Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T420 - Nie działa bluetooth - nie znajduje urządzeń ale sam jest widoczny

03 Wrz 2015 13:32 3372 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam następujący problem. Kupiłem laptopa Lenovo T420 z Windows 7 64 który fabrycznie nie był wyposażony w bluetooth, jednak miał miejsce i konektor do jego podłączenia. Kupiłem moduł z takiego samego laptopa wyposażonego w bluetooth, zainstalowałem i pojawił się problem o którym jest niemal wszędzie w internecie. Urządzenie jest poprawnie wykrywane, ale kiedy robię dodaj urządzenie a w telefonie włączę widoczność, komputer nie znajduje tego telefonu. Telefon za to widzi w spisie dostępnych urządzeń laptopa, ale nie może się z nim połączyć. Podobnie jest kiedy zrobię odbierz plik - Windows pisze że został dostarczony nieprawidłowy argument. Próbowałem już różnych sterowników od różnych modeli i na wszystkich jest to samo. W usługach obsługa bluetooth jest uruchomiona, tak samo w BIOSie i Fn F5. Generalnie moduły bluetooth mam dwa, wyjąłem jeszcze jeden (to samo oznaczenie, Broadcom bcm92070 mc_leno) z innego Lenovo, ale problem jest identyczny. Proszę bardzo o pomoc bo męczę się z tym już dłuższy czas.
  • Admin grupy komputery
    Greedo napisał:
    Telefon za to widzi w spisie dostępnych urządzeń laptopa
    Jaki telefon?
  • Poziom 9  
    HTC desire z z modem i galaxy s 5. Zainstalowałem inny dysk i Windowsa na nim i teraz widzi telefony i innego laptopa, łączy się z nimi ale nadal nie można wysłać plików ani ich odebrać. Jakieś pomysły?
  • Poziom 9  
    Mam nadzieję że o to chodziło:
    Moduł wyliczający Bluetooth firmy Microsoft:
    BTH\MS_BTHBRB

ThinkPad Bluetooth 3.0:
    USB\VID_0A5C&PID_217F&REV_0748
    USB\VID_0A5C&PID_217F

Lenovo T420 - Nie działa bluetooth - nie znajduje urządzeń ale sam jest widoczny Lenovo T420 - Nie działa bluetooth - nie znajduje urządzeń ale sam jest widoczny

Jakiś usług nie trzeba powłączać? Bluetooth i obsługa Bluetooth są włączone.
  • Poziom 9  
    Witaj,
    Dziękuję że poszukałeś sterowników, ale nadal nie można przesłać pliku. Może ja robię coś źle, ale odinstalowałem Lenovo Bluetooth with enhanced data rate, odinstalowałem w menedżerze urządzenia bluetooth, usunąłem stary sterownik, zmieniłem nazwę katalogu żeby go automatycznie nie wyszukał i potem zaktualizowałem sterownik na ten co podesłałeś. Zmienił się jedynie komunikat na końcu:
    Lenovo T420 - Nie działa bluetooth - nie znajduje urządzeń ale sam jest widoczny
  • Poziom 9  
    Niestety, nadal to samo - co prawda na jednym w ogóle nie znajduje urządzeń, ale na żadnym i tak nie można przesłać pliku. Już kompletnie nie wiem o co chodzi, tyle tych sterowników było i nadal nie działa. Czy ja muszę jakieś usługi włączyć?
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Masz tak ustawione BT?

• Poziom 9  
    Edycja:
    Działa! - przesłałem plik z jednego komputera do drugiego i na S5, czuję się jakbym wysłał pierwszego maila w historii :D Wielkie dzięki za pomoc DriverMSG!

Te sterowniki są ok: Broadcom-6_5_1_2700.rar, należy tylko odinstalować Lenovove Bluetooth with enhanced data rate i zaktualizować ręcznie sterowniki. W kartach sieciowych musi być to co na screenie: