Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLIP - Panasonic KX-TCD 440 PD

04 Cze 2005 12:54 2668 15
  • Poziom 10  
    Mam problem z ww telefonem, w instrukcji i na opakowaniu napisano ze telefon wyposazono w CLIP a u mnie to nie dziala. Przyszedl facet z tepsy i podlaczyl swoj identyfikator i u niego chodzi wiec problem z telefonem. Co mozna zrobic jak to aktywowac, moze sa jakies skroty podobnie jak w komorkach, ktore pozwola na aktywowanie. Postepujac zgodnie z instrukcja nie uruchomilem tego. Telefon kupiony w sklepie w Polsce z homologacja.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W telefonie KX-TCD440 nie ma możliwości ani aktywacji ani dezaktywacji CLIP'a. CLIP jest w telefonie i już. Czasami tepsa puszcza CLIP'a w systemie DTMF i działa on na ich identyfikatorach. Na 99% telefon jest sprawny. Udaj się do serwisu w celu 100% potwierdzenia poprawnego działania telefonu. A potem na "blue line" i opieprzyć, ze płacisz za usługę, która nie jest należycie wykonana.
    Telefon jest produkowany na rynek polski i spełnia wszystkie parametry, więc operator powinien zapewnić odpowiednie warunki dla poprawnej pracy urządzenia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    telmaniak napisał:
    W telefonie KX-TCD440 nie ma możliwości ani aktywacji ani dezaktywacji CLIP'a. CLIP jest w telefonie i już. Czasami tepsa puszcza CLIP'a w systemie DTMF i działa on na ich identyfikatorach. Na 99% telefon jest sprawny. Udaj się do serwisu w celu 100% potwierdzenia poprawnego działania telefonu. A potem na "blue line" i p...., ze płacisz za usługę, która nie jest należycie wykonana.
    Telefon jest produkowany na rynek polski i spełnia wszystkie parametry, więc operator powinien zapewnić odpowiednie warunki dla poprawnej pracy urządzenia.

Dziekuje za pomoc telefon ma ok 2 mieisecy wiec na 99% jest sprawny, teraz pomeczymy blueline zeby w weekend im sie nie nudzilo.

Jeszcze jedno krotkie pytanie w jakim formacie ten model odbiera sygnalu clip, zebym wiedzial co powiedziec w Tepsie?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A ty Randap poczytaj i pomyśl.
    W telefonie KX-TCD440 CLIP działa w systemie FSK. Jak napisałem nie ma on możliwości wyłączenia funkcji CLIP. Oczywiście może on być uszkodzony, ale jeszcze nie spotkałem się z tak dziwnie uszkodzonym telefonem Panasonic. Telefon działa a nie nie ma CLIP'a.
    Natomiast fakt, że CLIP działa na urządzeniu tp wcale nie potwierdza,że usługa jest realizowana prawidłowo.
    Powtażam, to operator realizujący daną usługę powinien za nią odpowiadać. Są przecież normy, które powinien spełniać nie tylko aparat ale również operator sprzedający daną usługę.
  • Poziom 10  
    telmaniak napisał:
    A ty Randap poczytaj i pomyśl.
    W telefonie KX-TCD440 CLIP działa w systemie FSK. Jak napisałem nie ma on możliwości wyłączenia funkcji CLIP. Oczywiście może on być uszkodzony, ale jeszcze nie spotkałem się z tak dziwnie uszkodzonym telefonem Panasonic. Telefon działa a nie nie ma CLIP'a.
    Natomiast fakt, że CLIP działa na urządzeniu tp wcale nie potwierdza,że usługa jest realizowana prawidłowo.
    Powtażam, to operator realizujący daną usługę powinien za nią odpowiadać. Są przecież normy, które powinien spełniać nie tylko aparat ale również operator sprzedający daną usługę.

Wszystko sie zgadza tylko tpsa twierdzize to telefon jest zly i ze nalezy oddac go do servisu bo nie spalnia ich wymogow.

Czy ktos moze mi powiedziec w jakim standardzie odbiera sygnaly Clip moj telefon?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Oczywiście, że trzeba sprawdzić telefon w innym miejscu. W tym celu proponuję kontakt z najbliższym autoryzowanym serwisem. Prawdopodobnie potwierdzą moją opinię. Sam miałem już kilkanaście podobnych przypadków. Tepsa twierdziła,że uszkodzony jest telefon, serwis sprawdzał urządzenie i pokazywał klientowi, że identyfikacja działa. Prosze mi wierzyć, że żaden klient ponownie nie wrócił do serwisu, co potwierdza fakt, że problem leżał po stronie operatora.

PS
    Randap
    ... i wszytsko jasne.
    I twoja niezrozumiała dla mnie, niechęć do Panasonica.
    I twoje wychwalanie pod niebiosa nieomylnej (wg ciebie) TPSA.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie bardzo mam gdzie to sprawdzic, z tego co wiem to telefon odbiera sygnaly w FTK i DTK a Tepsa daje FSK i tutaj jest problem. Jutro poniedzialek dziekuje wszystkim za pomoc, wiele sie dowiedzialem i z tym bagazem uderze do servisu i oczywiscie do tepsy.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Proszę o poinformowanie o skutkach. No i życzę powodzenia .
  • Poziom 10  
    telmaniak napisał:
    Proszę o poinformowanie o skutkach. No i życzę powodzenia .

Ok mam nadzieje ze komus pomoge tym postem:

Pomoglo wyjecie baterii ze sluchawki na 30 sek i odlaczenie bazy z pradu.
    Powodzenia.

Dziekuje wszystkim za pomoc.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Przykro mi Cię martwić, ale obawiam się, że to radość przedwczesna.
    Problemy CLIP-a w telefonach KX-TCD xxx występują od dawna. Nie są jednak spowodowane konstrukcją aparatów a zbyt małym poziomem sygnału identyfikacji.
    Zgłaszasz problem do błękitnej i niedługo po tym przychodzi do domu miły pan z niewielkim identyfikatorem w ręku, by udowodnić Ci, że wszystko jest OK.

Z identyfikatorem a nie z miernikiem.

To trochę tak, jakbyś zgłaszał zbyt niskie napięcie w sieci. Przychodzi pan z ZE z żarówką-kontrolką, włącza do gniazdka i pyta Cię czego się czepiasz. Przecież świeci.

Te telefony (podobnie faksy) mają wyraźnie określone progi czułości. Mają homologację, co oznacza dopuszczenie do współpracy z urządzeniami pracującymi w naszym kraju.
  • Poziom 10  
    W.P. napisał:
    Przykro mi Cię martwić, ale obawiam się, że to radość przedwczesna.

Z identyfikatorem a nie z miernikiem.

Przecież świeci.

Te telefony (podobnie faksy) mają wyraźnie określone progi czułości. Mają homologację, co oznacza dopuszczenie do współpracy z urządzeniami pracującymi w naszym kraju.

Moze masz racje moze nie, roznie to bywa w roznych przypadkach, z jednego gniazdka plynie prad 250V z drugiego 240V a telefon od tygonia dziala wiec sie tym nie martwie.

Faktem natomiast jest to ze tpsa przychodzi z cczytnikiem nie z miernikiem, ale wszystko mozna wyjasnic w razie problemow. Z tego co zauwazylem to w tepsie sie troche pozmienialo ostatnimi czasy i blueline to juz nie ta blieline co kiedys, dajmy szanse chlopaka w koncu my tez nie odrazu umielismy plywac. Pozdrawiam i dziekuje za reade, w razie problemow skorzystam i poprosze zeby pan z tepesa mial ze soba miernik a nie czytnik.

Ale skoro juz tak doklanie mi wyjasniles to przydalby sie minimalny poziom natezenia tego sygnalu zebym wiedzial co ten pan odczytuje i ile ma byc, w przciwnym wypadku czytnik wystarczy.
  • Poziom 15  
    A mnie zastanawia czy zanim zostały wyjęte akumulatory zadzwoniłeś na blue line.
    Napisz proszę, bo chciałbym sie nauczyć naprawiać telefony Panasonic.
    Dzięki W.P. - bardzo dobra rada i dobre porównanie. Idąc tym tropem -jak będzie mi słabo świecić żarówka to poprostu ją wykręcę i wkręcę jeszcze raz, może zaświeci jaśniej.
    Zaraz pewnie odpisze kolega randap vel saqita vel picia czy jak go zwą z pretensją,że czepiam się telekompromitacji polskiej.
    Fajnie,że telefon działa - a reszta to mi to lotto.
  • Poziom 10  
    telmaniak napisał:
    A mnie zastanawia czy zanim zostały wyjęte akumulatory zadzwoniłeś na blue line.
    Napisz proszę, bo chciałbym się nauczyć naprawiać telefony Panasonic.
    Dzięki W.P. - bardzo dobra rada i dobre porównanie. Idąc tym tropem -jak będzie mi słabo świecić żarówka to po prostu ją wykręcę i wkręcę jeszcze raz, może zaświeci jaśniej.
    Zaraz pewnie odpisze kolega randap vel saqita vel picia czy jak go zwą z pretensją,że czepiam się telekompromitacji polskiej.
    Fajnie,że telefon działa - a reszta to mi to lotto.

Na moj maly rozum to ten sposob na zarowke nie pomoze ;) chyba ze masz ich tyle, ze widoczne sa spadki napiecia, wtedy wykrecajac zarowki rzeczywiscie powienes odczuc efekt lepszego swiecenia pozostalych.
    Ktos Cie musial niezle wkurzyc, albo cos, sadzac po tym poscie, ale to nie moj problem.

Gratuluje wygranej jakbys chcial sie podzielic chetnie podam numer konta ;)
  • Poziom 11  
    Decty Panasonic działaja w systemie FSK ver 32 oraz w DTMF...ale ten drugi system nie jest zalecany przez producenta.
    Nie bede sie wtracał w wasz spór...powiem co sam sprawdziłem... Istnieje mozliwość zmiany szułości aparatu jak sie pokombinuje w kodach heksegonalnych softu..... ale nic to nie daje.Faktycznie ... w 440 wyjecie baterii skutkuje.Pewnie z czasem znow sie to "zakleszczy" ale jak sie juz zna sposób to no problem.A propos.... mam linie na której seria 400 wogóle nie działa za to seria 500 działa bezproblemowo.
    Dzwoniłem do TPSA ale oni nie maja pojecia jaka wersje FSK posiadają..... uszkodzenie zgloszone ,a oni nic od kilku miesiecy nie zrobili...