Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterr ms70 Zwiększenie zasięgu

maly251 01 Wrz 2015 17:16 522 1
  • #1 01 Wrz 2015 17:16
    maly251
    Poziom 4  

Witam.
    Mam obszar zabezpieczony fotopułapkami ale chciał bym założyć monitoring tylko od razu dodam że niema tam stałego zasilania.
    Zastanawiam się nad takim zestawem Sterr ms70

I zacznijmy
    Kamery chciałbym zamontować na dużej wysokości (trudny dostęp dla osób niepowołanych) na wcześniej wkopanych starych słupach od linii energetycznej.
    Zasilenie kamer z akumulatora do tego dobre Ogniwo fotowoltaiczne 12V.
    Każda kamera swój akumulator i ogniwo. Żeby oszczędzać prąd kamery by działały po wykryciu ruchu.
    Pytanie nr 1 : Czy do takiej kamery można podłączyć dodatkowy czujnik ruchu o większym zasięgu lub więcej niż jeden czujnik ?

Kamery łaczą sie z rejestratorem poprzez sieć wi-fi. Wszystko ładnie pięknie ale zasięg to "teoretyczne" 300 m. Rejestrator chciał bym mieć w domu pod stałym zasilaniem oraz podglądem. Problem w tym że w lini prostej to jest równy 1 km.
    Pytanie nr 2 : Jak rozwiącać ten problem ?

Nie jestem znawcą tematu ale może zamiast tych małych anten przy kamerach zastosowac jakąś panelowkę lub nawet kierunkową YAGI oczywiscie na dużej wysokosci i tak samo zrobić przy rejestratorze czyli podłaczyc do niego zamiast małej anteny jakąs yagi zamontowaną na dachu domu?

Moze istnieje taka możliwość żeby zastosować jakiś wzmacniacz. Dodatkowe urządzenie które by zbierało sygnał z kamer i przesyłało do odbiornika w domu i dopiero z niego do rejestratora. Oczywiście urządzenie te zasilone by było swoim ogniwem oraz akumulatorem?

Najprościej było by rejestrator zainstalować w danym obszarze ale wydaje mi się że potrzebuje on dużo więcej prądu i ciężko bylo by go zasilić a zależy mi na podglądzie w domu.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące zestawu.
    Może zamiast gotowego zestawu samemu go se skompletować ?
    Napewno macie doświadczenie w temacie i wiecie jakie kamery polecić ze względu na jakość obrazu itd a także jaki rejestrator wybrać.
    Patrząc na allegro duzo osob właśnie decyduje się na ten zestaw ale jakoś nie jestem pewien czy te kamery zapewnią dobrą jakość obrazu

Montaż monitoringu przewidziałem na nastepny rok ale chce już powoli zbierać tzw graty

Już czuję baty na plecach za ten temat :)

• Fibaro
  • #2 02 Wrz 2015 10:02
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Pomysł od początku do końca poroniony. Zasięg i jego wzmocnienie, załączanie zasilania kamer z czujnika- czas, rozdzielczość, i wiele innych przyczyn o których szkoda pisać. Na forum znajdzie kolega zarówno opinie na temat tego i podobnych zestawów jak i informacje dot budowy systemów bezprzewodowych CCTV.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo