Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Romet Router Grande - Brak migaczy !

01 Sep 2015 19:25 2871 3
  • Level 2  
    Witam wszystkich.

W trakcie drobnych napraw i konserwacji wystąpił problem z migaczami, a mianowicie przestały migać :P Nie działają również kontrolki które są podłączone pod migacze.

Z obserwacji:
    -po zdemontowaniu kostki od przerywacza migaczy i podłączeniu ich wszystkich razem (w celu czy migacze świecą światłem stałym) nie zapalił się ani jeden, ale za to spaliły bezpiecznik akumulatora. Po zwarciu sprawdziłem żarówki i nie przepaliły się oraz wszystko działa jak poniżej.

Sprawdzone:
    -2 nowe przerywacze migaczy nic nie dały
    -brak pourywanych kabli wszystkie kostki spięte
    -żarówki całe
    -akumulator w porządku
    -światła mijania hamowania tylne pozycyjne działają
    -klakson działa
    -odpalania z 'palca' działa

Naprawdę pomysłów mi brak,chyba jakieś piekielne moce opętały mój skuter :)
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Obwód kierunkowskazów wygląda tak:
    zasilanie po stacyjce --> przerywacz --> przełącznik kierunkowskazów i ewentualnie włącznik awaryjnych --> kierunkowskazy --> masa.
    Pierwsze, co sprawdzasz, to czy jest zasilanie przerywacza. Jeśli jest, to demontujesz przerywacz, łączysz zasilanie z wyjściem i przełączasz kierunkowskazy. Mają działać i świecić światłem ciągłym. Jeśli nie świecą, to idziesz dalej i podajesz zasilanie na przełącznik, co wykluczy usterkę wiązki. Jeśli dalej nic, to zasilasz indywidualnie prawą i lewą stronę. Jeśli dalej nic, to masz urwaną masę. Chyba, że masz awaryjne, to może być jeszcze jego usterka. Ale nic nie piszesz o nim, więc przyjmuję, że go nie ma.
    Zasilanie podawaj przez bezpiecznik 5 - 7.5A, bo jak się spali, to znaczy, że masz po drodze zwarcie.
  • Level 2  
    Dzięki za odpowiedź :)

Otworzyłem przerywacz śrubokrętem i zauważyłem, że jest spalony kabel i śmierdzi. Zacząłem więc kombinować z nowym przerywaczem.

Układ w starym przerywaczu łączenia na kości:
    czarny-czarny
    zielony-zielony
    szary-szary

w nowym:
    czarny-zielony
    zielony-niebieski
    szary-biały

Okazał się, że wystarczyło zamienić w kości nowego przerywacza kabelki zielony na niebieski i wszystko działa elegancko :)

Niestety nie mam zielonego pojęcia o skuterach, ale odkąd zostawiłem ponad 500zł w serwisie, który zrobił wszystko na odpi***al to wolę sobie sam naprawić.
    W tym przypadku się udało i naprawa wyniosła mnie koszt przerywacza tj 10zł !
    Więc polecam każdemu zbieranie nowych doświadczeń i niedokarmiania beznadziejnych mechaników :)

P.S.
    Naprawiłem również migacz w którym wyłamany był jak to nazwę 'ząbek od styku'
    W serwisie ruszyli kabelkiem stwierdzili, że jest ok i dzień później kabelek przestał stykać, a 20zł skasowali. Wystarczyło po kosztach przykleić styk taśmą izolacyjną, ale po co :)

Pozdrawiam !
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zapraszam do mnie :D