Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiery IC-401 (KM bizhub C350) - Fiery po wyłączeniu zasilania gubi ustawienia?

Piotrek0000 03 Sep 2015 12:58 1509 8
 • #1
  Piotrek0000
  Level 12  
  Witam

  Posiadam KM bizhub C350 z kontrolerem fiery IC-401, mam pytanie czy to normalne, że po wyłączeniu fiery wyłącznikiem i ponownym włączeniu nie zostają zapamiętane ustawienia? Wprowadziłem adres sieciowy, skonfigurowałem wszystkie opcje, działało wszystko do momentu wyłączenia fiery. Po ponownym uruchomieniu wszystko musiałem wpisać ponownie... Trochę mnie to dziwi, chociaż jeden z serwisantów powiedział, że to tak ma być, że to normalne... chociaż wydaje mi się to nie możliwe, żeby po każdym wyłączeniu fiery od nowa wszystko ustawiać?

  pozdrawiam
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  01_cezi
  Level 23  
  Nie Kolego, to nie jest normalne. Jeśli poprawnie wprowadzisz ustawienia i je zapiszesz to już będą na stałe.
  Wprowadź i potem wydrukuj stronę konfiguracyjną z menu.
  A Fiery zamyka się systemowo z poziomu menu - shut down system" a nie z przycisku.

  Podaj skąd jesteś , doradzimy.

  Zamów technika - sprawdzi maszynę, wyczyści, ustawi Fiery, wgra Common Work Station, skalibruje maszynę za pomocą spektrofotometru itd

  Warto - model może i stary ale po tej operacji zobaczysz jak śmiga.
 • #3
  Piotrek0000
  Level 12  
  Zapisać to raczej poprawnie zapisałem, bo zakończyłem tryb setup i chwilę się to zapisywało. Fakt faktem, że nie wyłączałem fiery poprzez "shut down" tylko zrobiłem to wyłącznikiem z tyłu. W tej chwili spróbowałem wyłączyć fiery z poziomu menu maszyny, następnie wyłączyłem maszynę, włączyłem ponownie i niestety nie umiem ponownie fiery włączyć, bo nie mam kwadracika na wyświetlaczu...

  Nie wiem czy tak ma być, ale po wyłączeniu fiery przez shut down wentylator nadal się na fierce kręci. Chciałbym mieć możliwość takiego wyłączenia fiery, żeby wszystko ucichło, bo maszyna stoi w domu, sporadycznie jest uruchamiana i po prostu przeszkadza jak cały czas chodzi wentylator na fiery...

  Jestem z okolic Olsztyna (warmińsko-mazurskie), więc jeżeli możecie kogoś poradzić z mojej okolicy to chętnie bym zlecił czyszczenie i kalibrację maszyny oraz pomoc w konfiguracji i wgranie polskiego języka (chociaż do języka mam karty CF przygotowane, mam manuala, tylko firmware nie mam, więc jakby ktoś poratował to byłbym wdzięczny).

  Mam też dziwny kłopot z ustawieniami wydruków maszyny, zainstalowałem sterownik drukarki ze strony KM, zainstalowałem Fiery Remote Scan, żeby móc skanować, ale jak chcę cokolwiek wydrukować i klikam właściwości drukarki, to wyświetla mi się tylko podstawowe okno opcji z Windows, wogóle nie mam ustawień ze sterownika...

  Jeszcze mi się przypomniała dziwna sprawa jedna, jak mi nie szła konfiguracja fiery to chciałem wrócić do ustawień bez fiery, wszedłem tryb administratora, żeby ustawić IP maszyny, a tam zamiast około 20 opcji do wyboru, które zazwyczaj tam były, zobaczyłem 4 przyciski i nie było opcji wprowadzenia IP.

  Trochę tego dużo, ale będę wdzięczny za pomoc!

  Pozdrawiam, Piotr
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Po zapisaniu danych fierka powinna zrobić restart. 99% klientów i tak wyłącza całość a system zapisuje wszystkie ustawienia konfiguracyjne i powinien włączyć sie z zapisanymi ustawieniami. Jeżeli je gubi to masz cos nie tak z fierką . Po zrobieniu shut down trzeba fierkę wyłączyć jej wyłącznikiem . Jakiego systemu używasz ? Jeżeli 7 to sterownik był tam mocno okrojony z tego co pamietam ( mini driver) . Jeżeli chcesz skorzystać z wewnętrznego kontrolera to musisz taki ustawić w kodach serwisowych. Inaczej pierwszeństwo do ustawień IP ma fiera i to jej domyślnie przypada zarządzanie IP. Musisz w kodach przestawić kontroler ma ten wewnętrzny .

  C.
 • #5
  Piotrek0000
  Level 12  
  Po tym jak zrobiłem shut down i wyłączyłem fierkę, a następnie włączyłem to wszystko się zapisało poprawienie, może za pierwszym razem jak ustawiałem to czegoś nie dopilnowałem... teraz działa, więc dziękuję za rozwianie wątpliwości! Zrobiłem też sprawdzenie jak się zachowa bez shut down, tylko od razu z wyłącznika i tez się zapisały ustawienia, także cieszy mnie to niezmiernie ;-)

  Co do sterownika to faktycznie zainstalowałem z W7, może spróbuję zainstalować z XP? Pod XP było więcej ustawień?

  Domyśliłem się, że po aktywowaniu w ustawieniach fierki to sieciówka maszyny zostanie wyłączona, więc jak z fierą miałem problem to przestawiłem opcję na "without controller", ale mimo to ustawienia IP nie powróciły, podobnie jak wiele innych ustawień... Generalnie tych ustawień już nie było widać jeszcze zanim zacząłem uruchamiać fierkę wczoraj, a mimo to drukarka pracowała w sieci poprawnie. Nie mam pojęcia czemu ustawienia poznikały, może wgrywając polski firmware to przy tej okazji ustawienia powrócą? Jest też firmware z polskim językiem do fiery? Czy w fierce firmware się nie rusza?

  Generalnie byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podpowiedział czy wgrywać firmware wg serwisówki Cygwinem pobranym ze stronki cygwin.com czy użyć Konica Minolta Firmware Imaging Toolkit? Cygwina można pobrać bez problemu (o ile ten z podanego przeze mnie źródła się nadaje), natomiast Konica Minolta Firmware Imaging Toolkit kiedyś dostałem wersję 2.5.3, ale jeszcze nie próbowałem uruchamiać. Nie wiem też, czy mam dobry i aktualny firmware i czy jest on po polsku (plik nazywa się 041224_4036-F6G1-31-00(00)_CHECKSUM_2C92), podpowie ktoś czy to aktualny i odpowiedni plik?
  Chciałbym się też upewnić czy z wymienionym plikiem powinienem działać wg instrukcji firmware upgrade czy firmware rewriting?

  Pozdrawiam, dziękuję za dotychczasową pomoc!

  PS. Poleci ktoś jakiś dobry serwis z Olsztyna lub okolic? Ja coś dziś znalazłem, ale chyba średnio udany ten serwis, skoro kazał mi gość nie wyłączać fiery, bo wg niego to normalne, że ona gubi ustawienia po wyłączeniu, kazał mi kupić UPSa... a jak widać, zgodnie z tym co Koledzy pisaliście, fiery zapamiętuje ustawienia...
  Zależy mi na porządnej kalibracji i czyszczeniu. Z językiem i ustawieniami z Waszą pomocą powinienem sobie poradzić.
 • #6
  Ziom2
  Level 14  
  Polskiego języka do tego sprzętu niestety nigdy nie widziałem. Trzeba się przyzwyczaić do tego co jest angielski, niemiecki.
 • #7
  Piotrek0000
  Level 12  
  Jest na 100% polski język to tej maszyny, wielokrotnie o tym pisano na forum, widziałem też u znajomych taką maszynę z polskim językiem.

  Przy okazji dopytam, bo kupiłem drugą taką maszynę okazyjnie jako dawcę narządów do mojej, czy element zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką to zespół grzewczy (Fuser Unit)? Maszyna, którą dziś kupiłem zacina każdą kartkę w miejscu oznaczonym niebieską strzałką, a przy zakupie facet powiedział mi, że serwisant do wymiany zakwalifikował element oznaczony czerwoną strzałką.

  W mojej maszynie mam także problem z pobieraniem papieru z bocznego podajnika, od jakiegoś czasu wolno pobiera z tego miejsca papier i dźwięk tego pobierania jest inny niż kiedyś, tak jakby się "męczył" sprzęt z wciągnięciem kartki... Co tam podmienić z tej nowo zakupionej maszyny, żeby to poprawić?
 • #8
  01_cezi
  Level 23  
  Co do FIery - wgraj Command Word Station ze strony www.efi.com
  Potem odpalasz CWS, wpisujesz adres IP Fiery i sie łaczy.
  Podajesz hasło admina - Fiery.1
  I jest super.
  Co do języka: Fiery ma tylko angielski i niemiecki. Język w maszynie to co innego. Wgrywanie nie jest trudne ale zawsze jak coś wyjdzie źle to chyba lepiej aby to robił ktoś przeszkolony czyli technik.
  Przełożenie gratów też dla fachowca to chwila roboty.
  Tak czy inaczej dobrze by było zamówić serwisanta tylko koniecznie ze spektrofotometrem.

  Resztę czyli "uczciwego sprzedawcę" przemilczę. Oby z dwóch maszyna dało sie zrobić jedną. Przyczyn zacięć czy nieprawidłowego pobierania może być wiele: czasem cos do wymiany a czasem wystarczy przeczyścić.
  Tylko trzeba wiedzieć co.
  Ja nie znam nikogo z Twoich okolic ale może inni Koledzy kogoś polecą.
 • #9
  Piotrek0000
  Level 12  
  Jest jakaś możliwość instalacji takiego sterownika na W7, żeby mieć więcej możliwości ustawień przy wydruku?

  Mam pytanie jeszcze jedno odnośnie fiery, odkładając na bok kwestię szybkości wydruku, czy sam wydruk jest lepszej jakości po zainstalowaniu fiery?

  Co do "uczciwego sprzedawcy" to nie przesadzajmy, maszynę kupiłem poniżej ceny materiałów w niej zawartych (zależało mi na unitach), więc nawet jak usterka okaże się inna to nic się nie stanie.