Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Odea Giro - kawa kapie kroplami a większość trafia do pojemnika

03 Wrz 2015 13:45 3474 3
  • Poziom 4  
    Witam,
    posiadam ekspres do kawy saeco odea giro. Gdy zaczynam robić kawę, to kapie jedynie kilka kropel do kubka, a reszta trafia do tego pojemnika z prawej strony obok zużytej kawy. Kawa jest normalnie mielona i trafia do tego pojemnika, więc z młynkiem chyba wszystko ok, bo do pojemnika obok tego na fusy trafia normalnie zaparzona kawa. Blok zaparzający umyłem, rozebrałem też ten biały/kremowy kruciec i wyczyściłem. Cały ekspres wczoraj odkamieniłem oryginalnym środkiem i zmieniłem uszczelkę w bloku oraz nasmarowałem prowadnice lecz bez skutku. Załączam filmik pokazujący proces zaparzania. Dźwięk może być trochę zniekształcony, ale ekspres pracuje jak zawsze i nie wyświetlają się żadne błędy.

Filmik: dropbox.com/s/bvzmrnp930wvtnw/VIDEO0052.mp4?dl=0

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Prawdopodobnie przyczyną jest ułamany zawór dozownika do ekspresu do kawy. Jak wymienię tę część to dam znać czy problem został rozwiązany. Poniżej zdjęcie przedstawiające ułamaną część. Ekspres Saeco Odea Giro - kawa kapie kroplami a większość trafia do pojemnika
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Tak to rozwiąże problem. Ja czasem robię też tak oczywiście za zgodą klienta ze smaruję klejem ta wystajaca końcówkę i ta złamana. Nakładam koszulkę termokurczliwa na ta wystajaca rurkę i później wkładam ta złamana oczywiście idealnie dopasowywujac ja złamaniem i zaraz podgrzewam koszulkę zaciska się klej wyschnie i gotowe. W zaparzaczu w miejscu gdzie wchodzi ta rurka trzeba wyjąć uszczelkę poszerzyć wiertelkiem trochę ten otwór (koszulka termokurczliwa poszerzyła złamana rurke) włożyć powrotem uszczelkę posmarować czymś tłustym i można przetestować parę razy czy dobrze spełnia swoją rolę ;) PS. Złamana rurke przetrzeć papierem ściernym bo klej ciężko chwyta ten plastik
  • Poziom 4  
    Problem kapania rozwiązany teraz tylko nie wiem czemu kawa leci tylko przez chwilę a później dopełnia woda , gdzie zawsze woda pod sam koniec leciała tylko przez co kawa jest słaba. Wyczyscilem młynek i może coś źle ustawiłem Ale sprawdzałem 3 razy już , fusy są normalnie zbite w okrągłą bryłę o wysokości większej niż 1cm ale wilgotnej trochę .
  • Poziom 8  
    Hmm to może być słabe ciśnienie w zaparzaczu. Albo mała temperatura. A młynek na dobrą grubość mielenia jest ustawiony ?