Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon do 150/200zł (używany/nowy) - założenia w treści?

02 Wrz 2015 20:04 1461 19
  • Poziom 9  
    Umiera mi stary iPhone 3G i nie wiem co wybrać. Poniżej założenia (według wskazówek admina). :) Telefon ma być przejściowy, jako drugi, głównie do telefonowania i sms.
    1. Nowy albo używany
    2. Marka obojętna
    3. Smartfon ewentualnie klasyczny
    4. System operacyjny: symbian, android
    5. Klawiatura j.w.
    6. Wielkość wyświetlacza - nie mniej niż 2,5''
    7. Ważny jest import/export kontaktów z google - około 1500!! Czyli musi mieć WiFi, bo nie mam pakietu internetowego od operatora. Kontakty na karcie pamięci (większość ma dużą ilość znaków więc na SIM odpada). SMSy tez na karcie pamięci.
    8. Nie gram
    9. Jak pisałem - musi zawsze działać, zawsze budzić (głośno!), wyświetlacz wyraźny bo mam wadę wzroku
    P.s.
    Przymierzam się do Nokii C6-00 (głownie przez klawiaturę i niezły aparat)
    Podobne tematy owszem są, ale z przed lat...

• Poziom 24  
    Odpuść sobie Symbiana. Każdy telefon na Symbianie pada po kilku latach użytkowania (zresztą smartfony na Androidzie też nie są zbyt żywotnie, a w zasadzie w ogóle smartfony).

W C6 dochodzi jeszcze taśma - znaleźć sprawny, to szukanie igły w stogu siana. Naprawić na słabych zamiennikach - szkoda czasu i pieniędzy. A kupić naprawiony lub po prostu uszkodzony - bardzo prawdopodobne.

Każdy smartfonik na Androidzie ma WiFi, GPS itd. Szukaj czegoś jak najnowszego. Smartfony, jak już pisałem, po kilku latach użytkowania zawodzą. Umierają, czasem wystarczy zmienić soft, czasem już zdychają na amen. Z Samsungów (najbardziej popularne) umierają po mału GIO, ACE, S2 MINI (takie do mnie przynoszą). Często już Galaxy S3 kończą swój żywot. Im bardziej ekspolatowany - żyłowany smartfon - szybciej padnie. Poza tym kilkuletni smartfon, będzie chodził na starym Androidzie 2.3.6 lub 2.3.7 - nowsze tylko nieoficjalne (modyfikowane) romy.

Więc im nowszy tym lepszy. Może jakiś Galaxy Young S6310(myślę, że można je kupić w cenie około 100zł) lub coś nowszego - tyle, że mały ekran. Używany Samsung Trend (mniej więcej 150zł ale za tyle to raczej zniszczone). Nowy to Galaxy Pocket Neo 2(lekko powyżej 200zł) - nieduży (3 cale) ale podstawowe funkcje ma.

W Samsungach klawiszami głośności możesz powiększać/pomniejszać czcionkę w wiadomościach. W menu telefonów na androidzie możesz także wybrać kilka wielkości czcionek - powinno ci wystarczyć, przy wadzie wzroku.

CENY podane w nawiasach to orientacyjne ceny z serwisów aukcyjnych i sklepów internetowych.

Analogicznie zamiast samsunga, możesz poszukać czegoś taniego z Sony - Xperia E (słabiutki model), E1 (nie ma ich zbyt wiele), może jakaś dobita Xperia M (sprawdź klawisze boczne, czy nie uszkodzone), Xperia J i L - nie polecam, To samo starsze modele Tipo czy Miro. Sola jeszcze jest godna uwagi.

Lub coś z chińczyków, wróóóóć!, polskich smartfonów. Ale tu tylko z gwarancją szukaj, bo jak padnie to (prawie) nikt ci nie pomoże.
  • Poziom 9  
    Wypada podziękować - rady się przydadzą. :)
    Siedzę na serwisach sprzedażowych i dostaje zawrotu głowy...
    Wydawało by się, że w W-wie bez problemu mogę kupić coś pasującego, a tu "kuku", albo badziew, albo ceny z sufitu - czyli staroć w cenie nowego. :(
  • Poziom 32  
    A co byś powiedział na BlackBerry? np. 9790?
    http://www.bbnews.pl/2012/04/recenzja-blackberry-9790-bold/

dxxx napisał:
    Poza tym kilkuletni smartfon, będzie chodził na starym Androidzie 2.3.6 lub 2.3.7 - nowsze tylko nieoficjalne (modyfikowane) romy.

Racja.
    Galaxy Ace2 - pod Androidem 2.3 jest OK, ale można uaktualnić do 4.1 tylko wtedy będzie troszeczkę wolniej. Ekran 3.8", do tego nie jest zły, więc możesz nad nim pomyśleć.
  • Poziom 9  
    Właśnie myślę nad Ace2 - znalazłem interesującą cenę. :)
    BlackBerry kiedyś próbowałem, ale mam za duże paluchy - choć nie są jakieś nadmiarowe. :) Pociskam po 2 klawisze na raz.
    Przy okazji - jak wygląda sprawa systemu i usług z poza Blacberry - np google?
  • Poziom 23  
    Szczerze...te telefony będą chodziły może z tydzień. Później hard reset najlepiej. Taki urok androida niestety, potrzebuje mocnego sprzętu żeby normalnie działał. Nie lepiej za te pieniądze coś na WP? Tam nawet najsłabszy telefon chodzi elegancko(mam w domu Lumie 735 i 620. Miałem jeszcze 930 ale już sprzedana). Symbian to już "martwy" system. Kolejna sprawa że WP będzie ZAWSZE działał(android za 200zł tylko kilka dni normalnego działania...), lepsze aparaty w budżetowych telefonach. Ace 2 miałem krótki czas i masakra. Wieczne komunikaty o braku pamięci RAM ;/
    Kontakty spokojnie idzie z androida przenieść na WP :)
    Do 200zł to spokojnie 520,530,620,625 a nawet 800 :)
    Przemyśl czy chcesz mieć androida, czy stabilny system :) Android to trochę trzeba do telefonu dołożyć ;p
  • Poziom 32  
    danekh napisał:
    Przy okazji - jak wygląda sprawa systemu i usług z poza Blacberry - np google?

Jeśli chodzi o synchronizację kontaktów, czy kalendarzy - jak najbardziej można synchronizować z iCloud, czy też Google itp.

Rybus85 napisał:
    Ace 2 miałem krótki czas i masakra. Wieczne komunikaty o braku pamięci RAM ;/

Jak się otworzy sporo aplikacji, to owszem, masakra. Do dzwonienia, smsowania, a nawet sporadycznego przeglądania Internetu, czy też nawet i nawigacji się nada. Jednak rakietą nie będzie. Niestety 768MB pamięci i dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 800MHz to trochę mało, ale całkowicie bym go nie skreślał do tych zastosowań.
  • Poziom 9  
    Rybus85 - skoro Lumia - która ma szanse na upgrade do Win 10 - czy w ogóle, któraś z tańszych będzie miała?
    Używałem jakiś czas Huawei Ascend w1 z Win 8.1 i pół roku temu zamieniłem go na Sony Xperię S.
    Najbardziej zniechęcił mnie całkowity brak możliwości personalizacji. W sklepie niby jest kilkaset tysięcy aplikacji, ale w większości do niczego się nie nadawały.
    Możliwe, że teraz coś się zmieniło... :)
    P.s.
    Fakt, że Lumii na portalach "z drugiej ręki" jest zatrzęsienie. :)
  • Poziom 23  
    No fakt. Aplikacji mało. Ale to czego człowiek potrzebuje to można znaleźć. Co do personalizacji to trochę można pozmieniać :) Ja i tak poza tapetą i dzwonkami to więcej nie zmieniam. Z informacji które czytałem to wszystkie mają dostać WP 10 :) Co jest kolejnym plusem. A niektóre tanie telefony z androidem oficjalnych nie dostają. Widziałem nawet kilka 520 z WP 10 prewiev :)
    Nie żebym bym tylko i wyłącznie za WP,ale niestety do 500-600zł to tylko WP. Bo poniżej to tylko słychać potem narzekania że Android muli,be i beznadziejny. Beznadziejne to są telefony. Sam obecnie mam LG G3,żona Lumie 735(bo nie chciała za dużo wydawać na telefon i był to jedyny słuszny wybór,no i jej się spodobał jak to kobiecie wizualnie :P) i zapasową 620.
    Żona używała Ace 2 i ten telefon to porażka. Nie bawiła się. Tylko dzwoniła,sms i Internet. Usunięte z telefonu co niepotrzebne. Czyszczenie RAM nie dawało efektu. Wieczny komunikat o braku wolnej pamięci RAM. A gdzie tu używanie do innych celów. Chyba raz w tygodniu Hard Reset :)
  • Poziom 9  
    my41s - używasz/używałeś może Blacberry?
    Znalazłem używany BlackBerry 9790 w idealnym stanie ale z simlock Orange (kurcze kiedy ta badziewna firma upadnie?).
    Jak to jest w końcu z baterią? Na mgsm czytam - 50%, że fatalnie i 50%, że rewelacyjnie? :)
    Ten telefon - jako drugi - potrzebny mi głównie do odbierania rozmów (dla mnie jedna nieodebrana rozmowa to utrata zarobku), pisania kilku sms dziennie, budzenie, notatnik zsynchronizowany z google i tak samo kontakty.
    P.s.
    Już głupieję z nadmiaru informacji z sieci. :)
    Klasyczny telefon odpada z powodu właśnie tych kontaktów google.
  • Poziom 32  
    danekh napisał:
    my41s - używasz/używałeś może Blacberry?

Używałem i używam i używał będę :)
    danekh napisał:
    Jak to jest w końcu z baterią? Na mgsm czytam - 50%, że fatalnie i 50%, że rewelacyjnie? :)

Jak dla mnie, to nie ma rewelacji. Będzie trzeba ładować tak, jak większość smartfonów - co wieczór. 9780 powinien trzymać dłużej na baterii.
    danekh napisał:
    Ten telefon - jako drugi - potrzebny mi głównie do odbierania rozmów (dla mnie jedna nieodebrana rozmowa to utrata zarobku), pisania kilku sms dziennie, budzenie, notatnik zsynchronizowany z google i tak samo kontakty.

Jeśli zależy Ci na baterii to poszedłbym raczej w stronę Symbiana (np. Nokia E72, bądź też nawet E71; N8 lub E7 mogłoby Ci może pasować tylko bateria już krócej trzyma). Chociaż od razu wspomnę, że to raczej nie będzie obiektywna opinia, bo dla mnie na pierwszym miejscu stoją BB i Symbian (pomimo, że już jest określany jako ,,martwy''), a za Androidem i WP nie przepadam (chociaż równoległe z BB mam Androida). Ale Lumia z WP to dobre wyjście przy niskim budżecie.
  • Poziom 9  
    Może admin nie wyłączy mnie, bo zmieniam trochę temat... :)
    BB interesował mnie już dość dawno, ale siedziałem przy WM, WP i Androidzie...
    Przeszukując portale trafiłem na wiele ogłoszeń z BB - kilkanaście różnych modeli z systemami OS 6, OS 7 i jeden OS 10 - w sensownych cenach i porządnym stanie. Jednak przeczytałem, że usługi dla systemów 6 i 7 maja być wyłączone u wielu operatorów.
    Nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji, czy w takim przypadku z telefonami OC 6/7 można będzie w ogóle korzystać z poczty - np. gmail i innych zewnętrznych...
  • Poziom 32  
    danekh napisał:
    Nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji, czy w takim przypadku z telefonami OC 6/7 można będzie w ogóle korzystać z poczty - np. gmail i innych zewnętrznych...

już wyjaśniam zagadnienie :)
    Wiadomo, że BB do wersji 7 włącznie, aby w pełni rozwinąć skrzydła potrzebuje BISa (jeśli chcesz dostęp do poczty, BBM itd. po 3G). Bez BISa pocztę można obsługiwać przez aplikację LogicMail. Nie skorzysta się natomiast z BBM, klienta poczty, wbudowanych komunikatorów, czy też czytnika RSS - dlatego najlepiej byłoby coś znaleźć z OS 10, bo OS 7 i wcześniejsze bez BISa to niby działa, ale jednak to nie do końca to, co by się chciało. Inna opcja to konfiguracja Service Booków.
    Pytanie, czy przy połączeniu z WIFI powinien normalnie pocztę ściągać, synchronizować kontakty i kalendarze itd.? Z chęcią bym to teraz sprawdził, ale terminala z OS 6/7 nie mam od jakichś 2 lat. Jeśli BB Cię zainteresowało, to może spróbuj napisać na bbforum, czy po WIFI bez BISa będziesz miał to, co potrzebujesz.
    danekh napisał:
    Jednak przeczytałem, że usługi dla systemów 6 i 7 maja być wyłączone u wielu operatorów.

O tym nic mi nie wiadomo, ale z ciekawości poszukam i może jakieś info znajdę. Podejrzewam, że w nieskończoność na pewno nie będą ich oferowali, ale tak szybko nie wyginą.

danekh napisał:
    i jeden OS 10

Q5, Q10, Z10? Ale to na pewno nie w cenie 200zł :)
    Z10 jest bardzo fajny i go polecam:) jednak ostatnio szukałem dla siebie Z30 - ze względu na większy ekran (przyzwyczajenie z LG G3).
  • Poziom 9  
    Dziękuję :)
    Oczywiście pomyliłem modele w stosunku do OS - sądziłem, że BlackBerry 9860 Torch ma OS 10, a ma 7. Tak więc terminale z OS 10 sa poza moim zasięgiem jak na razie. :)
    Pisąc o znikaniu usług u operatorów miałem na myśli wątki z bbforum np: http://www.bbforum.pl/showthread.php/48358-email-blackberry-w-play-znika
    Własnie dla karty z Playa myślę o zakupie... Musze to wyjaśnić.
    Reasumują co napisałes - w przypadku OS 6/7 jest sens używanie BB tylko gdy są usługi. Dopiero od OS 10 telefony/terminale swobodnie obsługują (poza siecią BB) usługi typu google i inne serwery pocztowe po normalnych łączach np. 3G/Wifi pomijając serwery BB.
    Krótko mówiąc - powinienem raczej zapomnieć o BB przy tym budżecie.
  • Poziom 32  
    Żeby bardzo swobodnie korzystać z BB 6/7 (bez żadnych kombinacji), to najlepiej jest mieć usługę BIS.
    danekh napisał:
    Krótko mówiąc - powinienem raczej zapomnieć o BB przy tym budżecie.

Tak jak wcześniej wspomniałem, jeśli zainteresowałby Cię BB, to zapytaj na bbforum, czy to, co potrzebujesz (czyli synchronizacja z google) poleci po wifi bez BISa (bo jak napisałeś - taryfy internetowej nie masz) - bo ja niestety nie korzystałem z BB bez BISa i nie mam możliwości tego sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc i obszerne wyjaśnienia. :)
    Popytam ba bbforum w sprawie BB...
    Podtrzymuję lekko zmienione pytanie.
    Który telefon zawsze odbierze (czyli nie zawiesi się), ma możliwość synchronizacji kontaktów, kontakty zapisze w pamięci (nie na SIM) w pełnej googlowskiej wersji (czyli długie kilkuczłonowe nazwy).
    Z tego telefonu głównie odbieram połaczenia, sms'y i czasami oddzwaniam i odpowiadam na sms.
    Dodatkowo musi budzić (zawsze). :)
    Czytałem o telefonach klasycznych, ale nie znalazłem takiego - a trudno wyobrazić sobie wpisywanie z palca 1500 kontaktów. :)
    Pozostaja więc systemowe, bez względu na ich wiek.
    Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:
    my41s - pisałeś wcześniej o Symbianie. Znalazłem Nokię C7 w idealnym stanie - właśnie z Symbianem. W oryginale miała Symbiana 3.
    Z opinii na forum mgsm wynika, że jest/była dobrym telefonem.
    Nie moge jednak znaleźć informacji czy ten system (trochę już archaiczny) może spełnic moje potrzeby z postu powyżej (głównie współpraca z google). (??)
    ---edit---
    Klamka zapadła - jutro kupuję Nokie N8-00. Jeżeli ktoś ma jakies uwagi, to chętnie... :)
  • Poziom 9  
    Jeżeli uzgodnię z Play czy moja taryfa ma pakiet usług BB, to kupię. :)
    Dalej kusi mnie BB, ale potrzebuję "na już" telefon.
  • Poziom 32  
    danekh napisał:
    lamka zapadła - jutro kupuję Nokie N8-00. Jeżeli ktoś ma jakies uwagi, to chętnie... :)

Niestety tak. Trochę szukałem informacji na temat synchronizacji Symbiana i Google. Wcześniej synchronizowało się przez Exchange ActiveSync. Niestety Google się już z tego wycofało, więc sprawa jasna (https://support.google.com/a/answer/2716936?hl=pl).
    danekh napisał:
    Jeżeli uzgodnię z Play czy moja taryfa ma pakiet usług BB, to kupię. :)

Jeśli nie będzie BISa, to jednak trzeba by pójść w stronę Lumii.
  • Poziom 19  
    Chyba miałem N8 kiedyś. Z tego co pamiętam przyjemny telefon.