Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Transporter T4 AAB - brak wskazań temperatury

kamo502 01 Sep 2015 00:06 2721 5
    kamo502
    Level 20  
    Witam

Tak jak w tytule

Transporter T4.
    Silnik z tego co kojarzę to chyba AAB. 2.4D 4x4

Brak wskazań temperatury na zegarach.

Czy czujnik widoczny od góry (2 piny) jest od zegarów czy musi być 4 pinowy?
    Ten ma brązowy i biało-niebieski przewód (koloru czujnika nie pamiętam).

Wydaje mi się, że ten odpowiada za grzanie świec.

Ciężko też mam znaleźć schemat który by pasował kolorystycznie do tego czujnika.

Pozdrawiam
    Tomexy_kk
    Level 11  
    2 pinowy czujnik - Czujnik Temperatury Silnika
    4 Pinowy - Czujnik temperatury Płynu chłodzącego 701 919 369 C
    kamo502
    Level 20  
    Znajduje się gdzieś niżej?
    Jest dostęp od góry?
    Adampio
    Level 14  
    Tomexy_kk wrote:
    Odgrzebię temat bo w miarę nowy i żeby nie tworzyć kolejnego. U mnie przy tym samym silniku (2.4D) wskaźnik wyraźnie zaniża temperaturę płynu (o co najmniej 15oC, porównywane położenie wskazówki z termometrem rtęciowym w zbiorniczku wyrównawczym).
    No i mam pytanie jakiego producenta czujnik kupić. W Sieci ceny niebieskiego 701919369C są od 30 do 140 zł, a w ASO chcą nawet 160 zł.
    piotrek_cmiel2
    Level 2  
    Adampio wrote:
    Tomexy_kk wrote:
    Odgrzebię temat bo w miarę nowy i żeby nie tworzyć kolejnego. U mnie przy tym samym silniku (2.4D) wskaźnik wyraźnie zaniża temperaturę płynu (o co najmniej 15oC, porównywane położenie wskazówki z termometrem rtęciowym w zbiorniczku wyrównawczym).
    No i mam pytanie jakiego producenta czujnik kupić. W Sieci ceny niebieskiego 701919369C są od 30 do 140 zł, a w ASO chcą nawet 160 zł.

Mogą zegary wysiąść
    Adampio
    Level 14  
    Zegary maja jakiś zimny lut w rejonie wtyku wielpinowego i jak zimno i długoTeczka postoi to wyłaczaja część wskazan. Ale walniecie płaską dłonią w deskę nad zegarami dokonuje cudownej naprawy. Natamiasr po wymianie czujnika na zamiennik chyba Febi za ok 50 zł problemu wskazan nie ma już od 25kkm