Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subiekt GT - Brak serwisu logującego (format)

jarek665141 02 Sep 2015 09:25 2349 12
    jarek665141
    Level 16  
    Witam, mam taki problem. Z niewiadomych przyczyn, gdy dziś odpaliłem komputer, resetował się on przy ładowaniu systemu. Próbowałem: wiersz poleceń tryb awaryjny, lecz nic, dalej restart. Poczytałem trochę i wyczytałem, że najlepszym sposobem będzie reinstalacja Windowsa.
    Zainstalowałem Windowsa na osobnej partycji (teraz mam dwa), nie formatowałem, gdyż na dysku znajduje się Subiekt z całą bazą danych firmy. Pomyślałem, iż jeżeli zainstaluje system na osobnej partycji, uzyskam dostęp do plików z partycji z uszkodzonym systemem. Gdy odpaliłem Subiekta, wyskoczył mi komunikat "brak serwisu logującego". Co z tym robić?

System Windows 7.
    PRL
    Level 40  
    Musisz przeinstalować tę samą wersję Subiekta, gdyż w nowym systemie brak wpisów w rejestrze. Następnie zdearchiwizuj dane, jeśli posiadasz. Jeżeli nie, to skopiuj pliki ze starej partycji 'C:\Program files\MS SQL Serwer\...InsertGT\Data\NazwaPodmiotu.ldf i .mdf na nową partycję, odpowiednio do powyższej ścieżki, a następnie podepnij plik bazy do serwera.
    jarek665141
    Level 16  
    Można jaśniej? Jak "zdearchiwizowac dane"? I "podepnij pliki do.bazy serwera" I jak sprawdzić jaką mam wersję programu jeżeli nie mogę go uruchomić?
    PRL
    Level 40  
    Skoro nie pamiętasz wersji Subiekta, to zainstaluj najnowszą 1.39.

Teraz mamy dwie opcje:

1. Jeżeli masz aktualne archiwum zrobione z poziomu Subiekta, to wystarczy w programie archiwizacyjnym ją zdearchiwizować.

2. Jeżeli nie masz archiwum, to musisz, jak Ci wyżej napisałem, skopiować plik 'mdf' i 'ldf'.

Następnie musisz podłączyć pliki do SQL Serwera:

Code: sql
    Log in, to see the code

Zachowując właściwe ścieżki do plików, zmieniając słowo 'podmiot' na swoją nazwę..
    PRL
    Level 40  
    Pewnie, że tak można, ale nie chciałem Tobie mówić jeszcze o Managment Studio:)

Życzę powodzenia, ale pozwolę sobie opieprzyć Ciebie za to, że nie wiesz, jaka wersja Subiekta i brak zarchiwizowanych danych.:)

P.S. Nie było potrzeby instalacji na innej partycji.
    Wystarczyło skopiować to, co należy i zainstalować system na C:.
    To tak na przyszłość.
    jarek665141
    Level 16  
    Coś mi nie wychodzi. A gdzie bym musiał wkleić ten kod który napisałeś.
    PRL
    Level 40  
    Nie wkleić, tylko:
    - start/uruchom/cmd
    - pisać po kolei, to co w załączonym 'kodzie'.
    jarek665141
    Level 16  
    Subiekt GT - Brak serwisu logującego (format)

Jakiś pomysł kolego?

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

Kolego udało mi się! postawiłem nowy sql server podłączyłem bazy przez program serwisowy i działa! Dzięki bardzo. A to wszystko wygooglowałem. Google czasem się przydaje

Dodano po 40 [minuty]:

Stop mam jeszcze jeden problem. Mianowicie program nie archiwizuje danych. Przy próbie archiwizacji wyskakuje błąd Subiekt GT - Brak serwisu logującego (format) Jak to naprawić?
    PRL
    Level 40  
    Quote:
    postawiłem nowy sql server

Ale po co?
    Instalka Subiekta sama stawia SQL Serwer.
    Gdybyś zrobił wszystko po kolei, jak napisałem, to by działało...
    Co do błędu, to ustaw folder roboczy archiwizacji na np. 'moje dokumenty'.
    jarek665141
    Level 16  
    Ustawiłem i nadal to samo, instalowałem również backward compatybility components i też nie pomogło