Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki podpięte pod wzmacniacz samochodowy podczas jazdy przestają grać

02 Wrz 2015 13:02 654 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam mały problem. Postanowiłem zamontować głośniki na tylnej półce w samochodzie, wszystko gra wspaniale jeżeli samochód stoi nawet z zapalonym silnikiem natomiast gdy tylko ruszam głośniki podpięte pod wzmacniacz najpierw charczą potem przerywają i w końcu przestają grać, natomiast głośniki z przodu nadal grają(nie są podpięte pod wzmacniacz). oglądał to znajomy zafascynowany car audio i stwierdził że powinno być wszystko ok. ale nie jest :| dodam że wszystkie kable są nowe. nowe głośniki Magnat dark power 693 oraz wzmacniacz Crunch GTI2100 radio Panasonic CQ N5355N 4x50w
  • Moderator
    Jak podpięte zasilanie do niego - chodzi o wzmacniacz? Jak podpięte te przednie głośni - bezpośrednio do radia czy też przez wzmacniacz? Jak podpięty sygnał z radia do wzmacniacza?
  • Poziom 9  
    wzmacniacz plusa bezpośrednio od akumulatora minus łapany w bagażniku, przednie głośniki fabryczne podpięcie jest bezpośrednio do radia, sygnałowy kabel podpinał mi kumpel pod jakiś kabel wychodzący z radia popytam Go to dopiszę niedługo.
    Ostatnio zauważyłem że czasami radio się włącza wyświetlacz wszystko działa ale nie gra muzyka, problem znika gdy wyłączysz i włączysz radio od nowa. Może to jest radio winne ?
  • Moderator
    orzeszek661 napisał:
    Może to jest radio winne ?
    - może, ale aby to stwierdzić trzeba by na początek wzmacniacz podłączyć "na stole", sprawdzić czy wszystko pracuje jak należy. Jeśli będzie OK dalej szukać - za cienkie przewody zasilające, złe połączenia. Radio tez należało by sprawdzić. Końcówka mocy, zimne luty, zasilanie.