Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MetaWear - miniaturowy sensor z Bluetooth LE i ARM Cortex-M0 (Kickstarter)

farmerro 01 Wrz 2015 08:05 1758 2
  • MetaWear - miniaturowy sensor z Bluetooth LE i ARM Cortex-M0 (Kickstarter)
    MetaWear C to wysoce zintegrowana platforma ze zdolnością komunikacji Bluetooth Low Energy.

Niedrogi moduł wielkości monety jest urządzeniem przeznaczonym do projektowania aplikacji elektroniki noszonej. MetaWear C integruje rozbudowany zestaw funkcji w miniaturowej wielkości urządzeniu. Platforma może zostać wykorzystana do współpracy z aplikacjami śledzącymi aktywność sportową oraz serwisami społecznościowymi. Rozwiązanie znajdzie również zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagane jest zastosowanie sensorów pracujących przez długi czas - moduł odznacza się niskim zużyciem energii, którego źródłem jest bateria CR2032 wystarczająca na niemal rok zasilania układu.

MetaWear C posiada zdolność komunikacji Bluetooth LE, która została zrealizowana za pomocą układu SoC Nordic nRF51822 wyposażonego w energooszczędny CPU ARM Cortex-M0. Urządzenie dysponuje 126kB pamięci Flash oraz 16kB SRAM.
    Moduł posiada również dodatkowy układ pamięci przeznaczony do zapisywania logów z danymi pochodzącymi z wbudowanych czujników. Na płycie umieszczono sensory, takie jak 6-osiowy akcelerometr i żyroskop firmy BOSCH oraz czujnik temperaturowy w postaci termistora.

W urządzeniu wyprowadzono porty przeznaczone do podłączania własnych sensorów. MetaWear oferuje łatwy dostęp do interfejsów I2C, SPI, UART oraz dwóch Analogowych/Cyfrowych GPIO i wyjścia PWM.
    MetaWear może być programowany i aktualizowany drogą radiową (Over-the-air), również przy użyciu smartfona. Autorzy wraz z modułem udostępniają bogate SDK pozwalające na łatwą oraz intuicyjną obsługę urządzeń peryferyjnych.
    W chwili obecnej kwota, jaką należy wspomóc Kickstarterowy projekt, aby w zamian otrzymać moduł MetaWear wynosi $35 USD.

Źródło:
    https://www.kickstarter.com/projects/guardyen/tiny-programmable-ble-sensors-that-wont-break-your?ref=category

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    farmerro
    Poziom 16  
    Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
    farmerro napisał 343 postów o ocenie 180, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.
  • Computer Controls
    piotr_go
    Poziom 28  
    Parę lat temu zrobiłem coś podobnego.
    MetaWear - miniaturowy sensor z Bluetooth LE i ARM Cortex-M0 (Kickstarter)
    Wbudowana ładowarka lipo, zigbee/ble do wyboru.
    Ponad 3 miesiące na jednym ładowaniu (poprzednia wersja chodziła 3 tygodnie na jednym ładowaniu).
  • Computer Controls
    Demmo
    Poziom 16  
    Może ktoś się zainspirował i postanowił sprzedać? ;)
    Pamiętam Twój projekt, bo zainteresowałem się wtedy zastosowanym w nim LSM330DLC ;)