Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy warto wymienić ładowarkę bosch 1404 na bosch al 1411 dv

okon1989 02 Wrz 2015 21:36 1146 0
  • #1 02 Wrz 2015 21:36
    okon1989
    Poziom 1  

Dostałem w zestawie wkrętarko wiertarki Bosch PSR 14.4V ładowarkę bosch 1404 o specyfikacji: Ładowarka 3 h EU 230V 0,4 A 7,2-14,4 V 13W BOSCH
    przy akumulatorach 1,2Ah ładownie nią zajmuje 3h,
    czasami przydałoby się skrócić czas ładowania ale chciałbym uniknąć szybszego ładowania kosztem żywotności akumulatorów, czy jest więc sens zamienić powyżej wymieniony model na BOSCH AL 1411 DV
    Dane techniczne:
    Napięcie ładowania akumulatorów (automatyczne rozpoznawanie napięcia): 7,2 - 14,4 V
    Prąd ładowania: 1,0 A
    Napięcie wejściowe: 230 V
    Dopuszczalny zakres temperatur ładowania: 0-45 ºC
    Czas ładowania przy pojemności akumulatora:
    1,2 Ah: 70 min.
    1,4 Ah: 80 min.
    1,7 Ah: 100 min.
    2,0 Ah: 120 min.
    2,4 Ah: 144 min.
    3,0 Ah: 180 min.
    Liczba ogniw akumulatora: 6-12
    System BOSCH DELTA VOLTAGE
    Jestem laikiem w tych sprawach więc nie wiem czy podana zaleta tej ładowarki w opisie na stronie sklepu to nic więcej jak tani chwyt marketingowy:
    ,,Inteligentny proces ładowania pozwala na automatyczne rozpoznawanie stanu naładowania akumulatora i optymalny dobór prądu ładowania, w zależności od temperatury i napięcia akumulatora. Ma to wpływ na przedłużenie żywotności akumulatora, a poza tym akumulator będzie stale całkowicie naładowany przez cały czas przechowywania w ładowarce."
    Wiem że ładowanie przy 0,4A jest lepsze dla żywotności akumulatorów niż 1A ale nie wiem czy ,,system" rzekomo zastosowany w tej ładowarce będzie rekompensował straty na jakie mogę narazić akumulatory poprzez zbyt długie pozostawianie ich w ładowarce 1404 (czy przetrzymanie ich w ładowarce dłużej np. około 1h niż powinny być ładowane powoduje duże straty w akumulatorze?) . Doradźcie proszę co o tym sądzicie, która ładowarka była by lepsza pod względem użytkowym ale uwzględniając przy tym aby nie zarzynać akumulatorów.
    Dodam że czas ładowania ładowarką którą posiadam aktualnie to dla akumulatorów:
    -1,2Ah = 3h
    -1,5Ah = 4h
    -2,0Ah = 5h

Z góry dziękuje

0 0