Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon URMET 5 żyl zmiana na Wekta 4 żyly

02 Wrz 2015 06:27 1392 19
  • Poziom 6  
    Mam problem z wlasciwym podlaczeniem domofonu, proszę o pomoc bo wlasciwie jestem juz o krok, a jednak domofon nie dziala, tzn nie ma otwierania rygla , chce to podlaczyc na 4-żyły, a wczesniej było 5 żył. Zworki zostaly przestawione…zdjecia ponizej. Powinno wedlug mnie juz dzialac a jednak rygiel sie nie otwiera i tutaj jestem w kropce....Z gory dziekuje, niestety nie jestem elektrykiem i nie mam do tego pasji wiec wszelka pomoc wskazana i z gory raz jeszcze dziekuje.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jakie było napięcie zasilania starego domofonu i jakie jest nowego? Można zobaczyć to zasilaczu.
  • Poziom 6  
    sprawdze zasilanie, ale mam glos i dzwonek, czyli musi byc zasilanie to samo jak sadze, slysze osobe jak do mnie dzwoni, ale jak naciskam na przycisk to rygiel nie puszcza dzwoniacej osoby i musze mu otworzyc osobiscie, w pewnym momencie jak zworki nie mialem przestawione na schemat 4 zylowy to jeden z przewodow, ktory zostal przylozony do ktoregokolwiek oprocz pierwszego powodowal ze rygiel byl caly czas otwarty, caly czas buczal, wiec nie wiem co z ta piata zylo zrobic
  • Poziom 34  
    Może Kolega tutaj przedstawić skany z instrukcji obsługi?
  • Poziom 34  
    Poproszę o całą stronę, nie tylko wycinek.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sprawdź czy przewód nr 5 po dotknięciu do nr 2(masa) wywoła elektrozaczep.
  • Poziom 6  
    2 zlaczona z 5 powoduje ze jest caly czas zalaczony elektrozaczep i drzwi stoja otworem, buczy i buczy rygiel otwarty
    teraz mam piatke zwisajaca luzno, mikrofon dzwonek, sluchawka dzialaja tylko ten rygiel daje popalic i nic

Dodano po 28 [minuty]:

thomaskrk napisał:
    jako takiej instrukcji nie ma jest zalaczony opis na opakowaniu

to wszystko, plus schetam zalaczony w pierwszym poscie, sklada sie na bok opakowania i stanowi instrukcje podlaczenia, jak widac moze byc na 4 lub 6 zyl, w zaleznosci od zworek, ktore da sie przestawic z poziomych na pionowych, wszystko mi dzial oprocz zaczepu rygla, z tym ze jedna z mas mam odpieta, ale jak obie mazy zlacze (2+5) to rygiel jest caly czas otwary i buczy
  • Poziom 6  
    5 zyla mam odlaczona
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Daj fotkę całości płytki aby było widać przycisk otwierania . Masz nie usunietą zworę . Jeżeli wł/wył (2+5) czyli masz możliwość wł/wył rygla to ewidentnie nie do tych zacisków przykrecasz kabelek i masz nie usunietą zworę.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    To wepnij 5 na miejsce,zdejmij lewą zworę , pozostaw prawą.
  • Poziom 6  
    thomaskrk napisał:
    niestety nie jest to system 2+5, tylko 3+1 badz 5+1, JA CELUJE W PODLACZENIE 3+1
    prosze dalej o kolejne podpowiedzi obecnie 2 masy mam odpiete, zalaczam kolejne zdjecia, damy rade ;-)

jak widac zworki ustawilem w pozycji 3+1

Dodano po 4 [minuty]:

thomaskrk napisał:
    thomaskrk napisał:
    niestety nie jest to system 2+5, tylko 3+1 badz 5+1, JA CELUJE W PODLACZENIE 3+1
    prosze dalej o kolejne podpowiedzi obecnie 2 masy mam odpiete, zalaczam kolejne zdjecia, damy rade ;-)

jak widac zworki ustawilem w pozycji 3+1

zagadka jest ze wczesniej mialem podlaczenia na 5 zyl, choc ze sciany mi wychodzi 6 zyl, ta 6 nie byla podlaczona wczesniej

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

thomaskrk napisał:

podlaczylem bialy przewod do 2, pomaranczowy jest odlaczony, efekt mam taki ze jak podnosze sluchawke to od razu mi zwiera i rygiel sie otwiera, po odlozeniu sluchawki dalej rygiel jest otwarty, ale jak naciskam na dzwonek to juz go w mieszkaniu nie slychac, wlasciwie to w penym sensie mi dziala bo na dzwiek dzwonka jak podniose sluchawke to mi petent otworzy drzwi, ale nie jest to idealny stan, chociaz teraz nie musze biegac do drzwi aby je otworzyc, polowiczny sukces za mna, jakby mi to jeszcze dzialalo normalnie to juz bym byl zadowolony

Dodano po 13 [minuty]:

thomaskrk napisał:

chyba pojde do sklepu i kupie Urmet na 5 zyl, ta WEKTA to sobie mozna
  • Poziom 27  
    thomaskrk napisał:
    chce to podlaczyc na 4-żyły, a wczesniej było 5 żył.

Jak było na 5 to nie da się podłączyć na 4.
    Czy biały z rozpiski na rysunku był podłączony do 9 czy 10?
  • Poziom 6  
    karl102 napisał:
    thomaskrk napisał:

musi sie dac podlaczyc na 4 zyly, bo dlaczego nie moze niby
    byl na 10

Dodano po 2 [minuty]:

thomaskrk napisał:
    karl102 napisał:
    thomaskrk napisał:

musi sie dac podlaczyc na 4 zyly, bo dlaczego nie moze niby
    byl na 10

z innych postow wynika ze z 5 zyl na 4 zyly ludzie zmieniali domofony
    w koncu kiedys odpowie mi ktos kto sie zna, prawdziwa zlota raczka
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    W Wekcie masz
    1-wywołanie
    2-masa (te 2 przewody z 6 i 10 Urmeta bo nie wiadomo który z nich jest masą)
    3-słuchawka (głośnik)
    4-mikrofon
    Założone obie zwory i powinno działać.
  • Poziom 19  
    Podłącz do tego stanu w jakim wszystko działało oprócz otwierania. Zrób zworkę z kabelka miedzy 2 a 5. Kabelek który był na 5 daj na 6.

Dodano po 11 [minuty]:

I zdejmij zworki.
  • Poziom 22  
    Chyba trochę błądzimy. Trzeba przeanalizować te dwie blaszki i ich ścieżki które mają się stykać po naciśnięciu przycisku. Czy na pewno przycisk z drugiej strony na metalową podkładkę aby zwierać blaszki po naciśnięciu. Coś mi tu się nie podoba.
  • Poziom 6  
    arro382 napisał:
    Podłącz do tego stanu w jakim wszystko działało oprócz otwierania. Zrób zworkę z kabelka miedzy 2 a 5. Kabelek który był na 5 daj na 6.

Dodano po 11 [minuty]:

I zdejmij zworki.

brak tu logiki jak zlacze 2 i 5, to niby jak ma 5 dac na 6 ?
  • Poziom 19  
    Podłącz wywołanie masę słuchawkę mikrofon. Przewód który został daj na zacisk nr 6. Od masy nr2 do zacisku nr5 podłącz dodatkowy kabelek . Zdejmij zworki.