Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv Samsung ue46d6500 po włączeniu ekran się podświetla ale nie wyświetla nic

02 Wrz 2015 16:17 6591 9
  • Poziom 5  
    Witam posiadam Samsunga Ue46d6500 po włączeniu do prądu ekran się podświetla lecz nic nie wyświetla po rozłączeniu listwy łączącej t-con z płytą główną i ponownym podłączeniu ekran załącza się i wyświetla lecz tylko kilka sekund po czym ponownie się wygasza . Wymieniłem t-con i płyte główną i nic to nie pomogło.
    Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
  • PCBway
  • Poziom 24  
    lolomen napisał:
    Wymieniłem t-con i płyte główną i nic to nie pomogło

No to został tylko zasilacz.
    Napisz coś więcej.. jaka płyta jaki t-con.?
    Jakieś pomiary? Czy wymieniłeś wszystko w ciemno...?
  • PCBway
  • Poziom 5  
    t-con SH120PMB4SV0.3

Dodano po 11 [minuty]:

PŁYTA GŁÓWNA
    SMD

Dodano po 2 [minuty]:

JEDEN SERWISANT POWIEDZIAŁ ŻE W CIEMNI T-CON WIEC WYMIENIŁEM
    drugi że jak nie t-con to na pewno płyta główna
    ale widzę że z nich tacy elektronicy jak z koziej d..trąbka zakupiłem obie części od chodzącego telewizora z zbitą matryca więc części na pewno są dobre

nie sprawdzałem nic poza tym

Dodano po 11 [minuty]:

podłączyłem kompa przez złącze pc i jak odłączę taśmę z t-cona i podłączę to widzę obraz z laptopa ale jak podłączę z hdmi to już nie widzi telewizora
  • Spec od monitorów
    SH120PMB4SV0.3 to nazwa "gołej "płytki drukowanej użytej dla tego T-con.
    Potem zaleznie od ukompletowania przyjmuje rózne nazwy.....
    Powinien być sticker opisany jako LSJ460HW01-S / LTJ460HW03-L
    - LVDS controller AMLCD LPF10A1
    -DC-DC RT9979, i7814HS 2x. ,i7975 i7959 Link pod matrycę np. LTJ460HW01-J

Co masz jak odłaczysz najpierw lewą ...potem prawą stronę od T-con?
    Tam powinien być jeszcze moduł CMR 400Hz., bo to 3D, Smart TV, Wi-Fi

To jest chyba Twój Main (BN94-04751H , PCB: BN41-01587E)
    To z dobrego T-con
    VIN_12V 12,3V
    VCC33 3.24V
    VCC12 1.2V
    VCC18 (t_con)= * VDD (na deszyfratorach bocznych) =1.75V
    AVDD (t_con) 17.15V
    VDDMHL=VDDMHL1=VDDMHL2 =8.6V
    VONE 31.8V
    VOFFE (-12.2)V
    VR 9,9V
    VSS (-7.4)V

Tam bywały rózne MB , zaleznie od literek na końcu
    Cytat:
    np. model UE46D6500VSX
    nowy MB BN94-05105Q zastępuje
    BN94-04624P
    BN94-04672G
    BN94-04672R
    BN94-05107C
    BN94-05108H
    BN94-05482K

Cytat:
    UN46D6500VFX >> org. MB BN94-04357P zastąpiona
    BN94-04357M BN94-04357E BN94-05038X
    ....

To jest T-con z tego modelu (VFX, SFX)
  • Poziom 5  
    telewizor się uruchomił ale widać czarne pasy poziome od lewej do prawej
    przy czym z lewej strony gdzie się zaczynają matryca jest gorąca czy to uszkodzenie matrycy
  • Poziom 13  
    W jaki sposób się uruchomił?
    Co wymieniłeś?
  • Poziom 10  
    Witam
    Ponieważ mam podobny problem z tym modelem tv, postanowiłem nie zakładać nowego tematu i tutaj poprosić o pomoc.
    Problem z moim TV jest następujący, po zaklejeniu pinu na taśmie flex zaznaczonego na zdjęciu z płytki t-con telewizor zaczął wyświetlać obraz niestety połowa obrazu pokryta jest pasami jak na załączonym kolejnym zdjęciu, niestety nie znalazłem instrukcji serwisowej do tego tv jak i schematu tego t-con , proszę o pomoc lub jakieś wskazówki jak rozwiązać ten problem, czy może przyczyna problemów leży po stronie matrycy?
    Chciałem jeszcze dodać, że teraz napięcia na t-con wyglądają na prawidłowe a w momencie gdy usunę taśmę którą zabezpieczyłem ten pin to mam tylko napięcie 12V, które zasila t-con. Napięcie na pinie zaznaczonym, po zaizolowaniu go taśmą wynosi ok 7,58V, gdy izolacji nie ma to 0V.
    tv Samsung ue46d6500 po włączeniu ekran się podświetla ale nie wyświetla nic tv Samsung ue46d6500 po włączeniu ekran się podświetla ale nie wyświetla nic
  • Poziom 14  
    Witam!

5krzych poradziłeś sobie z tym problemem? To była wina T-cona, czy matrycy?
    U mnie w UE46D6000 podświetla matrycę ale nie wyświetla obrazu. Jak zostawię podłączoną tylko prawą taśmę /patrząc od tyłu telewizora/ to wyświetla mi się obraz na lewej połowie telewizora z paskami jak w powyższym poście. Jak jest podpięty tylko na lewej taśmie to lewa strona telewizora jest jasna, a prawa ciemna ale obrazu nie ma.
    Może ma ktoś jakieś sugestie co do uszkodzenia?
    Dodam, że przy wpiętych obu taśmach mam właściwe napięcie tylko na VIN_12V. Na pozostałych punktach nie mam napięć. Obie taśmy sprawne. Podejrzewam, że uszkodzona matryca, ale może ktoś mnie w tym upewni :)
  • Poziom 10  
    Witam
    Telewizor po kilku tygodniach pracy zmarł, matryca uszkodzona, przynajmniej jedna połowa, podmiana t-con już nie pomogła.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedź. Mam identyczne objawy jak u Ciebie, a więc pewnie to jakaś konkretna usterka zdarzająca się w tych modelach.

A może w takim razie ktoś wie, gdzie można kupić taką matrycę i jaka obecnie może być jej cena? U mnie jest matryca LTJ460HW03-J . A może jest jakiś zamiennik?

U mnie sprawa rozwiązana. Upalona matryca w prawym górnym rogu.

Pozdrawiam!