Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 9-3 1,9 TDI - Saab 9-3 zrywa automatyczna skrzynia biegów

31 Sie 2015 21:20 8262 15
  • Poziom 6  
    Witam
    Proszę o rade w sprawie skrzyni biegów, problem tkwi w zrywaniu przy zmianie początkowych biegów,lecz nie za każdym razem- co może być tego powodem.
    Przeglądając forum poszedłem za radą i zresetowałem komputer co spowodowało że przez dzień skrzynia działała jak nowa, bez problemowo.
    Teraz sam nie wiem czy problem tkwi w samej skrzyni czy jest jakaś awaria komputera( coś nie łączy), a jeszcze jedno wyświetla mi że mam uszkodzone lewe tylnie światło a to nie prawda,
    Proszę o rady co to może być.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 39  
    Tą skrzynie się diagnozuje, olej i filtr zmieniony? Często tak się dzieje jak jest sporo syfu w skrzyni, w oleju.
  • Poziom 6  
    Olej i filtr nie zmieniony ale jak się dowiedzieć czy potrzebna jest zmiana (przebieg 102500 mil). Dlaczego po zresetowaniu komputera przez dzień skrzynia działała poprawnie.
    Czy jest możliwość sprawdzenia poziomu oleju i jak się ją diagnozuje.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 39  
    Przebieg, sposób eksploatacji, bardziej prozaicznie zapach kolor i konsystencja. Przy takim przebiegu, to wymiana powinna być oczywistą sprawą. Dlaczego tak się dzieje? Czynnik roboczy, czyli olej, nie spełnia warunków założonych przez producenta...
  • Poziom 6  
    OK ale dlaczego po zresetowaniu komputera działa normalnie ,jest możliwość że coś nie łączy.
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Może podałbyś rocznik autka, ponieważ w SAAB 9-3 montowane były skrzynie pięciobiegowe (AW55-50SN) i sześciobiegowe (AW TF-80SC).
  • Poziom 6  
    Saab 9-3 1.9 tid linear sport,150KM, 2006r ,przebieg 102500 mil
    Powinieneś mieć w autku pięciobiegową skrzynię. Proszę więcej opisać o zachowaniu się skrzynki.
  • Poziom 6  
    No więc jak w temacie zrywa przy zmianie początkowych biegów ,nie zawsze ale często ,nie bezpośrednio przy ruszaniu ale tak myślę na 2,3 biegu. Podczas jazdy silnik wchodzi na wysokie obroty i nagle zaskoczy ,jakby w skrzyni załączyło, tak samo jakbym podczas jazdy biegówką szybko puścił sprzęgło ,coś koło tego.
    Nie rozumiem tego "zrywa".
    Czy przełączając dźwignię zmiany biegów z P na D lub R, wyczuwalne jest mocne szarpnięcie lub uderzenie ?
    Podczas jazdy gdy skrzynia zmienia biegi, wyczuwalne są szarpnięcia lub uderzenia i to samo gdy skrzynia redukuje ?
    Gdy stoisz na czerwonym świetle (np. na skrzyżowaniu) czujesz "podpinanie" skrzyni i zwalnianie (falowanie) ?
  • Poziom 6  
    Opcja druga:
    -podczas jazdy gdy skrzynia zmienia biegi, wyczuwalne są szarpnięcia lub uderzenia tylko na niskich przełożeniach tj. 2-3 bieg i podczas ruszania normalnego(wolnego).
  • Poziom 2  
    Mam sabine 2005 1.9tid 6 biegów automat...

Witam szukam porady.. Jestem w UK mam dosyć drogich mechaników których praca w rezultacie jest delikatnie ujmując niekorzystna (moje doświadczenia)...

JEDEN Od roku na zimnym przy zmianie z P na D trochę długo decyduje się na wrzucenie biegu ale jak to zrobi to jest mocne uderzenie (zawsze muszę trzymać mocno wciśnięty hamulec) po rozgrzaniu jest ok

DWA od kilku tygodni mam tak że przy gwałtownym ruszeniu i gwałtownym zatrzymaniu po powiedzmy 100-200 metrach kiedy obroty spadają i skrzynia redukuje w dół czuje poszarpywanie

TRZY w trasie około 300 mil AUTOSTRADA OK ale kręte drogi Walii dużo redukcji i skoków czasem szarpie przy redukcji nie mocno ale wyczuwalnie coś jest nie tak

PYTANIA
    Proszę o opinie czy kupiłem dobry olej

Saab 9-3 1,9 TDI - Saab 9-3 zrywa automatyczna skrzynia biegów
    Mam 4 litry... niestety w warunkach domowych więc nie będzie to wymiana dynamiczna...

Co jeśli wymiana oleju nie pomoże.. (ELEKTRO ZAWORY ???) Czy skrzynia ma jakieś główne dwa zawory które można wymienić nie popełniając żadnych błędów i czy po takiej wymianie trzeba coś robić w komputerze jakąś adaptację czy coś ? ( W reno scenic tak można rozwiązać większość problemów z automatem CZY PODOBNIE MOŻE BYĆ W TEJ SKRZYNI ???
    Przeczytaj z metryczki skrzyni jej typ. Saab 9-3 1,9 TDI - Saab 9-3 zrywa automatyczna skrzynia biegów Saab 9-3 1,9 TDI - Saab 9-3 zrywa automatyczna skrzynia biegów
  • Poziom 2  
    Oznaczenie mogę sprawdzić dopiero około 19 nie mam auta w tej chwili ale jak sprawdzę to podam..

Jak przełączam na tip to mogę wrzucić do 6 biegu i chyba jest jeszcze półbieg między 2 a 3 bo obroty idą dwa razy do góry zanim przełączy z 2 na 3..
    Jeżeli masz sześć biegów to skrzynka TF80SC. Do wymiany płyta zaworowa (valve body). To na liczniku masz powyżej 80000 mil. W Polsce to koszt ok. 3000 zł. W UK są firmy, które regenerują płyty zaworowe (w Luton- 01582 560224 i też w Wallasey- 01516399022). Nowe koszt ok 400 funtów- 07783454161. Podzwoń.Saab 9-3 1,9 TDI - Saab 9-3 zrywa automatyczna skrzynia biegów