Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue Screen Przy uruchamianiu tabletu

r.dash16PL 01 Wrz 2015 22:12 5004 4
  • #1 01 Wrz 2015 22:12
    r.dash16PL
    Poziom 4  

Blue Screen Przy uruchamianiu tabletu

Mam dość istotny problem; Niedawno zainstalowałem windows'a 10 na swoim tablecie (LARK Ultimate i7 WIN) Lecz niestety dotyk nie działał prawidłowo =/
    Więc wszedłem w tryb odzyskiwania systemu i wybrałem opcje
    [Przywróć do stanu początkowego] Po wybraniu tej opcji pojawiły się 2 Opcje:

''Zachowaj Pliki i ustawienia'' ''Wyczysc Dysk''
    Wybierz to rozwiązanie jeśli chcesz i Wybierz to rozwiązanie jeśli
    zachować komputer. Pozbywasz Się PC'ta =/

Oczywiście przypadkowo wybrałem to 2 rozwiązanie :cry: I po restarcie jest w kółko ten sam Blue Screen,który pyta mnie o format całego dysku

''a configuration change was requested to clear this computer's tpm''

[Yes] [No]

Niestety nie mogę dokonać wyboru :cry: gdyż mam sprzętowe tylko klawisze głosnosci (+/-) Wyłączania i Dotykowy ''Logo windows'a'' ,Próbowałem podłanczać klawiaturę PC'tową kablem USB OTG Lecz jej nie wykrywa =( Jedynie jak podłączam Raz migają na niej te 3 diody Caps/Num/Scrool.Niewiem co zrobić,a próbowałem już wszystkiego :cry:

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Wrz 2015 01:35
    Kroovka
    Poziom 22  

r.dash16PL napisał:
    Mam problem z moim tabletem,po aktualizacji z win 8.1 do 10 Home
    Nie moge go uruchomić,ponieważ dotyk nie jest prawidłowo skalibrowany,jak dotykam lewy pkt ekranu to reaguje na dotyk w prawym punkcie

Opcja podłączenia myszy na USB do tabletu?

3
  • #3 09 Wrz 2015 18:59
    Kroovka
    Poziom 22  

Problem rozwiązany poprzez podłączenie myszy?

1
  • #4 20 Wrz 2015 13:12
    klucha500
    Poziom 1  

Witam, mam dokładnie ten sam problem z moim tabletem Kiano slim tab 8 pro ms, kupilem go kilka dni temu i zrobilem dokladnie to samo co kolega wyżej, aktualizacja do 10, dotyk sie rozkalibrowal i reset poprzes narzedzie windows, mam ten sam komunikat, nic nie można zrobić, ktoś coś poradzi?
    klawiatura i mysz na usb sie swieci ale nie dziala, bezprzeodowa tez, dotyk ani przyciski nie dzialaja, jedynie power jak sie przytrzyma to sie tablet wylacza.

Prosze o pomoc, pozdrawiam

PS; nie zakladalem nowego tematu bo problem jest identyczny a teeamt jest swiezy.

#EDIT: problem z blue screenem rozwiazany, trzeba przez kabel usb OTG podpiąć klawiature na usb i podczas wlaczania trzymac klawisz ESC, tak wejdziemy do BIOSU tabletu, póżniej w opcjach SECURITY wylaczyc zabezpieczenie TPM, zostal mi jedynie problem z rozkalibrowanym dotykiem.

Mam nadzieje że autorowi tematu oraz innym chociaż ta informacja się przyda, jak naprawie dotyk to napiszę.

Podrawiam

4
  • #5 26 Lis 2015 20:43
    xpyreq
    Poziom 1  

witam, chciałem też sobie zainstalować na tablecie kiano slimtab 8 ms windowsa 10. coś nakombinowałem w biosie i teraz jak się uruchamia to wywala bluscreena, czy jest jakaś opcja aby wyczyścić ustawienia BIOS-u? przez kabelek OTG klawiatura usb nie działa :/
    Proszę o pomoc i pozdrawiam

0