Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV alpha - nie zalacza sie

04 Cze 2005 10:59 2267 11
  • Poziom 14  
    witam.
    mam radio wv alpha - blaupunkt ktore sie zachowuje nastepujaco.
    po podlaczeniu zasilania na 2 sekundy zapala sie diodka czerwona umieszczona pod potencjometrem podglaszania i potem cisza.
    na wyswietlaczu nic nie ma. mam do niego kod ale za nie ma jak go wprowadzic. co jest grane?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    Niejednemu psu na imię Burek. Która to Alpha (znam ich kilkanaście róznych) i czy napewno masz dobrze podłączone zasilanie ? Jak chcesz porady to dokładnie opisz problem i urządzenie.

SławeK
  • Poziom 13  
    Witam
    W moim jest podobnie , po podłączeniu kostki zasilania zapala się dioda pod potencjometrem na okolo 3-4sek. i gaśnie.
    Po załączeniu potencjometrem pojawia się napis SAF E i to wszystko - zero reakcji - równoczesne wcisnięcie TA iTP przez klkadziesiat sekund nic nie daje . Pozostawienie włączonego odbiornika nawet na kilkanaście godzin też nic nie zmienia. Wszystko było ok do momentu odłączenia klemy plusowej akumulatora ( silnik był wyłaczony !!!)

Jest to oryginalny odbiornik montowany w VW Passat o nazwie Alpha.
    Na tabliczce znamionowej jest jeszcze Alpha CC oraz info że producentem jest Blaupunkt seria VWZ1Z1xxxxxxxxx

Może ktoś posiada instrukcję (najchętniej po polsku) ? nie całej ale przynajmniej procedury postępowania przy wprowadzaniu kodu czy też postępowania w przypadku zadziałania zabezpieczenia przed kradzieżą.

Wiesiek
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    W zasadzie nie ma w tym radiu tajemnic, czegoś trudnego. Radio musi mieć oba zasilania (czyli musi być włączony zapłon). Trzeba na włączonym zapłonie przytrzymać razem TA i TP przez 5 sekund, wprowadzić kod i zatwierdzić go tymi samymi klawiszami.

SławeK
  • Poziom 13  
    Mam go na biurku, zasilanie podłączone zgodnie z opisem wtyku na obudowie radia, czyli minus i dwa plusy. Głośnikow nie podłączałem
    Pozostały trzy wolne piny:
    1-podświetlenie przycisków
    2.zasil anteny(+A)
    3.oznaczony (Tel mute)

Na wyświetlaczu napis SAF E ,jednoczesne wciśnięcie TA i TP nie uruchamia procedury wpisania kodu ,natomiast przyciśnięcie klawiszy 3,4 lub 6 powoduje zniknięcie napisu SAF E a po zwolnieniu napis powraca, wciskanie pozostałych przycisków - zero reakcji.
    Wiesiek
  • Poziom 17  
    A robiłes tak?
    1.Podłacz zasilanie
    2.trzymaj klawisze TP i TA
    3.włacz radio
    4.pojawi sie SAFE i po chwili 1000
    5.wprowadz kod
    6.zatwierdz trzymając klawisze TP i TA
  • Poziom 13  
    Zrobiłem jak podajesz i dalej to samo, zero reakcji, "SAF E" dzielnie się trzyma.
  • Poziom 43  
    Źle Robi4
    Ma być tak:

1. Włącz zapłon
    2. Włącz radio
    3. Trzymaj przez ponad 5 sekund TA i TP razem.
    4. Pojawi się 1000 albo SAFE1, lub SAFE2, jesli to pierwsze to wpisz kod. A jeśli tylko numerek obok SAFE to nic nie ruszaj nic i czekaj godzinę aż pojawi się 1000.

SławeK
  • Poziom 12  
    Miałem coś takiego w Alfie z niebieskim wyświetlaczem.Proponuje
    sprawdzić napięcia na MOS-FET (elektroniczny przekaźnik)Wchodzi
    na niego napięcie z 7 pinu kostki zasilającej.Mam schemat.
  • Poziom 43  
    To jest Alpha 4 Z1Z1 a nie Alpha5 Z1Z5 choć w tej drugiej są jeszcze inaczej zasilania podłączane jak pamiętam.
    Więc ta rada niewiele koledze pomoże.

SławeK
  • Poziom 13  
    Zrobiłem w kolejności jak podajesz. To samo - wygląda na to że coś jednak padło. Ponieważ jestem już pewien że nie jest to sprawa złej procedury, pozostaje mi tylko oddać to do specjalisty.
    Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc.
    Ciekaw jestem co u kolegi michu82 (autora tematu) Wrzucił temat i nic ?

Pozdrawiam
    Wiesiek
  • Poziom 14  
    robilem wszystko tak samo wedlug wskazowek i bez skutku. SAFE i nic wiecej.
    pozdr