Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dwóch TV do jednej satelity cyfrowej i naziemnej

02 Wrz 2015 17:33 8739 83
  • Poziom 24  
    Posiadam dwa TV (jeden mój, jeden od ojca). U siebie w pokoju mam zrobione takie gniazdko (gniazda abonenckiego 2 wyjścia SAT + TV)
    Mam obecnie platformę NC+. Ja mam osobną satelitę i ojciec też. Niestety obie są małe. Chcemy zakupić jedną satelitę większą, aby nie było problemu z odbiorem kanałów HD i zakupić jakiś konwerter, aby można było u każdego z nas odtwarzać i nagrywać kanały z NC+ oraz odbierać telewizję naziemną.

Da radę coś takiego zrobić?
  • Poziom 35  
    Tak, jest możliwe do zrobienia, ale jeżeli chcesz jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać drugi, to będzie trzeba kupić konwenter quad np. -> Link

Będzie trzeba pociągnąć wtedy 4 przewody koncentryczne.

Sygnał z anteny naziemnej można zsumować sumatorem i podać na wymienione gniazdko.

Sumator możesz kupić taki -> Link

Wtedy z wyjścia sumatora jednym kablem puścisz zsumowany sygnał TV SAT do jednego pokoju, a drugim kablem do drugiego pokoju.

Sklep Eltrox stacjonarny powinieneś znaleźć w swojej okolicy i tam Ci też doradzą.
  • Poziom 24  
    Tylko zależało by mi na konwenterze 4 sat + 1 naziemna. Chcę zwykłą antenową zrzucić z dachu
  • Moderator - SAT
    Do konwertera z wejściem DVB-T też jest potrzebna antena naziemna...
  • Poziom 27  
    Zbędne usunięto
    Irekr

A właśnie, że nagrywanie może być poprowadzone bezpośrednio z Quada, a tylko jeden przewód zsumowany z naziemną :) Czyli ma w pokoju przewód prosto z Quada oraz przewód który jest zsumowany z Quada+DVB-T

szymon189 napisał:
    Ja mam osobną satelitę i ojciec też.

Macie czasze satelitarne (anteny), nie satelity :P

Ja proponuję zakup czaszy 80-90 cm + do tego konwerter
    INVERTO KONWERTER TERRESTRIAL QUAD + NAZIEMNA DVB-T

Tutaj schemacik:

Oczywiście nie wiemy jak u Ciebie z sygnałem telewizji naziemnej.
    Możliwe, że trzeba będzie go wzmocnić. A przy tej operacji z mojej propozycji lipa :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    mihal2002 napisał:
    simhak napisał:

Jak sięgnę pamięcią nigdy nie spotkałem takiego czegoś. To jakiś własny wynalazek?! :D

Pewnie koledze chodziło o konwerter zaproponowany wyżej przez moją osobę :)

Czyli konwerter posiadający wejście anteny naziemnej :D
  • Poziom 27  
    mihal2002 napisał:
    Walisz błędy

To nie jest błąd :) Mogę sobie pisać telewizja naziemna cyfrowa DVB-T <---nie jest to błędem.
    Pokazałem Ci z czego to się wzięło...

mihal2002 napisał:
    to trzeba wiedzieć.

Z tego co pamiętam to ja nauczyłem ciebie, że w konwerterze unicable można stosować rozgałęźniki i gniazda przelotowe.... ---> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2897953.html#13974918
  • Moderator na urlopie...
    wow napisał:
    że nagrywanie może być poprowadzone bezpośrednio z Quada,

Bezpośrednio jest sygnał, nie nagrywanie.
    wow napisał:
    A przy tej operacji

Jak już, to opcji. też kopia? :D
  • Poziom 27  
    Będziemy się dalej łapali za słówka?
  • Moderator - SAT
    mihal2002 napisał:
    simhak napisał:

Jak sięgnę pamięcią nigdy nie spotkałem takiego czegoś. To jakiś własny wynalazek?! :D

Co tu jest niezrozumiałe?
  • Moderator na urlopie...
    wow napisał:
    Będziemy się dalej łapali za słówka?

To jest forum techniczne!
  • Moderator - SAT
    mihal2002 napisał:
    simhak napisał:
    Co tu jest niezrozumiałe?

Chyba wyraźnie zaznaczone.

Może rozwiniesz swą myśl i wyjaśnisz czego nie rozumiesz w tym wyraźnie zaznaczonym fragmencie.

Czekam na odpowiedź.
  • Poziom 31  
    Witam,
    Zastosowałbym tu rozwiązanie może nie najtańsze, ale na pewno skuteczne i pewnie działające - instalację z muliswitchem 5/4. Główne potrzeby materiałowe:
    Antena SAT, antena DVB-T, konwerter QUATRO, muliswitch 5/4.
    W celach rozwojowych (na przyszłość) można miast muliswitcha 5/4 zastosować 5/8. Instalacja prosta, pewna i działająca długie lata.
    Linki do produktów:
    multiswich np.:
    http://www.telmor.pl/Klient-indywidualny/Kata...tiswitche-MultiBAS/MultiBAS/SWK-9108-MultiBAS
    antena kierunkowa DVB-T do wyboru:
    http://www.telmor.pl/Klient-indywidualny/Kata...T/Anteny-naziemne/Anteny-kierunkowe-UHF-DVB-T
    Aby precyzyjnie dobrać rodzaj anteny naziemnej należałoby znać więcej szczegółów dotyczących miejsca odbioru i z jakiego nadajnika/ków będzie "pobierany" sygnał.
  • Poziom 24  
    Obecnie mam taką antenę:

Teraz jak mam podłączony kabel antenowy od anteny do gniazdka i z gniazdka do TV to nie mam telewizji naziemnej, Nie wiem czemu :|
  • Poziom 36  
    Nic nie piszesz jaką obecnie masz instalację - nadal jest tak jak piszesz w pierwszym poście czy coś zmieniłeś zgodnie z sugestiami kolegów?
    szymon189 napisał:
    Teraz jak mam podłączony kabel antenowy od anteny do gniazdka

Od której anteny?
    Te dwa kable na pierwszym planie idą od podwójnego konwertera, czy jeden jest od naziemnej a drugi od satelitarnej? Masz je jakoś "zsumowane"?
  • Poziom 24  
    romeok01, jak kupię ten konwerter:

Do gniazda naziemnej podłączam antenę z naziemnej. W swoim gniazdku mam 2xSAT + 1 TV. Jak to dalej podłączyć?
  • Poziom 24  
    Ok, tylko mam 2 kable sat i 1 naziemna a w gniazdku jest miejsce na 2
  • Poziom 24  
    romeok01 właśnie o takie coś mi chodziło. Pomiędzy gniazdkiem a TV mogę dać wzmacniacz antenowy? Bo obecnie muszę mieć, bo inaczej nie mam sygnału.

Czy ten konwerter będzie dobry?
    Link

Obecnie posiadam jakąś starą czaszę za czasów Cyfry+. Dziwne wymiary ~60x70. Jaką kupić, aby dobrze odbierać programy HD? Mieszkam blisko lasu i mam problemy z odbiorem kanałów HD.
  • Poziom 24  
    Aby odbierać naziemną muszę mieć wzmacniacz, jak go zamontować?
  • Poziom 24  
    No chyba jednak sobie nie poradzę ;/
  • Poziom 24  
    romeok01 napisał:

Zasilacz podłączysz taki -> Link

Nie mam możliwości podłączenia tam napięcia. Do najbliższego gniazdka musiałbym mieć 2 metry kabla w zasilaczu, aby podłączyć go przez ścianę.