Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie końcówki mocy do Miksera DJ

03 Wrz 2015 14:40 2256 16
  • Poziom 6  
    Witam,

Zakupiłem ostatnio końcówkę mocy: STX PA.800 i posiadam mikser Behringer djx 750 i chodzi mi o podłączenie go pod tą właśnie końcówkę mocy.

Posiadam 2x kabel Jack-Jack 6.3 mono i dwie przejściówki z Jack 6.3 na chinch.

Ponieważ mój mikser nie ma wyjść Jack 6.3 to zakupiłem właśnie te przejściówki.

I tu zaczyna się mój problem połączyłem tymi kablami mikser z końcówką i na diodach w końcówce brak jakiegokolwiek sygnału na diodach.

W czym może być problem?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 6  
    Przejściówki pod chinch w mikserze a jack 6.3 do wejść w końcówce.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik obserwowany
    Może mixer masz walnięty bo połączenie z tego co piszesz jest ok. Podłącz pod booth te przejściówki dla pewności i jeszcze pod wyjście na słuchawki bezpośrednio końcówkę kablem jack-jack i zobacz czy sygnał się pojawi.
  • Poziom 22  
    Gniazd RCA w mikserze trochę jest. Podaj opis gniazd, do których podłączyłeś przewody do końcówki.
  • Poziom 6  
    Podłączam pod Mastera w mikserze ;-)

Dodam że jak podłącze 2x chinch pod master i z drugiej strony przejściówką z chinch na jack 6.3 do końcówki to sygnał jest.
  • Użytkownik obserwowany
    A nie masz paraella załączonego a sygnał wpinasz tylko na kanał B?
  • Poziom 43  
    szeler150 napisał:
    jak podłącze 2x chinch pod master i z drugiej strony przejściówką z chinch na jack 6.3 do końcówki to sygnał jest.
    To nie bardzo rozumiem... W czym problem?
  • Użytkownik obserwowany
    chyba chodzi autorowi o to, że wychodzi z mixera L i P stereo(chinch) i musi na paraell-u grać a chciałby 2xRCA ---> 2xJACK 6.3mm mono ale nie wie jakie ma przejściówki... Trudno się połapać
  • Poziom 43  
    Ta końcówka nie ma możliwości pracy w trybie Parallel.
    Jeśli sygnał z wyjść liniowych RCA MASTER L/R miksera, podałeś na wejścia końcówki INPUT 1/2, dwoma kablami RCA - TS 6,3mm a tryb pracy końcówki masz ustawiony w pozycji stereo, to nie ma siły, musi grać.
    Chyba że z powodu błędnego podłączenia do miksera źródła dźwięku (odtwarzacze, gramofon?) i nieodpowiedniej konfiguracji wejść miksera, na wyjściach MASTER L/R nie ma sygnału, lub nieprawidłowo są do końcówki mocy (OUTPUT 1/2) podłączone kolumny.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Pytanie podstawowe - gra muzyka i na wskaźnikach wysterowania na sumie/masterze palą się w rytm muzyki diody "po równo" z lewej i prawej ?
  • Poziom 6  
    Jutro wstawię zdjęcia jak mam to wszystko podłączone i wtedy bedzie lepiej rozwiązać problem :-)
  • Poziom 6  
    Podłączenie końcówki mocy do Miksera DJ Podłączenie końcówki mocy do Miksera DJ Podłączenie końcówki mocy do Miksera DJ Podłączenie końcówki mocy do Miksera DJ

Tak to wszystko wygląda i z takim podłączeniem brak sygnału na końcówce mocy.
  • Poziom 43  
    Niby wszystko jest o.k. Oprócz tego, że nie podłączone są kolumny.
    Jeśli nie jesteś w stanie sam sprawdzić po kolei, prawidłowości działania: miksera, przejściówek, kabli, wzmacniacza, to zwróć się do kogoś, co to potrafi zrobić.
    Na odległość, to możemy tak zgadywać na przestrzeni kilku stron wątku.

Pozdrawiam.