Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] punto 2 - Podłączenie alarmu do kierunkowskazów

03 Wrz 2015 15:03 1425 8
  • Poziom 8  
    Witam

Potrzebuję małej pomocy. Zakupiłem autoalarm marki "noname" na allegro i montuję do Punto 2. Wszystko podłączyłem tylko problem mam mały z kierunkami. Z centralki alarmu wychodzą dwa przewody zabezpieczone bezpiecznikami jak można się domyślić na lewą i prawą stronę kierunków ( w instrukcji jest świateł postojowych ale wolę podłączyć do kierunków). Znalazłem przewody od kierunków przy skrzynce ale każdy osobno, 6 sztuk i zacząłem podłączać poprzez diody 2A. Podłączyłem jedną stronę 3sztuki pod jeden od alarmu. Wszystko działa jak należy, ale nie jestem pewny czy to jest dobre połączenie, zwłaszcza że komputer rejestruje obwód żarówek. Dlatego pomyślałem że łatwiej i bezpieczniej byłoby podłączyć do awaryjnych. Awaryjne włączane są mikrostykiem, ale jeszcze nie mierzyłem czy steruje plusem, masą czy daje sygnał na komputer i on dopiero załącza kierunki. Czy ktoś z forumowiczów może podłączał tak alarm do punto 2 pod awaryjne albo wie jak ten przycisk awaryjnych steruje kierunkami i w którym miejscu się podłączyć jak rozumiem przez diodę 5A lub większą ?

Dzięki
    Pozdrawiam

• Poziom 28  
    Podłączaj przez diody, nie kombinuj.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odp. Może i racja, ale to jest sterowanie plusowymi przewodami i czy te diody na każdy przewód wystarczą 2A czy zastosować 5A ? I czy nie zmieni się nic w widzianym przez komputer obwodzie (sygnalizuje gdy przepalona jest żarówka lub jest jakieś zwarcie) ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Policz z prawa Oma. Przecież znasz napięcie i moc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Ok, a gdzie te dwa przewody są ? Te co znalazłem są połączone osobno do każdego kierunku i też są koloru różowego lub różowo-białego. Dwa są poprowadzone od tyłu auta lewą stroną progami do złącza skrzynki bezpieczników, a boczne i przednie też znalazłem doprowadzone lewą stroną do złącza skrzynki bezp. Ja jestem raczej amatorem, ale byłem u elektromechanika żeby mi to podłączył, on mówił że są właśnie dwa przewody kierunków ale po godzinie sprawdzania stwierdził że za dużo roboty i może mi centralkę alarmu podłączyć do świateł postojowych :) na co się nie zgodziłem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Np.wiązka przewodów w progu kierowcy.
  • Poziom 8  
    Zamykam temat bo potrzebuję punktów. Diody 2A są ok w tym przypadku. Natomiast każdy kierunkowskaz ma osobny przewód , tylne są w wiązce lewego progu (różowy i różowo-biały) a przednie w lewym przednim dolnym słupku niedaleko skrzynki bezpieczników ( kolory też te same).