Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna - Wyłączenie jednej karty. czy sie opłaca?

01 Wrz 2015 11:06 489 6
  • Poziom 9  
    1. Z różnych względów nie mogę otworzyć lapka, żeby go wyczyścić.

2. Temperatura przy minimalnej pracy kompa na karcie Intel HD Graphics 4000 wynosi 67, gdzie przy +88 komp się wyłącza

3. Druga (GeForce 640M), prawdopodobnie nie używana przy niskim wykorzystaniu zasobów graficznych, ma temp. 54 st.

4. Czy jeśli udałoby mi się wyłączyć na stałe Intel HD Graphics 4000 to:

- czy powinno to zmniejszyć temp. na innych podjednostkach w tym na karcie graficznej (mniej ruchu mniej ciepła)
    - czy spowoduje to wyraźne zwiększenie eksploatacji GeForce 640M i mogę się spodziewać, że wysiądzie szybciej

- czy nie stracę gwarancji przez to (wolę zapytać:)

Może macie inne pomysły?

Pozdrawiam

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 33  
    Nie ma możliwości wyłączenia tej grafiki. Laptop potrzebuje konserwacji układu chłodzenia.
  • Poziom 9  
    Wiem, że potrzebuje, jednak nie mam chwilowo takiej możliwości.

Jak to możliwe, że tej karty nie można wyłączyć?

To jakieś zabezpieczenie? Czy tak są konstruowane laptopy, żeby nie można było jednej wyłączyć?

A co jeśli wyłączę kartę w menadżerze urządzeń?
  • Poziom 33  
    Odinstaluje się sterownik, który po ponownym uruchomieniu automatycznie sam się zaisntaluje. Laptop aby napewno jest na gwarancji? GF 640M to dosyć leciwa karta. Zresztą w Twoim przypadku grzeję się procesor, a nie GPU. Intel HD 4000 znajduje się na układzie procesora i od niego przenosi się ta temperatura.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za wytłumaczenie! Myślałem, że to prostsze:) Lapek ma 2 lata, ale kupiłem gwarancję 4-letnią, ponieważ wiedziałem o jego problemach z przegrzewaniem się (podjednostki są bardzo blisko siebie). Gwarancję zawieruszyłem, ale za tydzień sprawdzę jeszcze w jednym miejscu, jeśli nie będzie jej to go otwieram i czyszczę.

Czy przez ten tydzień mogę coś zrobić, żeby zmniejszyć tę temperaturę? Mam podkładkę chłodzącą jedynie.
  • Spec od komputerów
    Zdephinio napisał:

Czy przez ten tydzień mogę coś zrobić, żeby zmniejszyć tę temperaturę?

Tylko konserwacja układu chłodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Przedmuchać sprężonym powietrzem otwory wentylacyjne. Jest niewielka szansa, że temperatura się obniży o kilka stopni.