Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Platan Micra - brak komunikacji z komputerem

gosiulec 02 Wrz 2015 15:27 1257 11
  • #1 02 Wrz 2015 15:27
    gosiulec
    Poziom 9  

Witam,
    Mamy w szkole centralę Platan Micra, podłączona do komputera, oprogramowanie zainstalowane na komputerze, z którego zmienia się ustawienia dzwonków szkolnych, godzinę na centralce, numery wewnętrzne itp. Dzisiaj chciałam wyregulować zegar, ponieważ dzwonki włączają się za wcześnie, ale nie udało mi się, wyskakuje komunikat Port usb, "Błąd transmisji" przesłano 0 bajtów.
    Czym to może być spowodowane? Wyłączałam i z powrotem podłączałam centralkę do portu w komputerze, wyłączałam całkowicie z sieci i nic. W nocy była burza, czy coś mogło pójść? Ale dodam, że telefony, wszystko działa jeśli chodzi o kontakt ze światem. To coś między komputerem a centralką.
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć? Mieliśmy sympatycznego pana instalatora, który obsługiwał to nam, ale zmarł nagle:(...
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Małgosia

1 11
  • #2 02 Wrz 2015 16:09
    bulba1
    Poziom 24  

Teoretycznie mógł paść port USB ale raczej szukałbym problemów ze sterownikiem.
    Przeinstaluj sterownik powinien być w katalogu C:\Program Files\Platan\Centrale\Micra\driverUSB

Jak to ni epomoże to zmień port w PC

0
  • #3 03 Wrz 2015 11:54
    gosiulec
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź, ale niestety nie pomogło.
    Port usb w porządku, podłączałam inne urządzenie i działało.
    Weszłam w menadżera urządzeń, to nie było centralki Platan, a była dodawana, więc dodałam jeszcze raz, pojawiła się na liście, zainstalowałam sterowniki z płytki, ale dalej ten sam problem:(..Coś między centralką a komputerem, bo wyskakuje okienko, z komunikatem, że nieznany typ centrali, sprawdź połączenie programu PC z centralą.
    Jakieś inne sugestie co może być przyczyną?
    Pozdrawiam.

Małgosia

0
  • #4 03 Wrz 2015 16:46
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Wrz 2015 09:18
    gosiulec
    Poziom 9  

a może być to problem z kablem łączącym centralkę z kompem?
    Pozdrawiam.
    Gośka

0
  • #6 08 Wrz 2015 16:12
    adenet
    Poziom 9  

Prawdopodobnie wgrywasz 32bitowy sterownik do 64bitowego Windowsa. Wiec poprosze o namiary jakiego Windowsa masz dokladnie ?

0
  • #7 09 Wrz 2015 10:06
    gosiulec
    Poziom 9  

Mam Windows 7.
    Z tymi sterownikami to jest dziwnie, bo jak wejde przez Menadzera urządzeń, to jest informacja, ze aktualne sterowniki zainstalowane, a jak wejde przez Urządzenia i drukarki, to we nie widać centrali, a chyba powinno być dodane jako urządzenie podpięte do komputera. Jest jedno urządzenie w grupie "nieokreślone", nazwane jako Unkonwn device, tak podejrzewam, ze to chodzi o Centrale, no i we wlasciwosciach tego urządzenia jest , ze sterowniki sa niezainstalowane.
    Także nie wiem o co chodzi. Dzwonilam do instalatora, miał przyjechać, no ale od poniedziałku jakos nie może dotrzeć, a to jedyny na Gdańsk.
    Boje się mieszac, żeby totalnie nie rozwalić ustawien dzwonkow, numerow wewnętrznych.
    Pozdrawiam.
    Małgosia.

0
  • #8 09 Wrz 2015 20:22
    adenet
    Poziom 9  

Tak sie sklada ze jestem instalatorem Platan ale na terenie Szczecina ;-) A konfiguracja jest bardzo prosta. Oczywiscie ze Windows7 ale 32bit czy 64bit ?

0
  • #9 09 Wrz 2015 20:51
    gosiulec
    Poziom 9  

64 bit:)
    Ze Szczecina troche daleko:)
    Dzwonilam do innego instalatora, opisalam mu problem przez telefon to powiedział, że może być uszkodzony port w centralce. A wtedy to grubsza robota.

0
  • #10 10 Wrz 2015 09:29
    adenet
    Poziom 9  

gosiulec napisał:
    64 bit:)
    Ze Szczecina troche daleko:)
    Dzwonilam do innego instalatora, opisalam mu problem przez telefon to powiedział, że może być uszkodzony port w centralce. A wtedy to grubsza robota.

Bardzo w to watpie. Na okolo 25 obslugiwanych przeze mnie Micry od paru lat... ani razu nie mialem do czynienia z uszkodzonym portem w centralce tylko czesto ze sterownikami. Nawet jak bylby uszkodzony to zawsze mozna sie polaczyc z Micra przez kabel szeregowy.

http://www.platan.pl/_files/_public/strefa_serwisowa/schematy_kabli/kabel_k614.pdf

0
  • #11 10 Wrz 2015 14:59
    gosiulec
    Poziom 9  

Byli panowie dzisiaj, no i po walce ze sprzętem, okazało się, że to jednak port usb w kompie:) Ale inne sprzęty na nim działały, a ten nie, bo widocznie jakiś styk poszedł, który potrzebny do centrali.
    Naprawdę, niezbadane są wyroki sprzętów i programów:)
    Czyli bulba miał rację:)

0
  • #12 10 Wrz 2015 17:23
    Jack14
    Poziom 37  

Szczerze to wątpię w uszkodzenie portu USB w laptopie, ale ważne że teraz działa
    :-)
    Och ci fachowcy ... :-(

0