Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka electrolux ESL65070R - wypompowuje wodę, której nie ma w zbiorniku

31 Sie 2015 23:34 4755 3
 • Poziom 5  
  Witam,
  posiadam zmywarkę Electrolux ESL65070R. Od pewnego czasu borykam się z problemem odprowadzania wody, której nie ma. Dzieje się tak czasem na starcie programu, a czasem w połowie, kiedy zmywarka wypuszcza brudną wodę. Pompa wypompowuje wodę, której już nie ma. Próbuje tak przez jakiś czas, a następnie włącza alarm: dwa sygnały dźwiękowe i przerwa itd. w tym czasie miga dioda na czerwono. Po kilkukrotnym otwieraniu drzwi i wyłączaniu/włączaniu zmywarka rusza dalej. Zastanawiałem się, czy przyczyną może być czujnik zmętnienia wody? Wyciągałem go już do czyszczenia, ale nic to nie zmieniło. Jeżeli, ktoś zna możliwą przyczynę takiej sytuacji proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Układ hydrostatu (rurki) oraz grzałka i silnik pompy myjącej na przebicie do masy do sprawdzenia.
  Podaj PNC zmywarki - jest ich jak mrówek:
  zmywarka electrolux ESL65070R - wypompowuje wodę, której nie ma w zbiorniku
 • Poziom 5  
  Pnc to: 911435003, nie ma podanego REV, ale zmywarka była kupiona w 2010 roku jakos w połowie, więc stawiałbym na REV=00.
 • Poziom 5  
  Witam,
  wygląda na to, że coś nie tak jest z hudrostatem, bo jeżeli zmienię jego pozycję o 90 stopni to wszystko zaczyna działać tak jak powinno. Wyjąłem go, podmuchałem w jego wlot :) i na razie działa, pewnie i tak szykuje się wymiana.