolić tylko smartfonem z aplikacją. Ale jak zawsze w świecie pełnym hobbystów-konstruktorów pojawiają się autorzy takich projektów jak poniższy.
    Poniższy projekt nie jest jednak projektem obudowy. Cała elektronika PipBoya została oparta o platformę RaspberryPi A+ z ekranem TFT Adafruit. Projekt jest w trakcie budowy, więc część elektroniczna jest jeszcze w pewnej rozsypce. Autor przetestował moduł kamery na potrzeby V.A.T.S, jednak jak na razie nie ma na niego miejsca w obudowie. Nie zauważyłem też miejsca na zasilanie bateryjne, co pewnie w znacznym stopniu ogranicza funkcjonalność. I właśnie w całym projekcie najbardziej martwi brak opisu funkcjonalności. Tak naprawdę, to nie wiadomo czym ten PipBoy jest. Czy jest to gadżet przeznaczony do komunikacji z grą, czy też gadżet do cosplay'owych zabaw. W sumie to nie wiadomo nic, poza tym, że wygląda ciekawie.
    I właśnie póki co, to wygląd jest najmocniejszą stroną projektu. Obudowa zaprojektowana w Sketchupie została wykonana w technologii druku 3d i wykończona poprzez odpowiednie malowanie. Niestety podobnie jak elektronika, nie jest to jeszcze dokończona obudowa, co widać na zdjęciach w miejscach, gdzie elektronika jest odsłonięta, a całość na ręce "modelki" przymocowana czymś w rodzaju gumki recepturki. Brakuje mi też autentycznych i funkcjonalnych przycisków i pokręteł. Być może autor dokończy konsekwentnie prowadzony od dwóch miesięcy projekt i w przyszłości pochwali się dopracowanym gadżetem. Póki co, możemy podziwiać aktualny stan projektu.

A tak przy okazji, czy macie jakieś pomysły, jakie funkcje tego typu gadżet powinien mieć, żeby być przydatnym w rzeczywistym świecie?

PipBoy3000 z Raspberry Pi A+ PipBoy3000 z Raspberry Pi A+ PipBoy3000 z Raspberry Pi A+

PipBoy3000 z Raspberry Pi A+ PipBoy3000 z Raspberry Pi A+ PipBoy3000 z Raspberry Pi A+

PipBoy3000 z Raspberry Pi A+

Link

Źródło http://www.instructables.com/id/PipBoy-3000-working/?ALLSTEPS

Fajne! Ranking DIY
  • #3 03 Wrz 2015 09:58
    aplauz
    Poziom 16  

piterek-23 napisał:
    ktoś może wytłumaczyć co to i po co to?

Można godzinę sprawdzić.

• #4 05 Wrz 2015 23:19
    pc majster