Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Odea Giro - kawa kapie kroplami a większość trafia do pojemnika

filip377 03 Sep 2015 13:45 5817 3
    filip377
    Level 7  
    Witam,
    posiadam ekspres do kawy saeco odea giro. Gdy zaczynam robić kawę, to kapie jedynie kilka kropel do kubka, a reszta trafia do tego pojemnika z prawej strony obok zużytej kawy. Kawa jest normalnie mielona i trafia do tego pojemnika, więc z młynkiem chyba wszystko ok, bo do pojemnika obok tego na fusy trafia normalnie zaparzona kawa. Blok zaparzający umyłem, rozebrałem też ten biały/kremowy kruciec i wyczyściłem. Cały ekspres wczoraj odkamieniłem oryginalnym środkiem i zmieniłem uszczelkę w bloku oraz nasmarowałem prowadnice lecz bez skutku. Załączam filmik pokazujący proces zaparzania. Dźwięk może być trochę zniekształcony, ale ekspres pracuje jak zawsze i nie wyświetlają się żadne błędy.

Filmik: dropbox.com/s/bvzmrnp930wvtnw/VIDEO0052.mp4?dl=0

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Prawdopodobnie przyczyną jest ułamany zawór dozownika do ekspresu do kawy. Jak wymienię tę część to dam znać czy problem został rozwiązany. Poniżej zdjęcie przedstawiające ułamaną część. Ekspres Saeco Odea Giro - kawa kapie kroplami a większość trafia do pojemnika
  • Helpful post
    Electropako
    Level 9  
    Tak to rozwiąże problem. Ja czasem robię też tak oczywiście za zgodą klienta ze smaruję klejem ta wystajaca końcówkę i ta złamana. Nakładam koszulkę termokurczliwa na ta wystajaca rurkę i później wkładam ta złamana oczywiście idealnie dopasowywujac ja złamaniem i zaraz podgrzewam koszulkę zaciska się klej wyschnie i gotowe. W zaparzaczu w miejscu gdzie wchodzi ta rurka trzeba wyjąć uszczelkę poszerzyć wiertelkiem trochę ten otwór (koszulka termokurczliwa poszerzyła złamana rurke) włożyć powrotem uszczelkę posmarować czymś tłustym i można przetestować parę razy czy dobrze spełnia swoją rolę ;) PS. Złamana rurke przetrzeć papierem ściernym bo klej ciężko chwyta ten plastik
    filip377
    Level 7  
    Problem kapania rozwiązany teraz tylko nie wiem czemu kawa leci tylko przez chwilę a później dopełnia woda , gdzie zawsze woda pod sam koniec leciała tylko przez co kawa jest słaba. Wyczyscilem młynek i może coś źle ustawiłem Ale sprawdzałem 3 razy już , fusy są normalnie zbite w okrągłą bryłę o wysokości większej niż 1cm ale wilgotnej trochę .
    Electropako
    Level 9  
    Hmm to może być słabe ciśnienie w zaparzaczu. Albo mała temperatura. A młynek na dobrą grubość mielenia jest ustawiony ?