Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK - TL1043ND Wsad BIOS

02 Wrz 2015 15:41 1023 11
  • Poziom 11  
    Witam.

Czy któryś z Panów mógłby mi pomóc? Potrzebuję wsad BIOSu do routera TP-LINK TL-1043ND. Na stronie producenta jest wsad w formacie BIN, jednak po nagraniu go na kość router pali tylko diodę power. Sam problem z routerem jest taki, że działa on tylko jako switch. Nic innego nie działa, nie idzie się do niego zalogować. Być może owy BIOS na stronie broducenta jest tylko fragmentem kości, dlatego potrzebowałbym cały wsad zgrany z jakiejś sprawnej kości bezpośrednio z urządzenia.

Mam nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc. Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam,
    Misiael
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Przed programowaniem kości robiłeś jej odczyt? We wsadzie są unikalne dane ( MAC /WPS Pin oraz dane kalibracyjne WiFi) które powinny być nie zmienione. W przypadku MAC i PIN to nie robi zbytniej różnicy to w przypadku radia może pogorszyć zasięg/czułość.

Obraz firmware składa się z bootloadera 0x0 -0x20000
    Firmware 0x20000 - 0x7F0000
    Radio 0x7F0000 - 0x800000

mac jest pod adresem: 0x1FC00 jako HEX
    WPS Pin: 0x1FE00 Wpisywany jako ASCII

Dodaję w załączniku 2 obrazy do WR1043ND v1. Jeden jest z fabrycznym firmware drugi z gargoyle (hasło do panelu gargoyle to 1 )
  • Poziom 11  
    Super Heinzek, będę wdzięczny.

Natomiast mam pytanko - czy Twój BIOS będzie pasował do mojego routera, jeśli Ty posiadasz wersję v1, a moja to v2?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Super Heinzek!

Pytanko - czy ten wsad z drugiego linku jest pełen, tzn. Bootloader, Firmware i Radio gotowy do nagrania na kość? Czy może jest to to samo co na stronie producenta?

Zapewne jest to kopia kości 1 do 1, ale wolę mieć pewność, żeby na darmo nie lutować :)

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Tamto to jest kopia 1-1.
  • Poziom 11  
    Wszystko działa - bardzo bardzo bardzo dziękuję! :)
  • Poziom 11  
    Niestety, ale muszę podbić temat, bo pojawił się problem.
    Po wgraniu BIOSu i zmianie podanych wyżej parametrów wszystko działało pięknie.
    Niestety po wyłączeniu routera na dłuższą chwilę problem powraca - router jakby się nie bootował. Nie można się do niego zalogować, nie odpowiada na pakiety (0 odebranych we właściwościach połączenia). Wygląda to tak, jakby znowu uszkodziła się pamięć, albo raczej nie uszkodziła a sformatowała. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dziwna sprawa. Normalnie takie coś nie powinno się dziać. Czy router daje jakieś oznaki życia czy tylko pali się dioda Power?

Możliwe że kostka flash uległa awarii i trzeba by spróbować inną.

Jak byś ją wylutował to zrób odczyt flasha i porównaj go z tym co podałem.
  • Poziom 11  
    OK, zrobię i sprawdzę.

Co do szczegółów - po podłączeniu zasilacza i kliknięcia switcha power z tyłu zapala się dioda power i to wszystko. Po wpięciu LANu zaczyna jeszcze migać dioda LANowa odpowiednia do gniazda w którym siedzi kabel. Pamiętam, że świeżo po wlutowaniu kości jak ta była jeszcze sprawna, to router zapalał na początku wszystkie diody, które po chwili gasły i zaczynała migać tylko dioda od radia, świecił się power i migała dioda LAN (ta, do której podłączony jest kabel).

Teraz wszystkie diody nie zapalają się w ogóle. Tylko zapala się power i od razu miga LAN. Tak jakby w ogóle nie następowało bootowanie.
  • Poziom 11  
    Witam po dłuższej przerwie.

Przepraszam, ale z braku czasu dopiero powróciłem do tematu routera.

A więc tak - po wylutowaniu kości cały jej wsad wygląda tak, jak wyglądać powinien. Innymi słowy wygląda tak, jak został zaprogramowany.

No ale, że wcześniej działał a teraz po wpięciu zasilania świeci się tylko power nagrałem kolejną czystą, nową kość i sprawdziłem, czy znowu zacznie się włączać. A tu ZONK. Tak jak wcześniej po zaprogramowaniu kości było OK, tak teraz router dalej nie rusza. Objaw ten sam - świeci się tylko power.

Co może być przyczyną takiego zachowania? Jakieś pomysły?

Pozdrawiam