Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Platinet MicroSD 8GB - Nie da rady jej sformatować, ale Windows ją widzi.

Aseri15 01 Wrz 2015 18:51 519 2
  • #1 01 Wrz 2015 18:51
    Aseri15
    Poziom 29  

Witam, dzisiaj moim problemem jest karta pamięci MicroSD 8GB. Działała ona w rejestratorze jazdy w samochodzie, jednak dwa dni temu rejestrator przestał nagrywać. Sądziłem, że to rejestrator jest problemem, jednak z kartą 2GB działa prawidłowo. Tak więc odpaliłem lapka z systemem ZorinOS, wierząc, że Linux sobie z nią poradzi. A tu ZONK, Linux karty nie widzi. Co śmieszne, uruchomiłem później Windows'a i karta widnieje w Mój Komputer, ma przypisaną prawidłową pojemność i pokazuje się ilość zajętego i wolnego miejsca na niej. Można do niej wejść i znajdują się na niej nagrania sprzed awarii, jednak przy próbie usunięcia któregokolwiek następuje zawieszenie się okna.

Próbowałem sformatować ją:
    - Z poziomu mój komputer.
    - Z poziomu Zarządzania dyskami.
    - HP USB Disk Tool.
    - SD Forrmater.
    - GParted.

Żaden z w/w programów sobie nie poradził.

Zastanawiają mnie również 2 pliki, które pojawiły się w folderze z nagranymi plikami, a ich nazwy to " AAAAAAAAAAA.AAA " i " BBBBBBBBBBBBBB.BBB ". Gdy sprawdzałem wcześniej działanie rejestratora nigdy takich plików nie było. Pojawiały się tylko nagrania.

Czytnik kart pamięci sprawny, wszystkie inne karty śmigają bez problemów.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł czym ją potraktować ?

Dodam również, że telefon z systemem Android również nie potrafił jej sformatować.

0 2
  • #2 01 Wrz 2015 20:46
    szymon1051
    Poziom 13  

W linuxie w fdisk nie widzi karty i nie potrafi jej sformatować?

0
  • #3 01 Wrz 2015 21:12
    Aseri15
    Poziom 29  

W linuxie GParted nie potrafi z nią nic zrobić. FDisk'a nie próbowałem...

Android to w sumie też Linux, też nie daje rady. Aktualnie próbowałem przez CMD w Windows za pomocą opcji format X:, ale stoi na 0% i nic więcej się nie dzieje.

Dodano po 17 [minuty]:

Dodam jeszcze, że GParted widzi na karcie 2 partycje. Pierwsza " Unallocated " o rozmiarze 6 MB i druga " 7,44 GB ".

Ma ktoś jakiś pomysł ?

0