Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia 2 mpi 1,6 2006 nie odpala

Kuncza 01 Wrz 2015 21:58 1074 2
  • #1 01 Wrz 2015 21:58
    Kuncza
    Poziom 2  

Witam i wybaczcie jeśli temat nie tam gdzie trzeba lecz jest to pierwszy raz kiedy proszę o pomoc na tym forum.

Posiadam Skodę octavia 2 2006 1,6 mpi bez przeróbek,
    Auto nie chce odpalić z miejsca(na popycha bez problemu) a przy probie odpalenia daje odgłos tak jak by chciało a nie mogło....
    Zabawę zacząłem od rozrusznika i jego wymiany na nowy niestety była to pomyłka a samochód dalej nie odpala. Po podłączeniu do komputera nie ma błędów...
    Ręce mi opadają a mechanik nawet miał z tym problem i stwierdził że nie wie.
    Czy miał ktoś podobny problem lub wie jak rozwiązać ten?
    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 12 Wrz 2015 23:03
    mirrasszymon
    Poziom 11  

Weź w ręce kontrolkę!
    Niech ktoś próbuje kręcić rozrusznikiem i zobacz kontrolką czy dochodzi na któryś kabelek +
    (jak zrobi stacyjke na rozruch to kontrolka Ci się zapali jeżeli wyłączy zapłon to kontrolka zgaśnie)- myślę że wiesz o co mi chodzi

Jeżeli na żadnym z kabli dochodzącym do rozrusznika nie będziesz miał + to znaczy że:
    -mógł ugnić gdzieś kabel
    -sprawdzić kabele
    -sprawdzić przekaźnik
    -jeżeli wszystko będzie ok zobacz czy wychodzi + ze samej stacyjki.

Pozdrawiam, Daj znać czy dałeś radę się z tym uporać..

0
  • #3 15 Wrz 2015 02:00
    Kuncza
    Poziom 2  

Problem rozwiązany... Problemem był przekaźnik 433 który mimo tego iż przy sprawdzaniu był sprawny coś mu dolegalo I a krótko podpięty samochodzik odpala ślicznie wiec po wymianie przekaźnika problem został rozwiązany, niestety pojawił się kolejny....

Mirraszymon dziękuję ślicznie za pomoc:)

Jeśli chodzi o 2gi problem to:
    Mój genialny pomocnik upuść kabelek i zrobił zwarcie na silniku dzięki czemu ESP kontrolka jest zaświecona i do tego check engine.
    W środę powinienem odzyskać komputer wiec jeśli się uda dodam co VAG powiedział i mam nadzieje ze nie zalamiesz mnie kosztorysem naprawy :D
    Pozdrawian

0