Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP550 - Niespodziewanie padła - włącza się na kilka sekund

crisp909 02 Wrz 2015 03:00 672 11
  • #1 02 Wrz 2015 03:00
    crisp909
    Poziom 4  

Witam

Pozwoliłem sobie napisać ten post, bo nie znalazłem podobnego tematu na forum. Otóż w dniu dzisiejszym moja drukarka Canon MP550 po wydrukowaniu dwóch kartek odmówiła posłuszeństwa. Wyłączyła się i tyle ją widzieli... Przy próbie ponownego włączenia zapala się zielona dioda po czym szybko przełącza się na pomarańczową na wyświetlaczu wyświetlając logo Canona po czym wyłącza się. Żadnego kodu błędu. Nic.

Najlepiej mój opis zobrazuje ten filmik:
    youtu.be/MxDvUAR44Nc

Zastanawiam się co może być przyczyną, być może ktoś już miał podobny problem. Próbowałem wejść do trybu serwisowego, ale bez powodzenia. Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję!

0 11
  • #2 02 Wrz 2015 10:08
    1903379
    Usunięty  
  • #3 02 Wrz 2015 12:56
    crisp909
    Poziom 4  

goyomon11 napisał:
    Zmień tusze też tak miałem albo zaschnięte masz i się błąd robi.

Na moją chłopską logikę, po wyjęciu powinna ruszyć, a tak się nie dzieje. Tusze są nowe. Co prawda zamienniki, ale nowe.

Sługa WSI napisał:
    Wyjmij głowicę drukującą zgodnie z instrukcją podaną w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14693902#14693902

I zobacz, czy drukarka uruchamia się bez głowicy.

Jeśli się uruchamia, to testujesz zaklejenia styków głowicy z tego wpisu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13364879#13364879
    Testowanie w trybie serwisowym.

Taka usterka (wyłączanie się drukarki po uruchomieniu) już była omawiana, ale w MG5150 (ta sama głowica drukująca). To było zwarcie w głowicy i po zaklejeniu właściwych styków drukarka ruszyła (bez jednej z głowic składowych: czarnej lub kolorowej).

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem tak jak mi poradziłeś. Wyciągnąłem głowice i zakleiłem odpowiednie piny. Niestety uruchamia się w dalszym ciągu tak jak na filmiku. :|

0
  • #4 02 Wrz 2015 13:17
    1903379
    Usunięty  
  • #5 02 Wrz 2015 14:27
    crisp909
    Poziom 4  

Tak dokładnie. Z wyciągniętą głowicą zachowuje się tak samo.

0
  • #6 02 Wrz 2015 14:48
    1903379
    Usunięty  
  • #7 02 Wrz 2015 15:04
    crisp909
    Poziom 4  

Sługa WSI napisał:
    W tym momencie grzebanie przy głowicy nic nie zmieni.
    Niech pozostanie poza drukarką, ale tak aby nic nie uszkodziło dysz (te dwa prostokąty na brązowej stopce).

Do głowy przychodzą mi trzy możliwości:
    - zabrudzona płytka stykowa karetki (np. jeśli tusze były regenerowane albo gdy któryś z zamienników zalewał karetkę)
    - kabelek zasilający biegnący w pampersie pod tylną zaślepką podajnika papieru
    - uszkodzenie płyty głównej lub innego podzespołu (zabrudzenie tuszem - drukarka na pewno ma sporo tuszu w pampersie; inne uszkodzenie)

Ale na początek sprawdziłbym, jak drukarka zachowuje się po odłączeniu linii zasilania głowicy drukującej. A robi się to tak:
    - odłączasz kabel zasilający od drukarki i czekasz 5-15 minut
    - wyjmujesz zasilacz (bez rozbierania drukarki - dwa zatrzaski mocujące na przeciwległych krańcach zasilacza; pierwszy nad wejściem kabla zasilającego)
    - odpinasz białą wtyczkę od zasilacza
    - z wtyczki wyjmujesz środkowy kabelek (naciskasz na metalową zapadkę we wtyczce i kabelek luźno wychodzi; wyjęty kabelek starannie izolujesz taśmą izolacyjną)
    - podpinasz wtyczkę (z wyjętym kabelkiem)
    - uruchamiasz drukarkę i obserwujesz czy:
    a) wyłącza się (tak jak przedtem)
    b) uruchamia się i zgłasza "Błąd B200"
    c) inne zachowanie (opisz)

Odłączyłem środkowy pin. Dalej to samo. Żadnych zmian.

0
  • #8 02 Wrz 2015 16:44
    Darek0024
    Poziom 16  

Mi to wygląda na uszkodzony któryś z kondensatorów w zasilaczu. Objaw podobny.

0
  • #9 02 Wrz 2015 16:53
    crisp909
    Poziom 4  

A poradzi mi ktoś czym odkręcić tę śrubę o dziwnym kształcie nie uszkadzając obudowy zasilacza? próbowałem szczypcami, bez powodzenia.

0
  • #10 02 Wrz 2015 19:52
    1903379
    Usunięty  
  • #11 02 Wrz 2015 22:24
    crisp909
    Poziom 4  

A więc odkręciłem tą nieszczęsną śrubkę, dobrałem się do zasilacza. Organoleptycznie wszystko wygląda na sprawne. Kondensatory nie powybrzuszane, nic nie upalone. Spróbuję jeszcze jutro je pomierzyć, ale mam przeczucie, że to jednak nie będzie to :-?

0
  • #12 03 Wrz 2015 14:21
    1903379
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo