Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiennik tranzystora NPN U5025

03 Sep 2015 14:14 948 6
  • Level 11  
    Witam. W chińskim zasilaczu spalił się jeden z tranzystorów mocy, o oznaczeniu U5025. W internecie znalazłem notę do podobnego, mianowicie KSC5025, ale nie widzę go w hurtowniach. Może ktoś zna jakiś zamiennik?

Pozdrawiam
  • Level 41  
    Witam,
    w zasilaczu ale liniowym czy impulsowym ?
    Jezeli odpowiednikiem jest KSC5025 to powinien tu podejsc dowolny podobny 15A / 500V. Przykladowo ciut slabszy ale popularny 13009.
    Raczej podejzewam zasilacz impulsowy sadzac po parametrach, a tutaj te tranzystory nie padaja same z siebie, sprawdz co bylo przyczyna.
    Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Zasilacz liniowy, laboratoryjny ZHAOXIN 605D.
    Niestety, ani w aksotroniku, ani w tme nie mają 13009. BU48A też ma podobne parametry.
  • Level 41  
    Witam,
    Moze uscislijmy zanim bedzimy dalej szukac, gdzie dokladnie znajduje sie/pracuje ten tranzystor i czy potrzeba tam 15A czy 500V, teoretycznie podejdzie tam dowolny impulsowy np. wymontowany z zasilacza ATX (czesto tam sa wlasnie 13009) lub "telewizyjne" przetwornice czy odchylanie.
    Z serii BUxxx tez cos podejdzie albo 2SC5xxx ale napierw badzmy pewni gdzie on pracuje.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Jest to tranzystor mocy, są ich tam dwa, zamontowane do radiatora wraz z bezpiecznikami termicznymi, chłodzone wentylatorem.
  • Level 41  
    Witam,
    no raczej chodziło mi o to w którym miejscu układu one pracują np. czy w przetwornicy czy są to tranzystory mocy regulatorów liniowcy itp.
    Nie mniej proste tranzystory impulsowe nie są bardzo drogie, wiec pomijaj miejsce ich pracy szukaj czegokolwiek o podobnej wytrzymałości (może być o większej ale raczej nie o mniejszej)
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Wstawiłem BUV48A. Działa bez problemu.