Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator Mitsubishi SRC

01 Wrz 2015 19:47 3591 7
  • Poziom 10  
    Witam

Posiadam klimatyzator Mitsubishi wewnętrzny SRK63ZE-S1 i zewnętrzny SRC63ZE-S!-S.I mam z nim problem. Po włączeniu działa nawiew panelu wewnętrznego , ale nie włącza się klimatyzatora zewnętrznego sprężarka i wentylator.
    Proszę o pomoc.Sprawdzone było ciśnienie w układzie czynnika , jest prawidłowe . Czy może to być przyczyna czujnika zaworu rozprężnego czy raczej elektronika.
    Na panelu wewnętrznym sygnalizuje alarm , świeci dioda RUN i miga 6 razy dioda Timer.W instrukcji podany jest Error of signal trnasmission(błąd sygnału transmisji) , którego przyczyną jest Defective power supply.Broken signal wire ,defektive in/outdoor unit boards

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam serdecznie,
    kolego zresetuj klimatyzator wyłączając na około 5 minut zasilanie.
    Jeśli błąd się będzie powtarzać to sprawdź wszystkie zabezpieczenia na płytach jednostki zewnętrznej oraz czy nie ma widocznie upalonych elementów.
    Może to być spalony bezpiecznik może to być uszkodzona płyta główna w jedn. zew.
    Mierzy się jeszcze napięcia na przewodzie komunikacji ale nie pamiętam prawidłowych zakresów.
    Pozdrawiam.
    Kolego tu masz "manual" do sprawdzenia komunikacji między płytami (str.49)
  • Poziom 10  
    Witam.
    Znalazłem uszkodzony mostek zasilacza na module zewnętrznym plytce mocy.
    To spowodowało uszkodzenia przetwornicy płytki sterownika i tranzystora płytki mocy .Po naprawie przetwornicy sterowniki komunikują się , ale nie pracuje moduł mocy.podejrzewam uszkodzenie układu sterowania FAN4810M.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Czy jest możliwość sprawdzenia płyty mocy RPC505A861 w jednostce zewnętrznej .
    Chodzi o podłączenie płyt sterowania i mocy ze sobą na stole oraz obciążenia wyjścia na sprężarkę aby nie uszkodzić elementów.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam pytanie na układ przetwornicy w module mocy IC1 FAN4810 podawana jest napięcie Vcc =15V, Jak załączana jest ta przetwornica.
  • Poziom 10  
    Witam
    Po naprawie modułów w jednostce zewnętrznej nie pokazuje w jednostce wewnętrznej żadnych błędów.Nie pokazuje błędów w trybie serwisowym przez ustawienie ,, Cooling operation i Fan speed MED i ustawienie temperatury 21C.
    Proszę o pomoc
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Coś mi się wydaje że piszesz sam do siebie bo założyłeś temat tam gdzie nie ma elektroników. Są za to fachowcy od innych tematów. Jeśli nie ma błędów to jednostka musi wystartować bądź błąd wystąpi po trzech takich samych błędach w określonym czasie.
  • Poziom 10  
    Temat zamykam , wymieniłem płytę mocy .
    Pozdrawiam.