Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Pianocraft E-400 a kolumny

02 Wrz 2015 21:28 1026 6
  • Poziom 8  
    Cześć i czołem,

Pozwoliłem otworzyć sobie nowy temat w tym temacie ze względu na moją nikłą wiedzę o archiwach forum elektroda.pl jak i samym zagadnieniu z tematu. Jeśli dubluję temat proszę o wybaczenie starych wyjadaczy i bywalców, jako, że nigdy nie udzielałem się ani nie dyskutowałem na forum co wynika z wielu przyczyn, nad którymi ani czas i miejsce się rozwodzić.
    Niemniej jednak do brzegu.

Czas jakiś temu nabyłem używaną Yamahę Pianocraft E-400 od sąsiada z lewej strony mapy, z nie oryginalnymi głośnikami bo w zestawie przypadły mi Yamahy NX S-75. Gra to bądź co bądź średnio szczególnie na niskim poziomie nagłośnienia. Wspominam pierwsze wrażenia z odsłuchu takowego modelu, w którego posiadaniu był jeden z moich znajomych i nijak nie potrafię zlokalizować podobnych emocyj i odczuć na moim zestawie.

Zwracam się wtedy do grona doświadczonego z prośbą o radę z jakimi klockami można by połączyć mini zestaw w moim mini pokoju aby wrażenia z odsłuchu choć trochę przypominały mi te z przeszłości?

Mówiąc wprost jakie głośniki koledzy by polecili do tego modelu?

Pozdrawiam
    Archaiczny Katar
  • Poziom 8  
    Aż tylu odpowiedzi to się nie spodziewałem! :)

Nie Dziękuję zatem.
  • Poziom 20  
    Czego brakuje Ci w dźwięku- dynamiki, basu... Podaj jaki budżet chciałbyś na to przeznaczyć.
    Jest sporo monitorów które zagra ciekawie z tą elektroniką ...
  • Poziom 8  
    Cześć

Przede wszystkim dzięki za zainteresowanie.

Obecny zestaw gra płasko do 1/3 mocy. Od tego momentu pojawiają się jako takie niskie i wysokie. Średnie niekoniecznie. Kłopot w tym, że 1/3 to już dość głośno jak na moje warunki i odsłuch na słabszym nagłośnieniu nie daje satysfakcji.

Pokój jest dość trudny akustycznie, przy swoich ~17 m2 ma jeszcze dwie niespodzianki, które widać na zdjęciu. Widoczne jest również ustawienie sprzętu, inne na tą chwilę nie wchodzi w grę.

Budżet ustalmy na poziomie 300-500 zł. Tyle wydaje mi się realne w przypadku tego Pianocrafta i obecnych zasobów.

Pozdrawiam
    A
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Poleciłbym Ci coś z większą skutecznością np Klipsch B2/B20 lub melodyjne Tannoy V1i jednak w obu przypadkach przekraczamy budżet.
    Alternatywnie Denon SC-F109 - głośniki grające dość liniowo i metalicznie z Denonem, jednak z bardziej basową i cieplejsza Yamahą powinny dać Ci zadowalający efekt.

Co do ustawienia to rozważ zawieszenie ich na uchwytach na ścianie i maksymalnie szeroki rozstaw
  • Poziom 8  
    Dziękuję za radę.

Poczytam o tych Denonach. W razie pytań mogę na prw?
  • Poziom 20  
    Oczywiście. Postaram się pomóc jeśli tylko będę w stanie